Mario Kalina oslavil narozeniny vstřeleným gólem a výhrou nad Pardubicemi

28.11.2008, Adam Bagar

Čtyři prohry v řadě nebyly asi tou nejlepší vizitkou porubské juniorky. Napravit tuto bilanci měli junioři možnost v utkání proti osmnáctému týmu tabulky - Pardubicím. Domácí od začátku svého soupeře přehrávali a zaslouženě se dostali do tříbrankového vedení, o které se postarali Marian Mlynář, Ivo Jelšík a dnešní oslavenec devatenáctých narozenin Mario Kalina. Druhou dvacetiminutovku byli aktivnějším celkem hosté, kteří měli navíc k dispozici několik početních výhod. Jenže domácí obrana v tomto utkání pracovala na výbornou. A co nedokázala zastavit pozorná obrana, zlikvidoval velmi dobře chytající Andreas Kubáň, který si připsal celkem 38 úspěšných zákroků. Na další branku se čekalo až do 39. minuty, kdy Poruba využila po brance Vajdy přesilovou hru. Poslední třetina přinesla již jen zkorigování skóre na konečných 4:1. Porubští si totiž v závěru již nepřipustili žádné komplikace a suverénně dokráčeli ke třem bodům. Bodový zisk mohou rozšířit již v sobotním utkání s Mladou Boleslaví.

- 23.kolo pá 28.11.19:00
HC Dynamo Pardubice
4:1(3:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Mlynář (Řezáč), 13. Jelšík (Tomis), 17. Kalina (Bartošek, Bartoš), 39. Vajda (Řezáč, Jelšík) - 50. Poskočil (Buchtele). Rozhodčí: Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 40:39. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň - Hrubý, Špok, Plzák, Tomis, Pindur, Mlynář - Chomič, Bartošek, Kalina, Šimkovič, Bartoš, Jelšík, Voznica, Kopáč, Capcara, Vajda, Richter, Řezáč.
HC Dynamo Pardubice: Truhlář (od 17. Landsman) - Drtina, Krejnus, Karlík, Vondráček, Havlík, Rozlivka, Poskočil - Stoklasa, Kaut, Hemský, Buchtele, Nosek, Zavoral, Čapek, Pilař, Kapec, Matějček.

Po úvodních problémech s časomírou se domácí dostali bleskurychle do vedení, když v čase 1:22 vyslal na Truhláře lehce plachtící střelu Marian Mlynář. Ta zapadla elegantně až do levého růžku branky a překvapila tak hostujícího strážce svatyně. Ve čtvrté minutě se zbavil Jelšík hostujícího obránce a ve výhodné pozici mohl skórovat, jenže těsně netrefil branku. O minutu později zahrávali domácí přesilovou hru, ve které dokázali předvést pouze Tomisův pokus od modré, jinak byli neškodní a hosté se tak bez problémů ubránili. Pardubičtí svůj první střelecký pokus na Kubáně vyslali až na konci osmé minuty z hole Pilaře, a to ještě ze středního pásma. Na konci minuty deváté poslal Bartoš touš na Kalinu, jenže ten před Truhlářem neměl tolik prostoru a času, jak by si představoval. Hosté měli následně k dispozici přesilovou hru, ale naložili s ní totožně jako domácí. 12. minuta přinesla přesnou Šimkovičovu přihrávku na Richtera, který do rány dal snad všechnu svou sílu, ale Truhlář přesto touš udržel ve své výzbroji. Domácí byli lepším celkem a svého soupeře pouštěli jen zřídka kdy do svého obranného pásma. Také Stoklasova střela patřila pouze do kategorie propagačních a domácí gólman s ní nemohl mít problémy. V čase 12:36 zahrozili podruhé domácí – Tomis našel ideální přihrávkou najetého Ivo Jelšíka, který svůj samostatný únik zakončil parádní střelou pod horní tyč, čímž nedal Truhlářovi sebemenší šanci. V čase 16:12 využili Porubští přesilovou hru, když Bartošek poslal svou přihrávku, která se k adresátovi jen se štěstím dostala, na Maria Kalinu. Ten z první nedal Truhlářovi šanci a vyhnal ho tak po třetí trefě v jeho síti z branky. V závěru první dvacetiminutovky zahrávali přesilovku také hostující borci, ale svou výhodu využít nedokázali, a tak po dvaceti minutách vedla Poruba suverénně 3:0.

