Nový impuls pomohl, junioři po nejlepším výkonu sezóny přehráli Přerov

26.11.2010, Adam Bagar

S novým trenérem Janem Vavrečkou chtěli junioři ukončit nepříjemnou sérii sedmi utkání v řadě bez vítězství. Nervozitu s řadou nepřesností nahradil velmi dobrý a sebevědomý výkon. RT TORAX především ve druhé části zubry jasně přehrával a dočkal se zasloužených branek. Čistým hattrickem se novému lodivodovi ukázal Petr Chaloupka. Další branky přidali Kameníček a Zuber. Poruba po asi nejlepším výkonu letošního ročníku zdolala Přerov jasně 5:2. Již v neděli může výhru potvrdit také na horké brněnské půdě.

1. liga juniorů - 23.kolo pá 26.11.17:00
HC ZUBR Přerov
5:2(1:0, 4:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Kameníček (Jelen, Zuber), 22. Chaloupka (Vidlák), 24. Chaloupka (Vidlák, Blažej), 24. Zuber (Jelen), 36. Chaloupka (Vidlák) - 27. Maša (Pánek), 36. Kocan (Loupal). Rozhodčí: Šeděnka - Marek, Měkýš. Vyloučení: 4:5, navíc Maršálek (PŘE) 10 OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 90. Střely na branku: 53:24. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska - Mládenka, Lužný, Dusík, Koziol, Jasiok, Ferenc - Kofroň, Barčák, Motyka - Blažej, Chaloupka, Vidlák - Kameníček, Jelen, Zuber.
HC ZUBR Přerov: Vrzala - Pánek, Maša, Maršálek, Blaheta, Dočkal, Bachánek, Kocan, Molnár, Vaněk, Javora, Klimecký, Chovanec, Bosák, Vávra, Loupal, Vodák, Hradil, Schaffer, Hlídek.

Na porubských borcích bylo vidět od úvodních minut velké nadšení. Již po necelých pěti minutách se domácí dočkali. Zdálo se, že Vlastimil Zuber s Jakubem Jelenem a Daliborem Kameníčkem svou akci překombinovávají, nakonec však naprosto vyšachovali přerovskou obranu a poslední jmenovaný zakončoval pohodlně do odkryté klece.

Navýšit skóre mohl Kofroň, když Vrzala nebyl v brankářském postavení, výbrným skokem na brankové čáře však zabránil téměř jasné brance. Na druhé straně se do samostatného úniku dostal Maša, na připraveného Hanusku ovšem nevyzrál. V závěru první třetiny ještě zahrozil Hlídek, ale proti srovnání byla tyč domácí svatyně.

Druhá třetina, především její úvod, se proměnila v exhibici domácího mančaftu. Již po třiasedmdesáti vteřinách poslal zpoza branky Vidlák přesnou nahrávku na volného Petra Chaloupku, který šikovnou zadovkou načal svůj střelecký koncert.

Přesně o dvě minuty později se totiž Petr Chaloupka dokázal prosadit podruhé. V přesilové hře doslova zavezl kotouč i s gólmanem za brankovou čáru. Hned po buly vyslal Jelen do jízdy Vlastimila Zubera a ten rovněž silově protlačil kotouč až za záda bezmocného Vrzaly. Zubři byli v těchto chvílích skutečně zralí na ručník.

Dostat se zpátky do zápasu jim pomohla přesilová hra. V signalizované výhodě posílal touš do prázdného místa Hanuskovy branky Libor Maša. Poruba hrála nadále výborně, lépe bruslila, napadala soupeřovu rozehrávku a dostávala se do mnoha šancí.

V další z nich neuspěli Blažej s Chaloupkou, překonat mladičkého Mánka, jenž vystřídal zraněného Vrzalu, nedokázal ani Zuber, když napálil puk pouze do horní tyče. Trestalo se naopak z nenápadné akce, navíc ve vlastním oslabení, na druhé straně. Loupal vypálil od modré a před Hanuskou šikovně tečoval Daniel Kocan.

Odpověď Poruby byla blesková. Za pouhých devatenáct vteřin zvedal v početní výhodě již potřetí během necelých patnácti minut ruce nad hlavu Petr Chaloupka. Čepice sice na ledové ploše nepřistály, přesto si své snadné gólové trefy znamenající tzv. čistý hattrick maximálně užíval.

RT TORAX byl aktivnější také v poslední části. Šikovnou individuální akcí se prezentoval hned v úvodu Blažej, ale v rozhodující chvíli mu sjel kotouč z hole. V další velké šanci se vyznamenal šestnáctiletý Mánek proti střele Kofroně. Skóre se tak stále neměnilo.

Výborný zápas sehrál Chaloupka, který stále neměl dost. Dostal se až před gólmana, ale smolně mu ve finální fázi utekl puk. Domácí hokejisté své akce mnohdy až příliš překombinovávali. V závěru ještě mohla vsítit branku znamenající půltucet gólů v zubří kleci dvojice Kameníček – Zuber, ale ani oni nedokázali změnit výsledek.

Poruba tak po výborném výkonu zdolala Přerov zaslouženě 5:2, když byla lepší ve všech herních činnostech.

Ostatní výsledky 23. kola Ligy juniorů - sk. Východ:

HC Plus Oil Orlová - HC Uherské Hradiště 6 : 3
HK MD Šumperk - SHK Hodonín 3 : 6
LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek - Místek 4 : 4
SK HS Třebíč - HC Kometa Úvoz 5 : 3

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba): Utkání nám vyšlo po všech stránkách. Kluci podali koncentrovaný výkon, dokázali si vytvořit hodně šancí, měli chuť do hry a výborné nasazení. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce hlavně díky naší skvělé, koncetrované a nátlakové hře, kterou jsme se snažili praktikovat po celý zápas. Vyhráli jsme skutečně naprosto zalsouženě.

Josef Málek (HC ZUBR Přerov): Máme strašně moc zraněných hráčů. Neustále se vracíme ze zápasů s novými a novými zraněními, dnes máme další dvě. Musíme se nad tím trošku zamyslet a zapracovat na tom. Poruba hrála velmi dobře, ale ulehčili jsme ji to hodně tím, že jsme nebyli nebezpečným soupeřem. Na začátku druhé třetiny jsme svou laxností nechali soupeře odskočit na rozdíl čtyř branek, na což jsme nedokázali zareagovat. Opravdu se mi to těžko hodnotí.