Paráda! Dorostenci smetli Slavii Praha devíti góly

11.01.2023, Gabriela Juříková

Dohrávka 5. kola skupiny O pořadí v play off hostila Poruba v pozdních večerních hodinách Slavii Praha. Dvakrát RT TORAX dotahoval soupeřův náskok, ale v druhé polovině první třetiny si vypracoval náskok dvou gólů. Soupeře už nepustil blíž než na rozdíl jedné trefy. Hosté sporadicky našli skuliny v porubské obraně a průběžný stav jen korigovali. Každá třetina měla domácího hrdinu – první řídil hattrickem Daniil Skorochod, druhá patřila Oleksiji Jevtěchovovi a ve třetí zářil Mathyas Hlaváč.

Extraliga dorostu – Východ - 5.kolo st 11.1.18:40
HC Slavia Praha
9:5(4:2, 2:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Skorochod, 9. Indrst (Korpas), 16. Skorochod (Hlaváč), 18. Skorochod (Hlaváč), 33. Jevtěchov, 37. Jevtěchov (Skorochod), 43. P. Sobol (Pavlíček), 47. Hlaváč (Jevtěchov), 53. Hlaváč (Bodnar, Skorochod) – 3. Chludil (Matějovský, T. Poletín), 7. Matějovský (T. Poletín), 23. Grebeníček (Lorenz, Kucharčík), 35. Grebeníček (Labuzík), 52. T. Poletín (Kubánek, Chludil). Rozhodčí: Tomeček – Kaprál, Hendrych. Diváci: 88. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 8:4, 8:5, 9:5.
HC RT TORAX Poruba: S. Sobol – Pavlíček, F. Veselý, Bodnar, Stasjuk, Jeřábek, Dragon – Hansel, P. Sobol, T. Vehovský – M. Hlaváč, Jevtěchov, Skorochod – Korpas, Zachariasz, Indrst – Žídek
HC Slavia Praha: F. Poletín (18. Nováková) – HUbinka, Derka, Lorenz, Labuzík, Kubánek, Ciolek, Marek – T. Poletín, Chludil, Němeček, Tichý, Tittl, Matějovský, Kucharčík, Filip, Grebeníček

Hattrickové představení Skorochoda

Poté, co týmy pozdravily gólmany střelami, začaly padat i góly. Střeleckou listinu otevřela Slavia ve třetí třetině, když z protiútoku vystřelil Danny Chludil a puk Samuelu Sobolovi prošel pod loktem. Odpověď na sebe dlouho nečekala. Hned v další minutě RT TORAX srovnal díky důrazu na brankovišti v podání Daniila Skorochoda, jenž si sjel z rohu za pukem a před gólmanem do něj plácnul. Vedení domácím mohl zařídit Bodnar. Bekhendovou střelu František Poletín vyrazil a dorážku Hlaváče už raději zachytil do lapačky. Když se v sedmé odehrané minutě vhazovalo před porubským brankářem, buly vyhrál Tomáš Poletín na modrou, odkud vypálil Artur Matějovský a Slavia opět vedla. I tentokrát ale domácí rychle reagovali. Srovnání zařídil Jakub Indrst, když ve středním pásmu vypíchl soupeři puk a tváří v tvář brankáři poslal puk ke vzdálenější tyči – 2:2. První přesilovku získala Poruba. Pražané pozičně znemožnili projití puku k bráně, takže neuspěl Jevtěchov ani Bodnar od modré. Druhou polovinu početní výhody domácí neodehráli ideálně. Slavia mohla vést, kdyby v oslabení svůj slalom Matějovský dokončil přesnou střelou. Dvanáct vteřin se Slavia bránila ve třech a i klasické oslabení ubránila. Domácí se tím ale dostali do potřebného herního tempa a obraz hry byl rázem jiný. V šestnácté minutě protečoval střelu Hlaváče těsně před Františkem Poletínem Daniil Skorochod a RT TORAX poprvé vedl. Spolupráce těchto dvou hráčů se osvědčila i v osmnácté minutě, kdy se Dannil Skorochod dostal za obranu a zakončil do prázdné brány. František Poletín totiž vyjel z brány ve snaze dostat puk pod kontrolu, ale to se nezdařilo. Na rychlé dva inkasované góly reagovali trenéři hostů výměnou brankářů.

Druhá třetina dvou střelců

Druhou třetinu začala Slavia nastřelením tyče. Z tlaku si ale vytvořila šanci a ve třetí minutě snížila z hole Štěpána Grebeníčka. Střílel do odkryté poloviny brány, kam se porubský brankář nestihl přesunout. Následně získali hosté početní výhodu a produktivně stříleli hlavně od modré čáry Kubánek s Kucharčíkem. V plném počtu hráčů měl exkluzivní šanci Ciolek, ale Samuel Sobol se včas přesunul. Pak si vytvořila tlak Poruba a soupeře drtila bezmála dvě minuty. A protože Slavia zahrála přes všechny čáry, unavená pětice musela ještě zůstat na ledě. Strany se brzy obrátily. Před domácí brankou se odehrál souboj šesti hráčů a dlouho se čekalo, kam se puk posune. Odrazil se do středu hřiště a do protiútoku šla druhá porubská lajna. Z toho vznikl nakonec únik Olekseje Jevtěchova, který Danielu Novákovou prostřelil a dostal Porubu do vedení 5:3. I Slavia dokázala rychle odpovědět a na 5:4 snížil ve 35. minutě Štěpán Grebeníček střelou z mezikruží. Domácí si dvoubrankové vedení vzali zpět v přesilovce hattrickovým gólem Oleksije Jevtěchova do odkryté poloviny brány. Třetina se dohrávala v nepoměru hráčů na ledě. Slavii se do přestávky přesilovka nepovedla využít.

Dvougólový Hlaváč

RT TORAX v půlminutě dohrávaného oslabení zahrozil únikem Hansela. Nováková ale dobře přečetla jeho úmysl a puk zastavila. Ovšem v dalším oslabení se už zadařilo skórovat. Kapitán Petr Sobol se dostal do úniku a střelou po ledě navýšil porubské vedení na 7:4. Poté se hrálo ve čtyřech na obou stranách, kdy gólmanka Daniela Nováková zametla puk do hlediště. Hrálo se svižně, důrazně i v plném počtu hráčů. Slavisté měli šance na korigování stavu, ovšem Samuel Sobol nedovolil pukům překročit brankovou čáru. Na druhé straně únik dva na jednoho dokončil úspěšnou střelou Mathyas Hlaváč. Hosté pak nepohrdli nabídkou početní výhody. Němeček porubského gólmana sice překonal, ale puk přejel obvod tyčí a vyletěl zpět do hry. V pokračujícím tlaku o dvanáct vteřin zkrátil Bodnarovi trest Tomáš Poletín. Neuběhla ani půlminuta a domácí kontrovali další přesnou trefou. Mathyas Hlaváč si užíval spolupráce s Jevtěchovem a Skorochodem a připsal si druhý zápasový gól. Slavia se snažila domácí bránu ještě dobýt, jenže se její hráči trefovali do gólmana. Blízko desátému gólu byl v závěru třetiny Mykyta Bodnár, jenže Daniela Nováková se včas přesunula ke své levé tyči a připsala si poslední zákrok utkání.