Obrat ve dvou minutách a hattrick Stodůlky zařídili druhou výhru nad Frýdkem-Místkem

01.09.2017, Gabriela Juříková

V předešlém utkání, v úterý 29. srpna, na porubském ledě vyprovodili domácí hokejisté starší dorostence Frýdku-Místku sedmi góly. Takovou porážku bylo třeba odčinit. Po první třetině to tak i vypadalo, když domácí Rysi vedli 3:1. Jenže hosté v druhé třetině během dvou minut nejenže vedli, ujali se vedení, které pak navyšovali. A protože domácí k třem gólům z první třetiny už žádný nepřidali, vyhráli starší dorostenci Poruby v Hale Polárka i odvetné utkání poměrem 8:3. Hattrickem se prezentoval Daniel Stodůlka.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. pá 1.9.14:30
HC Frýdek-Místek
3:8(3:1, 0:3, 0:4)
Branky a nahrávky: 5. Srníček (Kapitanov), 11. Janík, 12. Janík (Vlček) – 5. Stodůlka (Brodek), 30. Nagy (Brodek), 30. Vojtášek (Bořuta), 32. Bukowski (Béreš), 43. Stodůlka (Brodek), 47. Kroček, 57. Stodůlka (Kroček), 60. Bukowski. Rozhodčí: Kašinský, Piskoř. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:8.
HC Frýdek-Místek: Krajčařík – Piskoř, Srníček, Poprocký, Řehák, Popelář, Kolář, Weber – Poprocký, Hýsek, Polášek, Vlček, Kotala, Kanaloš, Janík, Kapitanov, Zoubek, Stebel, Najzar
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Timura, Nagy, Husák, Krátký, Becher, Kroček, Šolc – Béreš, Bukowski, Richtár, Stodůlka, Vavřík, Brodek, Bořuta, Häring, Vojtášek, Benka-Rybár, Voznička, Fabianczyk

Odveta začala být zajímavá už v páté minutě. Domácí otevřeli skóre po individuální akci Patrika Srníčka, jenže radost z vedení neměli Rysi dlouho. Ještě v téže minutě vyrovnal Daniel Stodůlka díky důrazností v předbrankovém prostoru. Stav 1:1 vydržel do desáté minuty. Porubští přečkali dlouhé oslabení pět na tři a sotva byli v plném počtu, přečíslení proměnil ve vedoucí branku Marián Janík. O dvě minuty později Marián Janík navýšil vedení Rysů už na 3:1.

Po výměně stran byli aktivnější porubští hráči. Domácí borci stíhali eliminovat útočné výpady do začátku dvacáté deváté minuty. To proměnil první přesilovku Ondřej Nagy a po šesti vteřinách se do přihrávky z levé strany opřel Tomáš Vojtášek a tím vyrovnal skóre. Překvapením ale nebylo konec. Po dvou minutách si na frýdeckomísteckou obranu vyšlápl Jakub Bukowski, když si dovolil drze dorážet v brankovišti. Starší dorostenci RT TORAX Poruba po první třetině prohrávali 1:3, ale po té druhé už vedli 4:3.

I druhá přestávka prospěla více hostujícímu týmu. Už ve třetí minutě třetího dějství se prosadil Daniela Stodůlka a v sedmé se projel kolem brány a následně z mezikruží vystřelil Filip Kroček – 3:6. Snížení porubského vedení mohl zařídit Tomáš Vlček, když byli domácí v přečíslení 3/1. Místo nahrávky lépe postavenému spoluhráči volil střelu, což nebylo moc dobré řešení. Psala se sedmapadesátá minuta, když využil početní výhodu Daniel Stodůlka, čímž zkompletoval hattrick.

V závěru třetí třetiny nabídli domácí hostům početní výhodu, kterou proměnil dvacet pět vteřin před koncem periody Jakub Bukowski. Frýdeckomístečtí museli skousnout druhou porážku od Poruby. Navíc hořkou, když vedli 3:1 a nakonec prohráli 3:8.