Juniorka slaví další skalp vedoucího Brna, ránu do zátylku uštědřil Žídek v čase 59:16

10.03.2019, René Chyla

Jedineční. Porubští junioři jako první a také jako poslední v této sezoně dokázali suverénní Brno porazit dvakrát za tři body, v neděli odpoledne složili lídra po vítězství 4:2. HC RT TORAX přitom vedl po dvou třetinách už 3:0, hosté se ale rychle do zápasu vrátili a několikrát sahali po vyrovnání. To se ale nakonec nekonalo, v poslední minutě vysunul Michael Vavřík Jana Žídka, který 44 sekund před závěrečnou sirénou zmařil exkluzivní dělovkou veškeré plány hostů na zvrat v 27. kole.

Regionální liga juniorů - 27.kolo ne 10.3.13:30
HCM Warriors Brno
4:2(2:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. Häring (Stodůlka, Bukowski), 14. Barčák (Bukowski, Husák), 31. Brodek (Vavřík), 60. Žídek (Vavřík) – 43. Rašovský (Karpíšek, Bocián), 52. Žák (Hykl). Rozhodčí: Beránek – Kořistka, Hladík. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 32:29 (15:10, 12:9, 5:10). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba: Šindelka – Pitucha, Husák; Havlík, Zajíc; Becher (od 21. Krátký), Topolanský; – Barčák, Bukowski, Žídek – Morávek, Vavřík, Brodek – Häring, Stodůlka, Anlauf (od 44. Benka-Rybár)
HCM Warriors Brno: Atanasiadis – Furch, Šutera, Sedláček, Hykl – Žák, Mudrych, Kunst, Karpíšek, Kavický, Mrkvica, Kubíček, Vysloužil, Rašovský, Marčík, Malý, Bocián

Martin Šindelka (POR) (29 střel, 27 zásahů, 2 góly, 93.10% úspěšnost)
Michael Vavřík (POR) (0+2)
Jan Žídek (POR) (1+0)

Poruba přestála úvodní nápor Brna, Pitucha v úniku nedal

Šlágr mezi třetí Porubou a vedoucím Brnem začal lépe pro hostující celek, který byl v úvodních minutách daleko aktivnější, nicméně větší šance si Warriors nevypracovali. Brněnský nápor umocnila ještě přesilovka v rozmezí páté a sedmé minuty, kdy byli Porubští drženi po celé dvě minuty v obranném pásmu, ani tentokrát ale Martin Šindelka mnoho práce neměl. V deváté minutě ujel po pravé straně Jakub Pitucha, který byl před gólmanem faulován, a tak HC RT TORAX získal výhodu početní převahy.

Domácí těžili z přesilovek, trefil se Häring s Barčákem

V ní Poruba dominovala a po půlminutě se ujala vedení. Daniel Stodůlka našel zpoza klece číhajícího Daniela Häringa na levém kruhu, který na vzdálenější tyč rozjásal domácí – 1:0. Za pět minut Brňané faulovali znovu a znovu také byli patřičně potrestáni. Jakub Bukowski naservíroval od mantinelu puk mezi kruhy Jonáši Barčákovi, který pod lapačku Nikolase Atanasiadise nezaváhal – 2:0.

Brodek trefil tyč, pak s velkou porcí štěstí navýšil

Ve 23. minutě mohli domácí vést už o tři branky, když Jakub Bukowski vyslal parádní zadovku zpoza branky na rozjetého Jana Žídka, ten ale trefil pouze perfektně přesunutého Nikolase Atanasiadise. Brněnská obrana hořela a do další velké tutovky se prodral na ose hřiště Jiří Brodek, kanonýr Poruby ale orazítkoval jen tyč. Za minutu si do dobré pozice nabruslil Michael Vavřík, ani ten ale brněnského brankáře překonat nedokázal. Když se zápas překlopil do druhé poloviny, najel mezi kruhy Jiří Brodek, jehož střela byla sice tečovaná, skákavý puk ale zaskočil také Nikolase Atanasiadise – 3:0. Ani hosté ale nezůstali bez šance, když na pravém kruhu napřáhl Alex Mudrych, který nastřelil břevno Šindelkovy brány.

Brno chystalo velký závěr, kontaktní gól vstřelil Žák

Brno sice před třetí třetinou prohrávalo o tři góly, do zápasu se ale dokázalo rychle vrátit. Už ve 43. minutě se střelou z kruhu na vzdálenější tyč prosadil Václav Rašovský, který snížil na rozdíl dvou branek – 3:1. Hokejisté Warriors Brno první trefou výrazně ožili a najednou jich byl plný led. Blízko kontaktní brance byl v polovině poslední části Jiří Mrkvica, ten ale v přesilovce trefil jen tyč domácí klece. Za pár desítek sekund propadla porubská obrana znovu, tutovka Ondřeje Kunsta ale zůstala nevyslyšena. To už se však nedá říct o akci z 52. minuty, v níž se k puku dostal Petr Žák, který nachytal Martina Šindelku pod vyrážečku – 3:2.

Žídek nejprve znovu mimo, pak dělovkou rozhodl

Porubští ovšem záhy mohli rozhodnout, Jan Žídek ale po nabídce Jakuba Bukowského pálil před prázdnou bránou mimo. V 57. minutě zase pelášil sám na branku Jiří Brodek, ani následné nařízené trestné střílení ale bekhendovým blafákem nedokázal proměnit. Jan Žídek neproměněnou šanci zcela napravil v poslední minutě, kdy prokázal velký přehled Michael Vavřík, který vysunul prvně jmenovaného a ten bombou z hranice levého kruhu v čase 59:16 uklidil s pomocí tyče kotouč do sítě – 4:2.

Opavavs.Hodonín9:1

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Zápas jsme si dobře rozehráli, ze dvou přesilovek jsme dali dva góly a ve druhé třetině navýšili na 3:0. S trenérem jsme ovšem věděli, že ani tříbrankové vedení s takovým soupeřem nic neznamená, což se potvrdilo. Hráči Brna hráli velice dobře a utkání dvěma brankami zdramatizovali. Nakonec se bojovalo až do poslední minuty, kde jsme byli šťastnější a krásnou trefou jsme rozhodli o vítězství 4:2. Zbytek zápasu jsme si už pohlídali, utkání to ale bylo vyrovnané a s takovým soupeřem je bereme o to více. Hráče bychom rádi za odvedený výkon pochválili.

Jiří Sýkora (HCM Warriors Brno): Myslím, že to bylo velmi podobné utkání jako naposledy v Brně. Poruba byla čtyřicet minut lepší, bojovnější a šlo vidět, že chce víc. Po gólu na 3:1 jsme se sice zvedli, zápas zdramatizovali, ale nakonec to nevyšlo. V této fázi soutěže už je tabulka jasná, navíc rozhodnutím svazu se zřejmě postupovat nebude, a tak hráčům schází také motivace. Teď už se s nimi dá jen těžko pracovat, ale jsem rád i za těch dvacet minut, že jsme se dokázali do zápasu vrátit a že jsme ukázali, že hokej hrát ještě umíme.