Ligoví mladší dorostenci neberou i přes svou závěrečnou smršť proti Karviné ani bod

05.11.2017, David Kubatík

Ve dvanáctém kole Regionální ligy mladšího dorostu se proti sobě postavili hráči Poruby a Karviné. Domácí, i přes střeleckou převahu, po dvou třetinách prohrávali nelichotivým skóre 0:4. Potom však předvedli divoký závěr, ve kterém se svému soupeři přiblížili pouze na rozdíl jediné branky. Víc ale už bohužel nedokázali, a tak po výhře z minulého kola nad Orlovou znovu padli. V příštím kole je čeká venku celek Nového Jičína.

Regionální liga mladšího dorostu - 12.kolo ne 5.11.10:00
HC RT TORAX Poruba "B"
HC Býci Karviná
3:4(0:2, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 48. Bukovjan (Macias), 59. Barčák (Kubalák, Hlavatý), 60. Bukovjan (Chovanec) – 18. Kriščák (Procházka), 20. Pekala (Staníček, Kulawiak), 23. Kriščák (Serafin), 35. Procházka (Serafin). Rozhodčí: Šeděnka – Tuzial, Zicháček. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:3. V oslabení 0:0. Průběh utkání: 0:4, 3:4.
HC RT TORAX Poruba "B": Števanka – Prepsl, Grendziok, Stehlík, Gelnar, Elbl, Hlaváč – Pohl, Prokeš, Hlavatý, Elze, Zeman, Luzar, Chovanec, Bukovjan, Tošenovjan, Kubalák, Barčák, Macias
HC Býci Karviná: Šedivý – Serafin, Seroiszková, Beneš, Kukucz, Heczko, Zelina – Procházka, Kulawiak, Kriščák, Volf, Tábor, Škorpíková, Pekala, Staníček, Hofman

První třetina začala vzájemným oťukáváním. Oba týmy se soustředily hlavně na obranu a skórovat se snažily pomocí brejků. První větší šance přišla v páté minutě, když Jonáš Barčák nedokázal po skrumáži z bezprostřední blízkosti uklidit puk do odkryté branky hostů. Podobná situace se potom opakovala i v minutě čtrnácté. A znovu dopadla pro domácí neúspěšně. Ještě v téže minutě se však vyznamenal i porubský brankář Števanka, který si poradil s dobrou střelou Heczka po samostatném úniku. Když pak v sedmnácté minutě neuspěl Pohl střelou z pravého kruhu, zdálo se, že půjdou oba celky na první přestávku za bezgólového stavu. Chvíli na to však byl na 2+2 minuty za vysokou hůl vyloučen Elbl a hosté udeřili. Nejdříve se v čase 17:38 po přihrávce Procházky prosadil Maroš Kriščák. Poté, v čase 19:05, vznikla před domácí brankou skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval Vojtěch Pekala a poslal puk okolo ležícího Števanky do sítě. Poslední minuta se už dohrála v poklidu a oba celky zamířily do šaten.

Kdo čekal, že se budou v prostřední části domácí nějakým způsobem snažit do zápasu vrátit, měl by pravdu. Porubští se skutečně snažili, ale nebylo jim to příliš platné. Už po dvou minutách a deseti vteřinách se totiž po přihrávce Serafina prosadil Maroš Kriščák a zvýšil náskok svého týmu na 0:3. První větší příležitost domácích hráčů přišla až ve třicáté minutě, když se neprosadil Elbl zadovkou a následně Pohl dorážkou z bezprostřední blízkosti. Na konci 34. minuty šel na trestnou lavici za napadení Hlaváč a hosté trestali. Števanka neudržel střelu Serafina a nikým nehlídaný Adam Procházka pohodlně doklepl. Víc se toho v prostřední periodě už neudálo, a tak šli hráči do šaten za stavu 4:0 pro hráče Karviné.

Do poslední třetiny se nastupovalo už za rozhodnutého stavu. Podle toho také vypadala i předváděná hra. Domácí se sice nadále snažili s výsledkem něco udělat, ale v pohodě hrající hosté většinu jejich šancí mařili už v zárodku. Když už se Porubští dostali ke střele, pálili většinou z dálky. S likvidováním těchto pokusů neměl brankář Šedivý sebemenší problém. V čase 46:15 pak ale odešel na trestnou za hákování Kriščák a o dvacet devět vteřin později se prosadil po přihrávce Maciase Vojtěch Bukovjan. Když to ale potom už ke konci vypadalo, že si hosté v klidu dojdou pro tři body, přišla porubská gólová smršť. V čase 58:55 po přihrávkách Hlavatého a Kubaláka dorazil puk do branky Jonáš Barčák a o pětatřicet vteřin později po asistenci Chovance Vojtěch Bukovjan. Poté si domácí vzali oddechový čas a odvolali Števanku z brány. Následoval obrovský závěrečný tlak, ze kterého už se však bohužel vyrovnání nezrodilo.

Porubští ligoví dorostenci tedy po výhře nad Orlovou z minulého kola svůj úspěch nepotvrdili. Pokus o nápravu budou mít už příští sobotu na ledě Nového Jičína.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba "B"): Toto utkání se rozhodlo v prvních dvou třetinách, ve kterých jsme dostali čtyři branky. Příčinu prohry vidím také v tom, že jsme neubránili téměř žádnou přesilovou hru. My jsme se pak dostali do hry ve třetí části, ale začít dávat góly v posledních třech minutách za stavu 1:4 je prostě pozdě.

Petr Bolek (HC Býci Karviná): Soupeř nás dnes přestřílel a my jsme z minima vytěžili maximum. Výsledek 4:0 jsme už chtěli udržet, ale soupeř byl hokejovější, a tak to tak dopadlo. Za tři body jsme rádi.