Obětavost a skvělý výkon gólmana Mokrého na zisk bodu byly málo, favorizovaný Zlín bral tři body

12.10.2016, Gabriela Juříková

Středečním domácím utkáním se Zlínem otevřeli mladší dorostenci HC RT TORAX Poruby druhou sérii utkání ELIOD Extraligy a nevedli si nikterak špatně. Zlín nepřijel do Poruby v dobré formě a tak se na ledě odehrával skoro vyrovnaný souboj. Gólově to už bylo jinak. Po dvou třetinách vedl Zlín 2:0 a jen díky brankáři Vojtěchu Mokrému se domácí drželi ve hře. Porubský gól visel ve vzduchu dlouho, ale až ve třetí třetině se domácímu týmu podařilo snížit a to v přesilovce. Sebastiano Boniatti ukončil čekání na gólové ovace. Hráči Poruby totiž nevstřelili branku 110 minut. Nicméně, Zlínští si dvě minuty před koncem třetí třetiny dvoubrankové vedení vzali zpět a z Ostravy odjeli s třemi body.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 10.kolo st 12.10.18:00
PSG Berani Zlín
1:3(0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 51. Boniatti (Anlauf) – 9. Sebera (Suhrada), 22. Kozubík (Prchal, Holík), 58. Weintritt (Sebera, Bachánek). Rozhodčí: Klapetek – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 106. Střely na branku: 32:47. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Gajdoš, Machů, Husák, Becher, Krátký, Pitucha – Anlauf, Bořuta, Morávek – Kotásek, Stebel, Stodůlka – Fabianczyk, Häring, Boniatti – Puchala, Foldyna
PSG Berani Zlín: Horák – Havlík, Suhrada, Holík, Talafa, Jaroněk,Riedl, Prchal – Rusler, Sebera, Bachánek, Podešva, Handl, Kozubík, Hrazdíra, Weintritt, Macík

Hbitý začátek obou týmů se musel divákům líbit. Hrálo se svižně, rychle a puk neustále měnil majitele. I útočných akcí bylo dostatek. Jednu takovou proměnil Zlín v deváté minutě, kdy se při hře čtyři na čtyři prosadil jeden z top zlínských hráčů Matěj Sebera. Protáhl se kolem střídaček a střelou na vyrážečku propasíroval puk do brány. Porubské obdržený gól nijak nedostal do kolen. Snažili se dál hrát v nastaveném tempu a skoro se na konci první třetiny mohli radovat z gólu. Proti byl brankář Horák.

První přestávka nabila hráče silami. Hodně aktivním týmem byli hosté a od druhé minuty prostřední části základní hrací doby vedli již 2:0. Zlínský David Kozubík tečoval těsně před Mokrým puk vystřelený od modré čáry Prchalou. Hráči RT TORAX se pořád nesmířili s mankem a hledali cestu k Horákově bráně. Tu našli až ve třetí třetině, kdy jako jediní proměnili přesilovku v gól. Ale dalo práci překonat Horáka! Sebastiano Boniatti to zkusil na dvakrát a podruhé byl úspěšný. Porubští mladší dorostenci se po 110 minutách radovali ze vstřelené branky. V minulém utkání v Havířově nedostali ani jeden puk za gólmanova záda.

Třetí třetina přinesla ale góly dva. Hosté se trpělivou hrou a po nesčetných závarech na brankovišti Mokrého, který měl v tomto utkání velmi dobrou formu, dvě minuty před koncem třetí třetiny prosadili po třetí. Filip Weintritt poslal kotouč přes ležícího Mokrého pod horní tyč. V poslední minutě se Porubští dostali do oslabení a dokonce dvojnásobného, ale to na stavu utkání už nemělo vliv. Zlín si z utkání, v kterém si první start za mladší dorost Poruby odbyl sedmák Denis Puchala, odvezl tři body.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Soupeř byl velice těžký a věděli jsme už ze zápasu ve Zlíně, že to nebude nic jednoduchého. Jsou bruslařsky dobří a technicky vybavení. Klasicky jsme zaspali první třetinu a až když jsme dostali druhý gól, tak se našim klukům jako kdyby rozsvítilo a začali bruslit a bojovat. Nebudu říkat, jestli jsme mohli či nemohli. Soupeř byl jednoznačně lepší. Na svoji výkonnost, na kterou máme, tak jsme hráli až od poloviny zápasu. A bojovat pouze třicet minut je málo, těch zbývajících třicet nám chybí.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Myslím si, že jsme dnes byli lepším týmem. Akorát jsme si to v závěru zkomplikovali takovým nešťastným gólem na 2:1. Ale podle mě jsme si tři body zasloužili.