Maxim Vehovský vstřelil první gól za muže a zařídil historický úspěch klubu, Poruba končí třetí!

01.03.2023, Patrik Rošič

Porubští hráči odehráli poslední zápas základní části na ledě Zlína. Poruba sice první vedla, jenže domácí dokázali stav zápasu otočit a dostat se tak do vedení. Proti byl ale ještě Maxim Vehovský, který vstřelil svou první branku za áčko. Zápas tak dospěl do nájezdů, ve kterých byl úspěšnější Zlín.

CHANCE LIGA - 52.kolo st 1.3.17:30
PSG Berani Zlín
3:2sn(1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Kubiš (Zavřel, Hejcman), 42. M. Lang (Sedláček, Huf), rozh. náj. Mrázek – 10. Šlahař (Dufek, Voráček), 49. Vehovský (Vachovec, Gřeš). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2239. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
PSG Berani Zlín: Huf – Gazda, Husa, Zbořil, Suhrada, Talafa, Zavřel, Riedl – Z. Sedlák, Kindl, Kratochvíl – Mrázek, Luža, Lang – Pospíšil, Hejcman, Kubiš – Köhler, Sadovikov, Sedláček
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Voráček, Urbanec, Lemcke, Klimíček, Doudera, A. Sedlák – Vehovský, Vachovec, Gřeš – Dufek, Pšurný, Šlahař – Hrníčko, Šoustal, Bernovský – Häring, Karafiát, Brodek

První část hry přinesla na Zimním stadioně Luďka Čajky pouze gólové radosti. Nejprve přišla v 10. minutě na straně porubských borců. Přečíslení dva na jednoho dokázal využít Jakub Šlahař. Za pár minut ale bylo vyrovnáno, když za domácí hráče tečoval před brankou nahození od modré čáry Pavel Kubiš. Do šaten tak oba celky mířily za vyrovnaného stavu.

Druhá perioda změnu ve skóre nepřinesla. Naopak přišla ale první vyloučení. Nejprve zamířil na trestnou Karafiát, Poruba oslabení bez obtíží ustála. Potom do konce třetiny museli na lavici hanby Zlíňané, Porubané však první i druhou početní výhodu neproměnili, a tak po dvou třetinách svítili na světelné tabuli dvě velké jedničky.

V úvodu tercie musela Poruba do čtyř a Zlín trestal, konkrétně se o to postaral Martin Lang. Po brance se vylučovalo na obou stranách. Nejprve šli Porubané a vzápětí zamířil na stejné místo Zlín. Změna ve skóre však ale nepřišla. Porubští hráči našli odpověď na gól Beranů ve 49. minutě. Svou první branku za áčko Poruby vstřelil Maxim Vehovský.

Změna ve stavu střetnutí do závěrečné sirény nepřišla, a tak se prodlužovalo. Nastavena pětiminutovka také rozuzlení nepřinesla a šlo se na nájezdy. V nájezdové loterii byli úspěšnější domácí, kteří se díky výhře dostali do čtvrtfinále. Rozhodující nájezd jako jediný proměnil Petr Mrázek.