Maciasovy góly nestačily, béčko mladšího dorostu ani tentokrát v Polárce neuspělo

17.11.2017, Gabriela Juříková

Základní část Regionální ligy mladšího dorostu spěje pomalu k závěru. V patnáctém kole se střetli v hale Polárka domácí Frýdek-Místek s HC RT TORAX Poruba a od prvních minut domácí tým potvrzoval favorizovanost. Po první třetině vedl tým trenéra Nečase 3:1, po druhém dějství měli náskok již pěti gólů. Nejhokejovější z obou stran byla třetí dvacetiminutovka, kterou vyhrála Poruba díky druhé trefě Krzysztofa Maciase. Porubští ale stejně museli vstřebat čtvrtou prohru v řadě.

Regionální liga mladšího dorostu - 15.kolo pá 17.11.16:15
HC Frýdek-Místek
HC RT TORAX Poruba "B"
6:2(3:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Piskoř (Hranický, Hudeček), 12. Prášek (Šmatelka), 19. Strejček, 21. Piskoř (Kusák, Hudeček), 29. Hudeček (Kusák), 36. Hudeček (Piskoř) – 16. Macias Krz., 56. Macias Krz.. Rozhodčí: Jeřábek – Piskoř, Návrat. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 74. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2.
HC Frýdek-Místek: Krška (30. Filák) – Hranický, Hájek, Adámek, Puzoň, Holeczy, Velička, Šmatelka, Hylský – Prášek, Piskoř, Kolder, Strejček, Rýpar, Hudeček, Dvořák, Kusák, Říhošek, Berski
HC RT TORAX Poruba "B": Števanka (31. Münch) – Prepsl, Stehlík, Pásek, Kubalák, Tošenovjan – Hlavatý, Elze, Macias Krz., Stibor, Luzar, Prokeš

I když měli puk od vhození kotouče na led v moci hosté, slavili gólovou radost v šesté minutě domácí, když proměnili přesilovku díky střele Martina Piskoře od modré čáry. Števanka přes hradbu těl nic neviděl. Domácí pak měli utkání pevně ve své režii. Scénář napsal další branku ve třinácté minutě, kdy se po dlouhém tlaku v útočném pásmu prosadil střelou z dálky Kryštof Prášek. K soupeřově brance se občas dostali i Porubští. Snížení vzal na sebe Krzysztof Macias, když vystřelil zpoza obránce na hranici kruhů a Krškovi nedal možnost zasáhnout. Jenže poslední slovo v první dvacetiminutovce měli stejně domácí hráči. Další útočné sevření a nemohoucnost porubských hráčů vytěsnit puk do středního pásma potrestal střelou z mezikruží Erik Strejček. Tomu excelentně nahrál porubský obránce Stehlík v domnění, že středem hřiště vyhodí kotouč z pásma.

Do druhé části utkání šli hosté s odhodláním změnit nepříznivý stav, jenže už v patnácté vteřině inkasovali z hokejky Martina Piskoře. V deváté minutě druhé třetiny to bylo již 5:1, kdy střílel Zdenko Hudeček k druhé tyči těsně nad ledem. A i když měli Porubští několik šancí na skórování a taky pár samostatných úniků, k snížení frýdeckomísteckého vedení nedošlo. Naopak! Po výměně brankářů na obou stranách a po několika skvělých zákrocích kapituloval i Marian Münch. Domácí potrestali další špatně mířenou rozehrávku přes brankoviště. Na ose hřiště stál Zdenko Hudeček, a když kotouč vyhozený od zadního mantinelu zachytil, nemohl se netrefit do poodkryté brány.

Gólman Filák, od poloviny druhé třetiny hájící brankoviště domácích, neměl tolik práce jako jeho protějšek. Několik porubských pokusů zlikvidoval a měl i dobře postavené tyče. Ve třetím dějství se to navíc střelami do brankové konstrukce jen hemžilo. Domácím se povedlo rozeznít kov hned dvakrát, hostujícímu týmu jednou. Filáka nakonec překonal svou druhou trefou Krzysztof Macias, když naznačil střelu k druhé tyči, ale nakonec kotouč poslal gólmanovi na pravou ruku. Střela pod víko byla tak prudká, že shodila gólmanovo pití z horní sítě. Další góly početné publikum nevidělo, a tak mohli domácí oslavit výhru 6:2. Pro Porubské to byla čtvrtá prohra v řadě.

Radim Nečas (HC Frýdek-Místek): Věděli jsme, že dnes Poruba nepřijede v nejsilnější sestavě, když jim hrálo i áčko. Potřebovali jsme vyhrát, abychom si udrželi pozici na špici tabulky, což se povedlo a už se budeme soustředit na zítřejší zápas.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Dvě třetiny jsme tahali za kratší konec. Naši hráči zaostávali v technice, ve fyzičce, v přihrávkách. Ve třetí třetině nevím, jestli jsme se tak moc zlepšili nebo soupeř polevil, ale byla nejvyrovnanější a kluci hráli dobře. jenže hokej se hraje na šedesát minut a je potřeba celý ten čas mít nasazení a hlavně bruslení, což nám v prvních dvou třetinách scházelo.