Komplikace v boji o postup. Poruba ve Frýdku neskórovala

26.02.2022, Gabriela Juříková

Souboj tabulkových sousedů a chtivých týmů po playoff se konal v rámci 49. kola Chance ligy na ledě Frýdku-Místku. Do utkání vstoupili lépe domácí a na jednobrankové vedení hledal RT TORAX recept zbylých 55 minut. Ve třetím dějství byla Poruba střelecky aktivnější a byla leckdy velmi blízko od vyrovnání. V závěru třetí třetiny hráli hosté bez gólmana, jenže k vyrovnání ani tato převaha nevedla.

CHANCE LIGA - 49.kolo so 26.2.17:00
HC Frýdek-Místek
1:0(1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Kurovský (Komorski, Lyszczarczyk). Rozhodčí: Vrba, Tvrdoň – Beneš, Horažďovský. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1202. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 1:0.
HC Frýdek-Místek: Baroš – Zbořil, Michálek, Ogurcov, Matyáš, Ciura, Korím – Šedivý, Bartoš, Šlahař – Lyszczarczyk, Komorski, Kurovský – Christov, Peterek, Martynek – Hrubec, Klimša, Blaško.
HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Husa, Szathmáry, Hajný, Voráček, Žovinec, Kanko – Stloukal, Réway, Hrníčko – Gřeš, Vachovec, Jenyš – Guman, Korkiakoski, Špaček – Bitten, Toman, Pořízek.

V začátku utkání byli střelecky aktivní porubští obránci. Ovšem u své branky si nepohlídali v 5. minutě Dominika Kurovského, kterému parádně z osy hřiště nahrál Lyszczarczyk a ležícího Muštukovse lehce přehodil. V 9. minutě se RT TORAX ubránil tlaku a dlouhému závaru před brankou, kdy Muštukovs chytal chvíli bez hole. Na opačné straně si ve 13. minutě v brankovišti sjednával pořádek Baroš. Do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí tým.

Změna skóre visela ve vzduchu po dvou odehraných minutách druhé třetiny. Porubská obrana soupeřila za brankou a nějak se zapomnělo, že puk se může odrazit před branku. Což se i stalo a Muštukovs čelil hned třem soupeřům a v souboji obstál. Při hře čtyři na čtyři, protože si po šarvátce v obranné třetině chladili hlavy Husa s Korímem, měl velkou šanci vyrovnat stav Toman. Bekhendem trefil jen boční síť. Ovšem ještě větší příležitost se naskytla Martinu Réwayovi, když si sjížděl k bráně a puk se odrazil křižně a on měl možnost poslat jej do odkryté poloviny brány. Ovšem v té rychlosti obou těles se netrefil správně a kotouč dopadl na plexisklo. Porubané byli v ofenzívě hodně aktivní, jenže ne moc přesní. Ani Špačkova šance nedošla do brankové sítě. A když v závěru třetiny hrál RT TORAX oslabení a Muštukovsovi puk vypadl, mohl prohrávat o dvě branky. Pohotovost spoluhráčů při vyvezení puku měla za důsledek, že se skóre neměnilo.

Po přestávce byli střelecky aktivní Porubané. Bartoš byl pod palbou rozhodně víc než jeho protějšek, jenže za záda nepustil jediný puk. A to ani tehdy, když hrála Poruba již čtyři minuty před koncem základní hrací doby bez gólmana.

Jozef Daňo (HC Frýdek-Místek): Z obou stran to byl vynikající zápas. Hned v páté minutě jsme dali gól na 1:0, což nám určitě pomohlo. Kluci na ledě nechali úplně všechno. Ať už obránci, tak i útočníci, kteří se dobře vraceli a pomáhali tak všichni Barošovi v bráně. Ten vychytal svou další nulu u nás. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli i před výbornou kulisou. Diváci nám hodně pomohli.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Hrálo se derby jak má být, bohužel my odjíždíme bez bodu. Podle mě jsme si za tu hru alespoň jeden zasloužili. Takový je ale sport. Musíme další dvě utkání, která nás čekají, urvat.