Mladší dorostenci se loučili další kanonádou, sestřelili Jestřáby. A teď hurá do extraligy!

20.03.2016, Kateřina Juříková

Mladší dorostenci opět nezklamali a svému soupeři dali přes deset gólů. Zpočátku to ovšem nevypadalo dobře a utkání bylo spíše vyrovnané. Jestřábi zatnuli své drápy dostatečně hluboko a první třetinu na domácí dotahovali. Jenomže zvrat nastal ve druhém dějství, kdy Poruba nepouštěla hosty před Mrázka a Matěj Křupka a následně i jeho kolega, který jej vystřídal, Marek Micka měli co dělat, aby klec uhlídali. To se jim moc nedařilo a celkem podlehli jedenácti brankám. Nejvíce se o to zasloužil Vojtěch Střondala, jež si vystřílel hattrick a jednu branku navíc. Mladší dorost tedy utvrdil i tohoto soupeře, že do extraligy prostě patří a příští sezonu si tedy Porubané zahrají nejvyšší ligu.

ELIOD liga mladšího dorostu - 38.kolo ne 20.3.10:00
LHK Jestřábi Prostějov
11:2(4:2, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 1. Střondala (Gajdoš), 5. Střondala (Havránek), 11. Žídek (Střondala), 17. Vojtášek (Pliska), 24. Střondala (Žídek), 26. Gajdoš (Häring), 31. Benka-Rybár (Gajdoš, Häring), 47. Střondala (Havránek), 48. Havránek (Žídek, Střondala), 60. Havránek (Krátký, Střondala) – 4. Kuba (Mrázek), 14. Liška (Popelka). Rozhodčí: Polášek – Šimůnek, Kořistka. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 11:2.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek –Becher, Šolc, Kroček, Husák Nagy, Krátký, Gajdoš, Pliska, Pitucha, Vojtášek, Žídek, Havránek, Střondala, Zicháček, Puchala, Anlauf, Häring, Benka-Rybár
LHK Jestřábi Prostějov: Křupka (od 37. minuty Micka) – Ševčík, Galeta, Sekerčák, Mikulík, Vlček, Liška, Bereš, Takšinský, Mrázek, Šilhavý, Přikryl, Píchal, Popelka, Vysloužil, Kuba

Jestřábi od začátku nebyli snadní soupeři. Síly byly od prvopočátku velice vyrovnané. První gól ovšem dala Poruba a to hned ve 42 sekundě. Vojtěcha Střondalu sice stíhal jeden z prostějovských hráčů, ovšem to nezabránilo domácímu forvardovi vypálit na Křupku. Ten nestačil zareagovat a ačkoliv Střondala jel na gólmanovu pravou stranu, kotouč skončil nad opačným ramenem.

Vzápětí byl ovšem zmiňovaný domácí útočník faulován, ale hlavní sudí to jako faul neposoudil, čímž rozčílil Střondalu, který byl za nesportovní chování vyloučen naštěstí pouze jen na dvě minuty. Prostějov dokázal tuto přesilovku využít, když se natlačil do Mrázkovy klece. Autorem branky byl Dominik Kuba. Jenže po návratu trestance opět padla domácí branka. Vojtěch Střondala se tak pomstil nejen za „nespravedlivé“ vyloučení, ale i za vyrovnávací gól.

První třetina byla jako na houpačce. Chvíli se hrálo před domácí klecí a chvíli před klecí hostů. A oba týmy se snažily opět dostat puk do brány. Blíže k tomu byli domácí, kteří se neustále dotěrně stavěli před Křupku. Ten posléze podlehl střele Jana Žídka. I když se jestřábí gólman pokoušel puk zachytit, nepovedlo se a puk přeletěl přes jeho pravé rameno.

Prostějov nezůstával pozadu a stav snížil, když se všichni hráči sesypali na Mrázka, po dorážce Dominika Lišky, jež v podstatě pouze dopomohl kotouči do odkrytého prostoru. Jednobrankový náskok nevydržel dlouho. Tomáš Vojtášek stav navýšil na 4:2.

Druhá část utkání byla dost rozohněná. Oba týmy se chovaly jak rozzuření býci a viděly rudě. Přibývalo osobních soubojů i bitek po odpískání sudím. Hosté se snažili několikrát proniknout před Mrázka, ale ačkoliv se jim to párkrát podařilo, jeho už nepřelstili, tedy zatím jen v této třetině. Zato domácí opět předváděli co v nich je.

Švihovkou z mezikruží si Vojtěch Střondala zasloužil hattrick a krátce po něm prostřelil gólmanovy betony opět střelou z prostoru kruhů František Gajdoš. Po sedmé brance to už jestřábí gólman Křupka nevydržel a odešel na střídačku. Sedmý skalp si připsal na své konto Alex Benka-Rybára místo Křupky se v bráně objevil Micka.

Nemilé bylo, když Liška fauloval Plisku zezadu a vysloužil si tak trest za krosček. Ale i Pliska byl vyloučen, neboť jakmile se zvedl z ledu, začal Lišku napadat nejen slovně, ale i pěstmi. Na ledě to bylo v tu ránu jako v pekle. Hráči začali být na své protihráče hrubý a ke konci druhé třetiny dokonce opět padaly rukavice na led, kdy se dokonce i gólman jestřábů chtěl prát. Aby se předešlo případným nedorozuměním po odchodu z ledu, raději šli dříve do šatny domácí a po nich až hosté.

Závěrečná část se již dohrávala v režii domácích, kteří svého soupeře neustále utvrzovali, že led je prostě jejich a na jejich půdě prostě vyhrát nemohou. Prostějovští se snažili, seč mohli, ale další branky již nedali. Zato domácí překonali Micku hned čtyřikrát.

Porubští mladíci se zprvu trápili, ale po pěti minutách se přece jen zadařilo a Alex Benka-Rybár stav navýšil. Minutu po něm prostřelil skrumáž před Mickou Vojtěch Střondala. Jestřábi byli již v koncích, a ačkoliv se Micka snažil za svá záda kotouč již nevpustit, nepodařilo se mu to. Další skalp přidal Marek Havránek, který se poté strefil ještě jednou v posledních vteřinách utkání. Mladší dorostenci tak i dnes potvrdili své prvenství a příští sezónu budou hrát v extralize mladšího dorostu.