Mladší dorost "B" senzačně otočil bitvu s karvinskými Býky a slaví první výhru

17.09.2017, Gabriela Juříková

Ke druhému ligovému utkání jeli mladší dorostenci vedeni trenéry Bahníkem a Trojanem do Karviné. První třetina se jim s Býky z Karviné vůbec nepovedla. Porubští ale do přestávky třígólový náskok Býků snížili a v nastaveném trendu pokračovali až do padesáté první minuty, kdy vedení na stranu Poruby převážil Velen Hlavatý. Hosté se snažili po oddechovém čase zápas vyrovnat, ale nakonec museli body odevzdat hráčům HC RT TORAX Poruba. Poprvé se mladší dorostenci týmu "B" představí na domácím ledě v neděli 24. záři v Kooperativa Areně od 14:45 hodin proti Novému Jičínu.

Regionální liga mladšího dorostu - 3.kolo ne 17.9.09:30
HC Býci Karviná
HC RT TORAX Poruba "B"
3:4(3:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Serafin, 15. Seroiszkova (Procházka), 15. Procházka (Serafin) – 19. Stibor (Grendziok), 34. Bukovjan (Stibor), 34. Pavlík, 51. Hlavatý (Becher O.). Rozhodčí: Krenželok – Mareček, Kremer. Vyloučení: 6:7, navíc Procházka (KAR) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Průběh utkání: 3:0, 3:4.
HC Býci Karviná: Halouzka – Serafin, Seroiszkova, Heczko, Berousek, Zelina, Kukucz – Procházka, Kulawiak, Volf, Škorpíková, Pekala, Staníček, Kriščák
HC RT TORAX Poruba "B": Števanka – Prepsl, Elbl, Pospíšil, Grendziok, Stehlík, Richtár D. – Spurný, Pavlík, Barčák, Bukovjan, Becher O., Stibor, Prokeš, Zeman, Hlavatý, Kubalák, Luzar

V brzkém nedělením dopoledni se mladší dorostenci sjeli do Karviné a asi se ještě notnou dobu museli na ledě hledat, když si nechali do patnácté minuty nasázet od domácích Býků tři góly. Domácí už ve třetí minutě využili početní výhodu. Števanku překonal Marek Serafin. Pak přišla zrádná patnáctá minuta. Býci dohrávali další přesilovku a až se Barčák vrátil opět do hry, dokázali svůj přesilovkový tlak domácí přetavit ve druhou branku. Šťastnou střelkyní byla v čase 14:05 obránkyně Klára Seroiszková. No a uběhlo jen osmnáct vteřin, kdy dostal puk za Števankova záda Adam Procházka – 3:0.

Hosté dostali možnost přesilovky až závěru první třetiny a i oni svou první početní výhodu dokázali využít, čímž nastartovali parádní obrat. Na začátku osmnácté minuty se trefil Martin Stibor. Po výměně stran se stav změnil až v čtyřiatřicáté minutě. Vojtěch Bukovjan plně využil nahrávku Stibora, který se nakonec stal nejproduktivnějším hráčem zápasu.
Býci dokázali vsítit dvě branky v rozmezí osmnácti vteřin, Porubským se to povedlo za jednadvacet vteřin. Na Bukovjanovu trefu navázal Šimon Pavlík a utkání bylo rázem gólově vyrovnané.

Třetí třetina tak byla o tom, kdo s koho. Hosté už byli v patřičném zápasovém tempu, domácí Býci byli naopak po promarněném vedení pod psychickou dekou. Do konce třetí třetiny zbývalo deset minut, když v čase 50:09 překonal gólmana Halouzku Velen Hlavatý. Čtyřmi góly v řadě dokázali porubští mladíci smazat karvinské vedení a navíc strhnout vedení na svou stranu. Jenže ještě nebylo dobojováno. Poslední krok je vždy nejtěžší. Ať už šlo o udržení vedení ze strany hostů nebo o vyrovnání ze strany domácích Býků. Ti si vzali v čase 58:49 oddechový čas, aby trenér Bolek svěřence malinko uklidnil a dal poslední pokyny k možnému obratu. Hosté ale svou šanci získat první body do ligové tabulky nepustili a v nedělním poledni oslavili výhru.