Opava se pokusila o překvapení, RT TORAX utkání nakonec dotáhl na třetí remízu sezóny

15.02.2015, Tomáš Machů, Gabriela Juříková

Po zdařeném domácím utkání jeli šesťáci v nedělním ránu 8. února do nedaleké Opavy a netušili, jak těžké bude přivézt body. V Opavě se totiž schylovalo k první porubské prohře, ale hráči se do poslední třetiny dobře namotivovali a dvoubrankové manko stáhli. A nebyli daleko od dokonání obratu. Nakonec se radovali podruhé remízy se Slezanem a celkově se třetí v sezóně. Dále si RT TORAX Poruba drží standard a v každém utkání bodoval. Na konečném výsledku 4:4 se dvěma góly podílel Filip Hlaváč a jednou skórovali Alex Kotásek a Matěj Halata.

Žákovská liga ČR – 6. třída - 22.kolo ne 8.2.10:00
Hokejový klub Opava
4:4

HC Slezan Opava-RT TORAX Poruba 4:4

Góly Poruby: Hlaváč 2, Kotásek, Halata

Nedělní sychravé ráno 8. února přivítalo naše hráče na opavském zimním stadionu, kde nás hostil domácí Slezan. A netajil se odhodláním vzít Porubě body. Tomu odpovídal i nástup domácích hráčů do utkání. Nedá se říci, že by nás Opava přehrávala, ale dokázala efektivně využívat své minimální šance a v průběhu prvních dvou třetin nám odskočila o dva góly.

Porubští hráči odcházeli do kabin za nepříznivého stavu 4:2. Naše dvě branky dali Alex Kotásek a Filip Hlaváč. Po velmi motivačně potřebné přestávce, kdy trenér Mrázek dokázal mužstvo zklidnit a zároveń správně herně nabudit, se hráči vrátili na led s vírou ve vlastní schopnosti a s cílem zápas otočit.

Postupným a stupňovaným tlakem se podařilo snížit Matěji Halatovi a v 58. minutě vyrovnal svým druhým gólem v utkání Filip Hlaváč. Závěrečný tlak přinesl ještě jednu velkou šanci Halaty a chybělo málo, aby dokonal obrat. Duel nakonec skončil remízou 4:4.