Ligový mladší dorost bere proti Českému Těšínu díky dvěma gólům skvělého Bechera tři body

19.11.2017, David Kubatík

V 16. kole Regionální ligy mladšího dorostu se v KOOPERATIVA ARENĚ střetly týmy porubského B-týmu a Českého Těšína. V tomto napínavém utkání to dlouho vypadalo, že nepadne ani jeden gól. Pak se však své práce ujal Ondřej Becher, který se trefil hned dvakrát za třetinu a stanovil tak skóre zápasu na 2:0 pro domácí. V zápase bylo k vidění, na tuto věkovou kategorii, až nezvykle mnoho vyloučení.

Regionální liga mladšího dorostu - 16.kolo ne 19.11.13:15
HC RT TORAX Poruba "B"
HC Vlci Český Těšín
2:0(0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 45. Becher (Haladěj), 54. Becher (Pospíšil). Rozhodčí: Šeděnka – Goláň, Chovanec. Vyloučení: 7:10, navíc Horos (CET) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 31. Průběh utkání: 2:0.
HC RT TORAX Poruba "B": Münch – Elbl, Haladěj, Pásek, Stehlík, Pospíšil, Kubalák – Kubalák, Hlavatý, Prokeš, Elze, Chovanec, Bukovjan, Stibor, Pavlík, Becher, Luzar, Tošenovjan
HC Vlci Český Těšín: Trvaj – Sikorska, Novotný, Mrozek, Szczesniak, – Lipowský, Horos, Javorski, Rusz, Pniok, Klimek

První třetina nenabídla z obou stran příliš záživný hokej. Lépe na tom ale přece jen byli hosté, kteří si dokázali vytvořit o něco větší množství příležitostí. Hlavně hned ze začátku. Hned ve druhé minutě se dobrou střelou prezentoval Michal Mrozek, kterému však Münch nedal pohotovým zákrokem šanci. I nadále měli hosté ze hry o něco více. V desáté minutě se ke střele po kombinaci v pásmu domácích dostal Javorski. Münch však celou situaci dobře viděl a nasměroval proti jeho projektilu svůj levý beton. V čase 10:05 hráli Porubští první přesilovku v utkání, ve které si však nedokázali vypracovat žádnou šanci, kterou by mohli Trvaje alespoň lehce ohrozit. Jediná větší šance domácích tak přišla až ve čtrnácté minutě. To totiž Chovanec vypálil z mezikruží. Bohužel však mířil pouze do Trvajova připraveného betonu. Do konce úvodní části navštívili trestnou lavici ještě tři hráči. Jeden za domácí a dva za hosty. Žádná větší akce na jedné či druhé straně se už ale nezrodila, a tak oba celky zamířily do šaten za nerozhodného stavu 0:0.

Prostřední perioda nabídla oproti té úvodní o dost atraktivnější hokej. A k potěše publika hlavně ze strany domácích. Ve dvacáté šesté minutě se puku v prostředku hřiště zmocnil Bukovjan a snažil se ujet obráncům. To se mu ale nakonec nepodařilo, byl dostižen, a akci tak nakonec nedokončil. O chvíli později, v minutě osmadvacáté, se zase k puku dostal Hlavatý, projel celým pásmem, objel i branku a vypálil. Trvaj v těšínské brance si však situaci pohlídal. Hned v následující minutě byla KOOPERATIVA ARENA svědkem další krásné šance Porubských. Po Münchově rozehrávce se k puku dostal Stibor, prokličkoval až do pásma, přihrál Hlavatému a ten vypálil. K dorážkám se pak postupně dostali i ostatní hráči, ale gól z toho nebyl. V čase 34:07 dostali domácí výhodu čtyřminutové přesilovky. Největší šanci v ní ale měli hosté. Pniok pálil z bezprostřední blízkosti na Müncha, který však zachoval chladnou hlavu a puk vyrazil nad horní tyč své svatyně. Do konce prostřední části si ještě oba týmy zahrály přesilovku 5 na 3. Porubští si v ní ale žádnou šanci nevytvořili a Těšínští si ji následně přenesli až do třetí části. Oba týmy tak do šaten odjely za stále nezměněného stavu 0:0.

Třetí část se nakonec ukázala jako zlomová. Už v čase 45:00 se po Haladějově přihrávce dostal do samostatného úniku Ondřej Becher a krásným blafákem vymíchal Trvaje v těšínské brance. Ve čtyřicáté deváté minutě se ke slovu dostala i jediná dívka na hřišti – českotěšínská Viktorie Sikorská. Pěkně se svými kličkami dostala až do pásma a Münch měl co dělat, aby její ránu vyrazil. Potom ale přišla padesátá čtvrtá minuta, v níž se znovu ve skvělém světle ukázal skvělý Ondřej Becher. Ten se totiž po Pospíšilově přihrávce znovu zmocnil kotouče, znovu všem ujel a zvýšil vedení domácích na 2:0. Tento příznivý stav už domácí udrželi až do konce. Nic na tom nezměnily ani události z poslední minuty, kdy se spolu porvali porubský Hlavatý a těšínský Rusz. Následně ještě dostal za úder do oblasti hlavy a krku desetiminutový trest Tomáš Horos. Poslední vteřiny se už ale odehrály poměrně v klidu, a domácí tak mohli oslavit vítězství v poměru 2:0.

Příští zápas čeká svěřence Miroslava Bahníka v neděli 26. listopadu od deseti hodin na ledě Uničova, kde odehraje utkání s týmem Vítkovic "B".

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Viděli jsme úplně vyrovnané utkání. První dvě třetiny skončily 0:0, což se v této věkové kategorii stává velmi málo. Na obou stranách byla spousta přesilovek, které zůstaly nevyužity. Poslední třetinu nám soupeř ulehčil svou agresivitou a následným vylučováním. Hráčům bych chtěl za odvedený výkon poděkovat.

Martin Staněk (TJ Slavoj Český Těšín): Utkání se hrálo ve vysokém tempu. Oba týmy do toho šly naplno a rozhodly maličkosti.Bylo hodně vyloučení na obou stranách. Rozhodčí to zvládali dobře, ale podle mě byl ten první gól z ofsajdu. Potom jsme museli otevřít hru, z čehož pramenil ten druhý gól v naší síti.