Juniorka zvládla vyhecované utkání na ledě Zubrů, dvěma góly se blýskl Patrik Gola

02.10.2016, René Chyla

Bahníkovi svěřenci získali ze tří domácích zápasů pouhé tři body a na nepovedený start do sezony hodlali zapomenout v MEO Aréně. Poruba si i navzdory rozporuplným verdiktům sudích v první třetině dokázala vypracovat dvoubrankové vedení. To však Zubři nakonec smazali a muselo tak začínat od začátku. RT TORAX ale obrat domácím hráčům nepovolil a na začátku poslední dvacetiminutovky znovu vedl zásluhou Patrika Goly a Tomáše Vilčka o dva góly. Poté sice přerovský Pecha znovu snížil, opětovné vyrovnání se však modrožlutým borcům již nepodařilo a do Ostravy tak putují všechny body za výhru 4:3.

Liga juniorů - 4.kolo ne 2.10.11:00
HC ZUBR Přerov
3:4(1:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Ministr (Hrabica), 27. Hajšman (Skopal, Pecha), 51. Pecha (Hajšman, Skopal) – 14. Franz (Dang), 15. Gola P. (Malát), 39. Gola P. (Stach, Štěpán), 48. Vilček (Franz). Rozhodčí: Kašík – Dopitová, Loun. Vyloučení: 5:5, navíc Hrabica (PŘE) a Fráner (POR) oba 5 min. + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Střely na branku: 29:42 (10:12, 9:22, 10:8). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4.
HC ZUBR Přerov: Kanyicska – Hrabica, Skříček, Smolka, Válek, Murla, Palacký – Müller, Ministr, Čechmánek, Skopal, Hajšman, Pecha, Adolf, Matuška, Horký, Galetka, Solař
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Boháč, Ščurek, Široký, Slíž, Hranoš, Prepsl – Gola P., Csabala, Dang, Malát, Stach, Vilček, Veselý, Fráner, Franz, Kurnik

Patrik Gola (POR) (2+0)
Tomáš Ministr (PŘE) (1+0)
Jonáš Franz (POR) (1+1)

Katastrofální úvod rozhodčích

Domácí celek mohl jít rychle do vedení. Už v úvodních minutách šli totiž Bahníkovi svěřenci do tří, Zubři ale svůj tlak nedokázali zužitkovat. Na druhé straně se ale nepískalo nic a rozhodčím záhadně uniklo i krvavé zranění Kevina Fránera. O chvíli později ujel po levé straně Ada Horký, Jan Zavadil ale jeho individuální akci parádně zastavil lapačkou. Zubři dále mohli využít přečíslení dva na jednoho, Petr Ščurek ale předvedl skvělý obranný zákrok. Ostravané tak otevřeli gólový účet ve čtrnácté minutě.

Slepené góly Poruby a snížení v přesilovce

Michal Dang se parádně prokličkoval mezi dvěma obránci a z prostoru mezi kruhy vypálil, jeho střelu ale přerovský brankář vyrazil. Kotouč se následně dostal k Jonáši Franzovi, který do prázdné brány poslal Porubu do vedení – 0:1. Za minutu a půl nahrával David Malát Patriku Golovi, jenž zamířil z hranice levého kruhu pod horní tyčku – 0:2. Domácí snížili až v početní převaze. Odražená střela Jiřího Hrabicy se dostala k Tomáši Ministrovi a ten se už do poloodkryté branky nemýlil – 1:2.

Bitka Fránera s Hrabicou

Přerov nakonec dvoubrankové manko zcela smazal. Ve 27. minutě nahrával Pavel Skopal Dominiku Hajšmanovi, který se prezentoval parádní individuální akcí, položil si Zavadila a pohodlně zakončil k pravé tyči – 2:2. Na ledě se přiostřovalo a výsledkem byl pěstní souboj mezi Jiřím Hrabicou a Kevinem Fránerem, v němž jasně dominoval porubský forvard. Oba inkasovali trest do konce utkání. Patrik Gola o chvíli později zkoušel štěstí od modré čáry, kotouč se ale otřel pouze o pravou tyč. V čase 38:38 se to už ale porubskému ostrostřelci povedlo. Jakub Stach ve zmatku před brankovištěm našel na protější straně Patrika Golu, který přidal do prázdné klece třetí gól do sítě Zubrů – 2:3.

Vilčkův vítězný gól

RT TORAX si vzal dvoubrankové vedení zpět ve 48. minutě. Jonáš Franz nahrával ve středním pásmu Tomáši Vilčkovi, který z pravého kruhu zamířil mezi Kanyicskovy betony – 2:4. Drama ale zažehnáno nebylo. Dominik Hajšman vybojoval puk za brankou a přihrál Danielu Pechovi, jenž prostřelil přesouvajícího se Zavadila – 3:4. V závěru se Zubři dostali do velké tlaku, ten však, stejně jako závěrečná power-play, k vyrovnání nevedl a RT TORAX uhájil těsné a cenné vedení.

Ostatní zápasy 4. kola

Brnovs.Havířov2:3 náj.
Uh.Brodvs.Prostějov3:4 náj.
Boskovicevs.Fr.Místek0:10
Uničovvs.Opava4:5

Martin Vojtek (HC ZUBR Přerov): Poruba ukázala svou kvalitu a že je to velmi těžký soupeř. My jsme jim ale byli vyrovnaným soupeřem a v tomto zápase rozhodla naše nedisciplinovanost a vyloučení, které RT TORAX dokázal potrestat. Porubu jsme v závěru dostali pod tlak a jim nezbývalo nic jiného, než vyhazovat kotouče na zakázaná uvolnění. Bohužel se nám už nepodařilo vyrovnat, ale musím své kluky pochválit za bojovnost až do poslední minuty. Myslím si, že vyhrál šťastnější tým.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Do zápasu jsme nastoupili velmi špatně, kdy jsme byli snad čtyřikrát vyloučení během prvních pěti minut. Poté se hra srovnala a my jsme si dokázali vytvořit náskok dvou branek. Ten hokej byl rychlý, hrálo se nahoru dolů. My jsme pak hrubě chybovali v obranném pásmu a soupeř snížil na 3:4. Posledních pět minut to pak už byl jen boj, Přerov chtěl za každou cenu srovnat, my jsme zase za každou cenu chtěli vedení udržet a získat tři body. Hráčům bych rád poděkoval za obětavý výkon.