Juniorka smetla Frýdek-Místek šesti góly a prodlužuje svou neporazitelnost

24.08.2016, René Chyla

Porubští junioři po téměř týdenní pauze přivítali na svém ledě soka z nedalekého Frýdku-Místku. Hosté dorazili v okleštěné sestavě a už po první třetině prohrávali 0:3. Druhá třetina sice přinesla viditelné zlepšení, nicméně čtvrtý gól Porubských ve vlastním oslabení postavil hosty zpátky pevně na zem. Frýdeckomístečtí navíc nezachytili ani začátek třetí periody a bylo vymalováno. Hosté snižovali až tři a půl minuty před závěrečnou sirénou po hrubé chybě jednoho z domácích a brankářské duo si tak na vychytané čisté konto musí ještě minimálně dva týdny počkat, kdy se hraje odveta ve frýdeckomístecké Polárce.

Přípravné zápasy juniorů - přát. st 24.8.17:45
HC Frýdek-Místek
6:1(3:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Kutiš (Hranoš), 6. Dang (Kutiš, Franz), 13. Malát (Gola P., Široký), 29. Bialoň (Veselý), 41. Stach (Malát), 45. Bialoň (Veselý) – 57. Strakoš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 45:24 (18:5, 15:10, 12:9). Rozhodčí: Janda R. – Moravec, Rajnoch. Diváci: 101. Průběh zápasu: 6:0, 6:1.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil (od 31. Hakl) – Široký (1.-31.), Hranoš, Prokeš, Ščurek, Skokan, Prepsl, od 31. Jendruš – Malát, Gola P., Stach, Vilček, Kurnik, Csabala, Kutiš, Franz, Dang, od 21. Veselý, od 21. Stupka, od 21. Bialoň
HC Frýdek-Místek: Dobečka (od 31. Zimmermann) – Nikl, Valíček, Fluksa, Csapai, Palacký, Daron – Strakoš, Zberovský, Dubčák, Heralt, Kanovský, Berski, Bernovský

Parádní úvod domácích

Do utkání vstoupili lépe hostující hokejisté, kteří doslova hýřili aktivitou. Tu ale na konci třetí minuty zmrazil inkasovaný gól. Frýdecká obrana fatálně chybovala ve středním pásmu a domácí se dostali do situace dva na jednoho. V ní našel Michael Hranoš mezi kruhy najíždějícího Martina Kutiše, který zmátl gólmana a uklidil puk k pravé tyči – 1:0. O tři minuty později vedli Porubští již o dvě branky. Martin Kutiš nahrával do předbrankového prostoru Michalu Dangovi, který trefil poloodkrytou Dobečkovu svatyni – 2:0. RT TORAX byl v tu chvíli na koni a Frýdeckomístečtí se do svého útočného pásma dostávali opravdu jen sporadicky. Pasivita hostů vyvrcholila ve třetí gól domácího výběru. David Malát dostal od levého mantinelu ideální přihrávku na hranici kruhu, odkud se nemýlil střelou pod Dobečkovu lapačku – 3:0.

Úder ve vlastním oslabení

Ostravané ve druhé dvacetiminutovce polevili, z čehož mohli těžit hosté z Frýdku-Místku. Jejich tlak umocnily i přesilové hry, v nichž ale borcům v červených dresech scházela větší přesnost. RT TORAX následně udeřil ve vlastním oslabení. Ondřej Veselý přihrával zpoza branky Jakubu Bialoňovi, který bez problémů prostřelil frýdeckého gólmana počtvrté – 4:0. Poruba mohla své vedení ještě do druhé sirény navýšit, ovšem střídající Ondřej Zimmermann byl už neoblomný.

Strakošova střela rozplynula sen o první nule

Porubští měli raketový start do poslední periody. Už po 58 vteřinách se dostal ke kotouči Jakub Stach, který z mezikruží zamířil přesně k vyrážečce – 5:0. Po necelých čtyřech minutách konečně využili domácí borci přesilovku. Ondřej Veselý nahrál Jakubu Bialoňovi, který ze stejného místa jako jeho předchůdce trefil volný prostor u levé tyče – 6:0. RT TORAX už se pomalu poohlížel po první nule za svými zády, v čase 56:36 ale Frýdeckomístečtí zaznamenali alespoň čestný úspěch. Chybu v obranném pásmu Poruby potrestal střelou mezi betony nikým nehlídaný Adam Strakoš, který se zjevil sám před porubským Haklem a nekompromisně zavěsil – 6:1.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Hráči k zápasu přistoupili velmi zodpovědně, nicméně za stavu pět nula, když už byl výsledek víceméně jasný, začali naši hráči přehrávat situace, ztráceli kotouče a z toho pak vyplývaly chyby. Frýdek-Místek pak využíval těchto chyb, chodil do protiútoku a v obraně jsme pak měli zmatek, z čehož pramenily další chyby. Zkoušeli jsme také nové hráče, kteří tady jsou velmi krátkou dobu, jelikož za sebou mají pouze jediný trénink a tento zápas. Nicméně i tak si odehráli své a určitě splnili očekávání.

Tomáš Snášel (HC Frýdek-Místek): Bylo to naše první přípravné utkání, kdy sestava byla velmi lepená, jak se říká. Někteří kluci jsou v práci, takže jsme přijeli pouze ve třinácti lidech. Domácí byli lepší, my jsme tam měli také určitě své světlé okamžiky. Musím pochválit naše oba gólmany, kteří v tomto zápase zachytali skvěle. V útoku to taktéž nebylo úplně špatné, nicméně na rozdíl od domácích jsme neproměnili své šance. Našimi chybami jsme jim v podstatě na tři góly doslova nahráli. My víme, kde nás asi tlačí bota, kde musíme přidat. Poruba předvedla to, co se o ní očekávalo a určitě bude znovu patřit mezi favority celé soutěže.