Padlo celkem třináct gólů a sudí rozdal čtyřiatřicet trestných minut. Béreš byl blízko hattricku

10.09.2017, Gabriela Juříková

Mladší dorost měl již dávno své první utkání v Ostravar aréně rozehrané, když na porubský led vyjeli ke svému prvnímu zápasu i starší dorostenci HC RT TORAX Poruba. V první třetině si vypracovali výrazný náskok pěti branek a to je asi uspokojilo, protože pak už tolik útoční nebyli, přestože měli k dispozici celkem deset početních výhod plus dvě pěti proti třem. Karviné ale oslabení svědčila, dvakrát v nich udeřila a čtvrtou brankou se přiblížila na tříbrankové manko. Domácí se ale dokázali přes rozchytaného Křehlíka ještě dvakrát prosadit. Viliam Béreš ale k dvěma gólům ten hattrickový nepřidal.

Regionální liga staršího dorostu - 1.kolo ne 10.9.13:30
HC Býci Karviná
9:4(7:2, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Béreš (Richtár), 7. Vojtášek (Anlauf), 7. Béreš (Bořuta), 9. Anlauf (Vojtášek), 10. Stodůlka (Brodek), 13. Vavřík (Brodek), 13. Timura (Anlauf), 40. Nagy (Timura), 54. Brodek (Stodůlka, Kroček) – 4. Bogar (Pieczonka), 19. Horecký. 23. Santarius (Horecký), 36. Bogar (Pieczonka). Rozhodčí: Šutara – Tomis, Carbol. Vyloučení: 5:12. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 82:20. Diváci: 55. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:4, 9:4.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Nagy, Krátký, Husák, Kroček, Becher, Timura – Richtár, Bořuta, Béreš – Brodek, Vavřík, Stodůlka – Vojtášek, Anlauf, Häring – Benka-Rybár, Fabianczyk
HC Býci Karviná: Křehlík – Pavlík, Benda, Rozbroj, Chmiel, Folwarczny – Hladil, Bogar, Pajonk, Pieczonka, Horecký, Antoš, Santarius, Krul

První střelecký vzkaz vyslal porubský útok, konkrétně Brodek. O pár minut později byl ale víc střelecky nebezpečný Santarius, jenže kotouč poslal moc vysoko. Góly začaly padat od začátku čtvrté minuty. Více méně po pokusu Santariuse, kdy z protiútoku otevřel střeleckou listinu Viliam Béreš, který po nahrávce Richtára střílel do odkryté brány. O jedenáct vteřin později bylo ale vyrovnáno. Po vhazování po levé ruce Mrázka, se kotouč dostal k Lukáši Bogarovi stojícího u pravé porubské tyče a stačilo mu jen nastavit hokejku, aby kotouč poslal za brankovou čáru.

Další puky už pak lovil ze své sítě hostující gólman. Na světelné tabuli svítilo 6:13, když ukončil předbrankový boj Tomáš Vojtášek. Ten zkrotil neposedný kotouč, povyjel s ním dále od brankoviště a z miniotočky vystřelil nad Křehlíkovo rameno. V 6:54 se podruhé v utkání prosadil Viliam Béreš, když nahrávku Bořuty z mezikruží bez přípravy od mantinelu napálil na bránu. Porubští měli územní i herní převahu a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Počtvrté Ivo Křehlík kapituloval v čase 8:17, kdy důraz a drzost na brankovišti dokonal Jan Anlauf. Při kolotoči nahrávek v desáté minutě si vysloužil střelecký počin i Daniel Stodůlka a v čase 12:25 využili svěřenci trenérů Pavlačky a Suchánka početní výhodu.
Michael Vavřík po nahrávce Brodka zvyšoval na 6:1 a ještě v téže minutě navýšil vedení Poruby kapitán týmu Daniel Timura.

Dle popisu to vypadá, že se hosté ani k porubské bráně nedostali. Omyl! Několikrát se pokusili zmírnit nepříznivý stav, trenér si vzal i oddechový čas, ale gólově se radovali až minutu před přestávkou a dokonce ve svém oslabení. Rozehrávku Poruby napadl ještě v útočné třetině Martin Horecký a tváří v tvář Mrázkovi, poslal puk nad jeho levé rameno – 7:2.

Po výměně stran byli domácí dál aktivní a jen nepřesné míření a aktivní přístup karvinské obrany je neposunul ve skóre dál. Ve třetí minutě se zvýšená útočná aktivita v podání forčekingu již v pásmu Poruby odměnila třetím karvinským gólem. A opět v oslabení! Kryštof Mrázek nestačil včas vytasit lapačku proti střele Jana Santariuse, který si vyjel zpoza brány a z pohledu gólmana z pravého rohu vystřelil. Karvinští se dostali do zápasové nálady a začali být aktivnější v napadání a hlavně v obraně, takže se domácí už více méně neprosazovali tak, jako v první třetině. Zákroky si zapisoval stejně tak i porubský brankář, ale ani přesilovky hostů nepomohly ke snížení tříbrankového manka.

Po druhé přestávce se Porubským útočně už tolik nedařilo a rozchytaný Křehlík lapil vše, co viděl. Navíc obránci důrazně čistili předbrankový prostor.
Časové rozmezí mezi osmou a devátou porubskou brankou bylo čtrnáct minut a nějaké vteřinky. V početní převaze se trefil Jiří Brodek za spolupráce Stodůlky a Kročka. Psala se čtyřiapadesátá minuta. Po zbývající hrací čas se na ledě byly k vidění osobní souboje, účelné bránění a blokování střel. Gólmani puky lapili, přiléhali a skrývali pod lapačkami, takže se početné publikum gólově již neradovalo. Porubští díky, na góly bohaté, první třetině zapisují první body do ligové tabulky.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Velice dobře nám vyšla první třetina, kdy jsme kombinovali a měli jsme výraznou převahu. Toho jsme plně využili střelecky a hráči si začali myslet, že je rozhodnuto a už nic hře dát nemusí, a tak jsme si udělali ve zbytku zápasu zbytečné problémy. Jsem rád ale, že jsme se do třetí třetiny srovnali. Je to povzbudivé v prvním zápase vyhrát, protože sezóna bude těžká.

Petr Bolek (SK Karviná): Kdybychom nepromarnili první třetinu, kdy jsme dostali šest laciných gólů, tak by utkání vypadalo asi jinak. Ale přijeli jsme jen ve dvou lajnách, tak byla jen otázka času, kdy nás Poruba přehraje. Díky laxnímu přístupu Poruby od druhé třetiny je pro nás výsledek celkem příznivý. Nabádali jsme kluky, aby čistili předbrankový prostor a nedovolili soupeři střílet z kdejaké pozice. Gólman si pak už jen hlídal střely z dálky a střelu od střely byl jistější.