Mladší dorost B rozhodl o výhře v Karviné až ve třetím dějství, Pavlík se podílel hattrickem

07.01.2018, Gabriela Juříková

Ke třetímu utkání nadstavbové části Regionální ligy mladšího dorostu zajížděl ten porubský na led Býků do Karviné. Po dvou třetinách nebylo ještě jasné, který tým se bude radovat z výhry, ale ve třetím dějství zkompletoval hattrick Šimon Pavlík a nastartoval tím střeleckou jízdu. Šesti góly ve třetí dvacetiminutovce si Porubští zajistili tři body a posunuli se na první příčku tabulky. 13. ledna odehrají přímý souboj o první pozici se Znojmem, které momentálně ztrácí jen jeden bod a hned v neděli 14. ledna jedou na led Valašského Meziříčí, na které mají svěřenci trenéra Bahníka aktuálně dvoubodový náskok.

Regionální liga mladšího dorostu - N4 ne 7.1.11:45
HC Býci Karviná
HC RT TORAX Poruba "B"
2:9(1:3, 1:0, 0:6)
Branky a nahrávky: 15. Kriščák (Beneš), 30. Kriščák (Toráčová) – 8. Macias Kr. (Prokeš), 9. Pavlík (Chovanec), 17. Pavlík (Kubalák), 46. Pavlík (Chovanec), 48. Hlaváč, 48. Chovanec (Pavlík), 49. Becher O. (Hlavatý), 50. Prokeš (Macias Kac., Tošenovjan), 53. Kubalák (Hlaváč, Bukovjan). Rozhodčí: Krenželok – Malík, Opravil. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:9.
HC Býci Karviná: Šedivý – Pawlitová, Serafin, Beneš, Heczko, Toráčová, Kukucz – Kulawiak, Kriščák, Mendlík, Volf, Pekala, Staníček, Popek, Tábor
HC RT TORAX Poruba "B": Števanka (od 41. Münch) – Elbl, Macias Kac., Pásek, Hlaváč, Sztefek, Prepsl – Prokeš, Hlavatý, Elze – Bukovjan, Macias Kr., Becher – Chovanec, Pavlík, Kubalák – Stehlík, Tošenovjan, Luzar

Hosté si vypracovali v prvních šesti minutách čtyři gólové šance, jenže dobře chytající Šedivý puky lapačkou vždy našel. Na konci osmé minuty domácí gólman už lovil kotouč ze své sítě po střele Krzysztofa Maciase. Porubský tlak neutichal a přesně o minutu později skóroval z bekhendu pod horní tyč Šimon Pavlík. Brankář Šedivý si připsal pár skvělých zákroků a jen díky jeho rychlým reakcím neprohrávali Býci o více branek.

Dlouho se pak hrálo bez přerušení, a až když gólman Števanka puk podržel po střele Heczka v lapačce, rozhodčí přerušil hru. Na druhé straně se brankář provinil zakrytím puku mimo povolenou část kluziště a Karviná šla do oslabení. Ale to ji nebránilo v tom, aby nevyužila porubského zaváhání a v patnácté minutě nesnížila gólem Maroše Kriščáka. Puk se po nepředpokládaném odraze dostal po ledě Števankovi pod betony za brankovou čáru. Přesilovku hosté nakonec přeci jen využili. Nahrávkový kolotoč ukončil střelou Šimon Pavlík – 1:3.

Ve druhé třetině Býci zlepšili defenzívu a hosté, i když byli usídleni před brankou Šedivého, tak nedokázali kotouč, jak se později ukázalo po celých dvacet minut, do brány dostat. Števanka si připsal zákrok až v osmé minutě, kdy se chtěl gólově prosadit Popek. Na začátku desáté minuty druhého dějství se domácím podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Před brankoviště zpoza brány nahrávala Toráčová a Maroš Kriščák byl podruhé rychlejší než přesun Števanky k pravé tyči.

K vyrovnání se Býci snažili dostat dalšími šancemi. Dokonce jeli i dva na nikoho, ale Kulawiaka těsně před střelou obral o kotouč stíhající obránce. Střely z dálky pak Števanka odrážel mimo brankoviště. Po ubráněném oslabení se Porubští v samém závěru propracovali k tlaku, v kterém měl dvě velké gólové šance Hlaváč. První bekhendovou střelu umístil těsně kolem tyče a podruhé trefil horní konstrukci brány.

Po druhé výměně stran se do porubského brankoviště postavil Marian Münch. Zasahovat nemusel, byť byli Býci od začátku třetí třetiny na kotouči. Ve čtyřicáté páté minutě se do úniku dostal Mendlík a přímý souboj s porubským gólmanem prohrál. Münch si levou stranu brány, kde chtěl domácí útočník střílet, pohlídal. Skóre se přesto brzy přepisovalo. Hosté útočili, zkoušeli střelbu, až vyšel pokus Šimona Pavlíka, jenž navýšil porubské vedení na 4:2 a zkompletoval čistý hattrick.

O minutu později, v čtyřicáté šesté minutě, mohlo být sníženo Pawlitovou, jenže trefila jen připraveného Müncha. Nakonec to byli hosté, kteří udeřili. V osmé minutě třetí třetiny se stav měnil hned dvakrát. Poprvé byl strůjcem Filip Hlaváč a o několik vteřin později Pavel Chovanec, který odražený kotouč nekrytý žádným protihráčem doklepl za záda Šedivého.

V další minutě zvyšoval na 7:2 pro RT TORAX skoro z brankové čáry Ondřej Becher. Samotného pak nechali Býci před brankou Marka Prokeše, ke kterému se od levého mantinelu kotouč odrazil a z otočky jej poslal po ledě brankáři mezi betony. Psal se čas 49:51. Snížit gólové manko se pokusil střelou od modré Pekala, ale porubský gólman měl lapačku jistou. Poruba si pak zahrála přesilovku, kterou ukončil střelou od modré Hlaváč a těsně před gólmanem puk tečoval Zbyšek Kubalák. Puk letěl těsně nad ledem brankáři mezi betony.

Do konce základní hrací doby se stav již neměnil. Býci měli několik šancí na zkorigování výsledku, ale Münch byl v porubském brankovišti jistotou. Stejně tak si ve zbylých sedmi minutách počínal Jakub Šedivý. Poruba se tímto výsledkem dostala na první příčku. Za ní je po třech odehraných kolech Znojmo s osmi body a Valašské Meziříčí se sedmi body. Karviná je po dvou odehraných zápasech zatím bez bodů.

Petr Bolek (SK Karviná): Poruba odehrála velice dobré utkání hlavně v poslední třetině, kdy nás vlastně rozstříleli. První dvě třetiny si naši hráči plnili povinnosti a dodržovali taktiku, takže byl zápas celkem vyrovnaný, pak se nám hra rozsypala a toho Poruba využila. Do utkání jsme vstoupili s oslabeným týmem, protože spoustu hráček máme na MS U18, takže jsme do kádru zařadili pět hráčů osmé třídy, takže si myslím, že výsledek tomu i odpovídá.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Soupeř měl v bráně šikovného gólmana, který v prvních dvou třetinách svůj tým podržel, takže byl zápas pořád otevřený. Až ve třetí třetině začali kluci pořádně bruslit a tlačit se do brány, z čeho pak padly naše góly, díky kterým jsme vybojovali výhru.