Mladší dorost nestačil v předposledním utkání přípravy na městského rivala z Vítkovic

30.08.2017, Jan Meichsner

Extraligový mladší dorost nezvládl předposlední utkání letní přípravy na ledě domovské RT TORAX Areny. Svěřenci Pavla Leksovského podlehli lépe hrajícím Vítkovicím 2:6.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. út 29.8.10:45
HC Vítkovice Ridera
2:6(1:1, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 19. Foldyna (Fojtík), 39. Macias (Machú) – 15. Rajčan, 33. Brada (Krejsa, Plánka), 34. Schauer (Holaník, Moškoř), 44. Tvrdý (Kočí), 51. Holaník (Tvrdý), 56. Holaník (Moškoř). Rozhodčí: Janda - Cirkl. Vyloučení: 0:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6.
HC RT TORAX Poruba: Calábek – Elbl, Gelnar, Hlaváč, Prepsl, Machú, Bechný, Dobeš, Grendziok – Foldyna, Prokeš, Kotásek, Fojtík, Halata, Prášek, Stibor, Barčák, Pavlík, Spurný, Macias, Krčmarský,
HC Vítkovice Ridera: Dolíška – Kocián, Kočí, Plánka, Rajčan, Bystroň, Vřeský, Javora, – Gebauer, Tvrdý, Kubík, Brada, Krejsa, Moškoř, Holaník, Schauer, Makovec
První třetina:

Úvodní třetina městského derby mladších dorostů se nesla v duchu bruslivého hokeje. První velkou šanci si tak až v 11. minutě připravili Vítkovičtí, jejich únik dva na jednoho však zastavil skvělým zákrokem Petr Calábek. Hosté v útočném snažení pokračovali a v čase 11:48 Marek Brada neproměnil samostatný únik. O necelé dvě minuty bylo horko i na druhé straně, a to když Alex Kotásek tečoval střelu Zdeňka Dobeše.

První změny skóre se diváci dočkali až v čase 14:40. Vítkovický Samuel Rajčan nahrnul puk do předbrankového prostoru a jeden z domácích puk velmi nešťastně tečoval za záda brankáře Calábka. Domácí však stihli ještě do přestávky vyrovnat – v čase 18:01 ujel po straně Filip Fojtík, který si vybruslil na kruh a bekhendovým pokusem zasunul kotouč mezi betony Ondřeje Dolíška.

Druhá třetina:

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí a prvních pět minut na ledě dominovali. Brankář Calábek musel řešit jen jednu vážnější situaci. V 25. minutě byl k vidění ukázkový bodyček, kterým Ondřej Gelnar poslal k ledu Marka Bradu. Je důležité zmínit, že mezi oběma hráči je velký výškový rozdíl, a tak tento zákrok působil poněkud překvapivým dojmem. Šance se pak střídaly na obou stranách, Porubští neproměnili přečíslení dva na jednoho a Vítkovičtí nastřelili tyč. Pak však začaly padat branky. Druhý gól hostí obstaral v 32. minutě Marek Brada a o necelou půlminutu později pečetil vedení Jan Schauer. Domácí stihli ještě do přestávky snížit. Horní růžek vítkovické branky trefil přesně Krzystof Macias.

Třetí třetina:

Do poslední periody vlétli lépe hráči Ridery. Úvodní tlak, ve kterém několikrát netrefili prázdnou branku nebo pálili těsně mimo, zúročili hosté ve 43. minutě, kdy Jiří Tvrdý dorazil zblokovanou střelu a bylo to 2:4. Poté byl k vidění jeden z mála trestů – Porubští však ani třetí nabídnou přesilovku nevyužili a v závěru třetí třetiny udeřil ještě dvakrát v krátkém časovém sledu Filip Holaník. Hra v třetí třetině nebyla nijak atraktivní a první dvě třetiny se dají označit za lepší hokejovou podívanou.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Dnešní zápas jsme odehráli s velmi silným soupeřem, který zase bude hrát horní příčky tabulky v extralize mladšího dorostu. Kluci se snažili bojovat ze všech sil. Hráli jsme na čtyři lajny – kompletní kádr, kromě tří zraněných hráčů. Přípravné utkání hrajeme na čtyři pětky, abychom jako trenéři viděli opravdové schopnosti a umění jednotlivých hráčů. Pořád jsou to přípravná utkání, nicméně nám to ukazuje hodně v tom smyslu, že někteří extraligu hrát můžou a někteří nemůžou a to jak z pohledu hokejového umění, tak i hlavně fyzických parametrů. S tím je spojená síla, výbušnost i dynamika. Extraliga už není jenom o tom, kdo došel až do dorosteneckého věku. Už tam musí být nějaká kvalita a pokud ta kvalita nebude, tak nás bude většina soupeřů přehrávat. Za bojovnost a snahu chci klukům poděkovat. Musíme však uznat, že soupeř byl kvalitativně lepší.

Pavel Ryšánek (HC Vítkovice Ridera): Je to příprava před soutěží, kluci k tomu přistoupili zodpovědně, všechny tři lajny se podílely na gólech. Myslím si, že všechny naše formace odehrály dobré utkání. Začali jsme velmi dobře, jsme ale rádi hlavně za prosazení ve třetí třetině, ve které už jsme soupeře přehrávali ve všech směrech. Ukázaly se nám tam věci, které teď trénujeme, například zakládání útoků. V utkání bylo velmi málo přesilovek – měli jsme jen jednu, a to vlastně byla výhoda. Pro nás je každý zápas lepší než trénink a poctivě se připravíme na odvetu.