Opavě se v Porubě dařilo, po juniorce deklasovala devíti góly také áčko

22.01.2012, Adam Bagar

Po vysoké porážce juniorů se pokusilo ukořistit nějaké body alespoň áčko. Jenže Slezanu v neděli vycházelo na porubském zimáku naprosto vše. Přitom začátek duelu nenasvědčoval žádnou kanonádu, do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 1:1, jenže ve druhé tercii přišla pořádná branková smršť hráčů v červených dresech. Po sedmé trefě opustil klec Robert Rudl a svůj premiérový start si v A - týmu připsal osmnáctiletý Dominik Hlavina. Ten ještě dvakrát kapituloval, ale vytoužené desítky se už vysoce produktivní Piskořovi svěřenci nedočkali. RT TORAX tak podlehl Slezanu vysoko 3:9. Ve středu přivítá opět na svém ledě hokejisty Přerova.

2. liga - skupina Východ - 37.kolo ne 22.1.17:30
Hokejový klub Opava
3:9(1:1, 1:6, 1:2)
Branky a nahrávky: 10. Krayzel (Němec), 36. Matějný (Zdráhal, Klimíček), 57. Němec (Krayzel) - 12. Bednárek (Polok), 22. Polok (Vítek), 26. Vítek (Polok, Bednárek), 29. Grofek (Vrabel), 30. Pavelek (Mlýnek, Vrabel), 37. Měch (Grofek), 37. Wolf (Mlýnek), 46. Kukol (Měch), 57. Wolf (Mosler, Pavelek). Rozhodčí: Mrkva - Bojda, Mrákava. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 357. Střely na branku: 32:32 (10:10, 15:11, 7:11). Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 2:9, 3:9.
HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl (od 37. Hlavina) - Šindelář, Wolf, Prokop, Chajretdinov, Kovář, Klimíček - Kilnar, Krayzel, Němec - Seidler, Pavlačka, Chaloupka - Zuber, Zdráhal, Matějný.
Hokejový klub Opava: Šafránek - Bednárek, Kysela, Vrabel, Tichý, Kukol, Mosler, Jurčík - Džemla, Měch, Herman, Polok, Tůma, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek.

Do zápasu vstoupila lépe Opava. Její střelecké pokusy však byly spíše propagačního rázu, a když už se do dobré pozice dostal Kukol, branku přestřelil. Naopak domácí RT TORAX si v poklidu vyčkal až do 10. minuty na první vážnější akci, ze které udeřil. Luděk Krayzel se natlačil až před Šafránka, kde sice napoprvé neuspěl, ale z dorážky již poslal touš k pravé tyči opavské svatyně.

Na vyrovnání se nemuselo čekat příliš dlouho. Za necelé dvě minuty totiž napřáhl na modré Jaromír Bednárek a s pomocí teče jednoho z porubských hráčů nedal Rudlovi žádnou šanci. O chvíli později mohl strhnout vedení zpět na domácí stranu Pavlačka, jenž orazítkoval tyč. V závěru třetiny si Porubští vytvořili i díky dvěma přesilovkám tlak, v největší šanci neuspěl v předbrankovém prostoru Zdráhal.

Na začátku druhé periody se opět ukázalo známé pravidlo Nedáš – dostaneš. Na jedné straně neuspěl před Šafránkem Chaloupka, čehož hned z protiútoku dokonale využil unikající Tomáš Polok. Ten zkušeně prostřelil Rudla mezi betony a Opava se dostala poprvé v zápase do vedení. V přesilové hře následně opět ukázal tvrdost své střely Bednárek. Tentokrát ztroskotal na horní tyči, ale dorazit touš do prázdné klece dokázal Jakub Vítek.

V situaci dva na jednoho na druhé straně neuspěli mladíci Kilnar s Němcem, a tak opět udeřil Slezan. Před Rudlem doslova doplácal touš za brankovou čáru Tomáš Grofek. Porubská obrana se v těchto chvílích sesypala jako domeček z karet. Za pouhých osmnáct vteřin předvedli v pohodě hrající hosté krásnou kombinaci, na jejímž konci zasouval za bezmocného domácího gólmana Zdeněk Pavelek.

V další porubské příležitosti nastřelil Němec opět tyč, o chvíli později unikal na Šafránka Pavlačka, ale ani jemu se nepodařilo alespoň kosmeticky upravit skóre. Až v přesilové hře přidala Poruba druhou branku. Před ležícím gólmanem se nemohl mýlit Jan Matějný. Závěr třetiny patřil Slezanu. Nejprve Grofek rozezvonil tyč, následně Tomáš Měch přidal šestý kousek střelou nad vyrážečku a o osmadvacet vteřin později zasadil další úder lehkou střelou mezi betony Petr Wolf.

Po sedmé brance Poruba vystřídala gólmany, Rudla tak nahradil junior Dominik Hlavina. Pro něj to byl vůbec první start v dresu A – týmu a určitě si nevedl zle. Poprvé inkasoval po devíti minutách pobytu na ledové ploše, když jej pořádnou dělovkou překonal obránce Michal Kukol. V závěrečné třetině jsme již za rozhodnutého stavu tolik zajímavých momentů neviděli, přesto ještě padly další dvě branky.

Již na hrozivě vypadajících 2:9 zvyšoval po Moslerově střele lehkou tečí Petr Wolf. Vytoužené desítky se mohl Slezan dočkat hned vzápětí, kdy Koschatzký již mířil do poloprázdné svatyně, ale Hlavina se stačil přemístit. Naopak na druhé straně ještě zkorigoval výsledek na konečných 3:9 Erik Němec, když najížděl po levé straně a přízemní střelou skóroval.

Ostatní výsledky 37. kola II. Hokejové ligy – Východ:

HC Frýdek – Místek – HC ZUBR Přerov 1 : 2 sn.
HC Karviná – HC Nový Jičín 5 : 8
LHK Jestřábi Prostějov – HC AZ Havířov 2010 1 : 3
VHK Vsetín – HC Bobři Valašské Meziříčí 2 : 5

Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011): Utkání se zpočátku vyvíjelo dobře, v první třetině jsme měli i díky přesilovkám více gólových šancí, ale nedokážeme je využít. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že budeme vycházet ze zajištěné obrany, ale opak byl pravdou. Soupeře jsme sice přestříleli, měli jsme tam řadu gólovek, ale Opavě stačilo několikrát nahodit puk na branku a dá nám z jedenácti střel šest gólů. Dostali jsme lekci z produktivity. Třetí třetina se již spíše v poklidu dohrávala.

Michal Piskoř (HC Slezan Opava): Myslím si, že to bylo jednoznačné utkání. V první třetině ještě s námi držela Poruba krok. Musel jsem poté v šatně klukům říct, že musí přidat. Od druhé části jsme už byli lepším týmem a jednoznačně jsme zvítězili. Jsem rád, že se závěr utkání odehrál bez zranění a v pohodě.