Druhou třetinu začali aktivněji hosté z Pardubic, ale střely Krejnuse a Buchteleho opět Kubáně příliš neověřily. Ve 23. minutě řešil Kopáč situaci dva na jednoho střelou, kterou ovšem Landsman lapil. Dvě minuty nato si najel až před Kubáně Kapec, který to nemyslel zle, ale stopku mi vystavila vyrážečka domácího gólmana. Hosté byli aktivnějším týmem a vynutili si faul. V přesilovce vyslal na Kubáně dva střelecké pokusy za sebou Stoklasa, ale domácí gólman byl opět připraven na svém místě. Ani nebezpečná, zakrytá střela Havlíka od modré v domácí brance neskončila, a tak nadále bylo vedení VOKD tříbrankové. V následujících momentech bylo k vidění na obou stranách mnoho nepřesností a nervozity. Z obrazu hry tak vybočovala snad jen tvrdá střela Hrubého od modré čáry, se kterou měl Landsman problémy. Ve 32. minutě málem přidal čtvrtou branku Poruby Kalina, ale svůj chytrý záměr protlačit touš u pravé tyče hostující branky za záda Landsmana mu jen velmi těsně nevyšel. Hosté svým tlakem vybojovali ihned po skončení předchozí přesilovky další početní výhodu. Porubští však v dnešním utkání bránili velmi pozorně. Když už se hosté dostávali ke střeleckým pokusům, ztroskotali na spolehlivě chytajícím Kubáňovi. Na ledě přibývalo trestů a v úvodu osmatřicáté minuty měli domácí k dispozici 25 vteřin dlouhou přesilovou hru 5 na 3, kterou sice využít nedokázali, ale následnou normální přesilovku již využít dokázali. V čase 38:42 převedli Porubští parádní kombinaci, když Řezáč našel přesnou milimetrovou přihrávkou Radovana Vajdu, kterému stačila jen nastavit hůl, aby skóroval do poloprázdné klece. Jelikož v poslední minutě se již nic neudálo, Poruba ve druhé třetině navýšila své vedení na 4:0.

V úvodu 43. minuty si vytvořil několik nebezpečných příležitostí Pilař, ale ani natřikrát nedokázal propasírovat touš za Kubáně. Minutu nato nevyužil své dvě šance v řadě Jelšík, a tak skóre se neměnilo. Hosté dnes ztroskotávali na střelecké nemohoucnosti. Na konci 46. minuty našel Pilař Kauta, který nedokázal využít téměř jasnou gólovku, když minul domácí branku. Hosté stupňovali svůj tlak a výsledkem toho byl další faul domácích. Při výhodě, kterou sudí Mrkva hostům poskytnul vsítil branku Buchtele, ale hlavní rozhodčí ještě předtím přerušil hru, a tak nemohla být uznána. V čase 49:21 se to Pardubicím přece jen podařilo. Přesilovou hru dokázal využít Lukáš Poskočil střelou od modré čáry. O minutu později se dostával do šance Šimkovič, ale byl zahákován, jenže k překvapení všech vyloučil sudí Mrkva také postiženého za nafilmovaný pád. V 52. minutě mohli hosté vsítit druhou branku, ale Pindur předvedl výborný obranný zákrok, když nenechal dorážet Drtinu do zcela opuštěné klece porubské branky. V úvodu pětapadesáté minuty zavezl touš do útočného pásma Kalina, našel Bartoše, ale ten netrefil branku, z následující aktivity vytěžili domácí junioři přesilovou hru. Domácí si spolehlivě hlídali náskok a soupeře do tlaku nepouštěli. Tři minuty před koncem předvedl velmi dobrou individuální akci Richter, který se prokličkoval až k Landsmanovi, ale dotáhnout svou akci do gólového konce nedokázal. V závěrečných minutách se již nic na ledě neodehrálo, a tak Poruba porazila Pardubice 4:1. Po skončení utkání byly na řadě závěrečné oslavy vítězství, ve kterých si zahrál oslavenec Mario Kalina bowling. Do role kuželek se postavil zbytek spoluhráčů. Domácí útočník se sedmnáctkou na zádech dokázal svou rukavicí hodit STRIKE, všichni padli.