Mladší dorostenci se opět radovali! Kroměříž poslali domů s deseti góly

21.02.2016, Kateřina Juříková

Porubský mladší dorost ani tentokrát své diváky nezklamal a ukázal, že hokej není jenom o vítězství, ale také o tom bavit se hrou. Úsměvy na rtech vždy vykouzlili po každé brance a hrou se opravdu bavili. Kroměřížští se sice po celou dobu utkání snažili držet krok se svým soupeřem a párkrát i ohrozili klec Kryštofa Mrázka. Bohužel překonat jej se podařilo hostům jen jednou, a když se do domácí klece postavil mladičký Lukáš Krška, padla branka druhá. Nic to ovšem neměnilo na situaci, neboť domácí za první dvě třetiny dokázali nastřílet šest gólů. V poslední části podlehl gólman hostí ještě čtyřikrát a domácí tak po dlouhé době nasázeli soupeři deset branek. Nejvíce kanadských bodů nasbíral Ernest Bochnak (4+1) a Jan Žídek nahrál na půlku vstřelených branek.

ELIOD liga mladšího dorostu - 32.kolo ne 21.2.10:00
HK Kroměříž
10:2(3:0, 3:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 5. Vojtášek (Žídek J., Bochnak), 8. Bochnak (Žídek J., Kroček), 18. Bochnak (Žídek J., Pliska), 25. Střondala (Pliska, Wawrzkiewicz), 26. Bochnak (Vojtášek, Žídek J.), 40. Bochnak (Vojtášek), 52. Boniatti (Zicháček), 52. Střondala (Wawrzkiewicz, Pliska), 53. Wawrzkiewicz (Střondala, Nagy), 53. Kroček (Žídek J., Husák) – 33. Babulík (Tkadlec), 56. Dvořáček (Drábek). Rozhodčí: Janda L. – Moravec, Kořistka. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 10:1, 10:2.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek (53. Krška) – Pliska, Nagy, Husák, Kroček, Šolc, Pitucha, Krátký, Becher – Wawrzkiewicz, Střondala, Havránek – Žídek J., Bochnak E., Vojtášek – Anlauf, Häring, Puchala – Benka-Rybár, Zicháček, Boniatti
HK Kroměříž: Gistr (40. Janek) – Tkadlec, Babulík, Adrýsek – Uhříček, Dvořáček, Hradil, Drábek, Kudlička, Lekeš, Lukačka, Pavlas, Peluha

Mladší dorostenci Poruby pro tento zápas získali vyrovnaného soupeře, který bruslařsky i silově zpočátku na domácí mužstvo stačil. Kroměřížští se pokoušeli držet krok i tempo hry, ale stačila jedna malá chybka, po které inkasoval gólman Gistr branku od Tomáše Vojtáška. Branka byla pro Kroměříž nešťastná, neboť obránci ponechali porubského útočníka bez dozoru a ten tak mohl doslova hokejkou hodit puk do volného místa v kleci.

Gól Ernesta Bochnaka byl o něco promyšlenější. Hráč si najel zprava do útočné třetiny a z pravého kruhu vypálil. Gólman hostí již nestačil sevřít betony a Domácí rázem vedli 2:0. O pár minut později to mohlo být 3:0, ovšem branka nemohla být pro kopnutí do kotouče bruslí uznána. Střondala vjel do útočného pásma zleva a nahrál Wawrzkiewiczovi, který bohužel do puku kopnul.

Třetí branku v první třetině si nakonec připsal tři minuty před koncem Ernest Bochnak. Hostům již začali docházet síly, jelikož hráli pouze na dvě pětky, ale rvali se o kotouč se ctí. Branku však v první třetině nedali.

Druhá část byla zcela v režii domácích, ačkoliv i hosté měli pár výpadů na domácí klec. Jenomže puk za Mrázka ne a ne dostat. Zato domácí opět skórovali, tentokrát díky reprezentačnímu hráči Vojtěchovi Střondalovi, jež svůj počin provedl zvedáčkem pod víko. Nedlouho po něm si vstřelil svou třetí branku Ernest Bochnak. Tomu se podařilo poslat puk do klece z backhandu nic netušícímu Gistrovi.

Kroměříži se podařilo Mrázka překonat až ve 32. minutě, kdy Adam Babulík prostřelil gólmanovy betony těsně před sevřením. Radost však hostům dlouho nevydržela, neboť Ernest Bochnak opět předvedl co s holí a pukem dokáže a stav navýšil. Hosté se ještě párkrát pokusili porubskou bránu pokořit znovu, ale neúspěšně.

Do poslední třetiny vstoupili hosté s obměnou gólmanů. František Gistr místo sebe poslal do brány kolegu Dominika Janka, který se dlouhou dobu držel a puk za svá záda v prvních deseti minutách poslední třetiny nepustil. Od 52. minuty až do 53. minuty se podařil domácímu mužstvu neuvěřitelný kousek. Během pouhé minuty nasázeli Jankovi čtyři góly.

Sebastiano Boniatti tuto střeleckou smršť otevřel a po něm se přidal svou švihovkou Vojtěch Střondala, který se podílel i na devátém gólu, kdy nahrál Mateuszi Wawrzkiewiczovi. Hosté si vzali oddechový čas, po kterém i domácí vyměnili gólmana. Do klece se místo Kryštofa Mrázka postavil mladičký Lukáš Krška.

Krška se velmi snažil a prozatím za svá záda nic nepustil. Zato jeho soupeř opět podlehl. Desátou branku dal Kroměříži obránce Filip Kroček, kterému nahrál na branku Jan Žídek, pro kterého to byla pátá nahrávka na gól. Sice se hostům podařilo pět minut před koncem Kršku pokořit, ale osmibrankový náskok již dohnat nemohli.