Juniorka po dvou těsných prohrách na Slovensku opět vítězně, porazila Frýdek-Místek 6:4

18.08.2008, Adam Bagar

K závěru uplynulého týdne sehráli junioři dvě utkání na Slovensku, ze kterých vždy vyšli jako poražení. Spravit chuť si tak chtěli v utkání proti juniorce Frýdku - Místku. Hosté se sice od úvodních minut bránili, ale v osmé minutě svítilo na světelné kostce nad ledem překvapivě skóre 0:2. Domácí se nakonec přece jen branek dočkali a po gólech Bartoška a Galajdy ještě v první části dokázali stav utkání srovnat. Úvod druhé části patřil jednoznačně domácí Sareze a po třech rychlých brankách z holí Skočovského, Bartoška a Kopáče to bylo rázem 5:2 pro ostravskou Sarezu. S hosty to v ten moment vypadalo špatně, ale i přesto ještě do druhé přestávky dokázali snížit. Třetí třetina přinesla velmi podprůměrný hokej a už se spíše jen dohrávalo. I přes tento fakt padly ještě dvě branky, nejprve vsítil po krásné střele šestou branku domácích Jiří Pindur a následně Frýdek opět snížil na konečných 6:4. Další utkání sehraje juniorka již v úterý 19. srpna, kdy se představí ve 12:00 proti Slezanu Opava (hala č.2) a ve 13:15 proti Valašskému hokejovému klubu (hala č.1).

- přát. po 18.8.19:00
HC Frýdek-Místek
6:4(2:2, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Bartošek (Skočovský, Kalina), 20. Galajda (Noga), 26. Skočovský (Pindur), 29. Bartošek (Kalina), 31. Kopáč, 48. Pindur (Skočovský) - 5. Slunský (Slípek, Dubčák), 8. Adámek (Barčák, Sluštík), 39. Zuber (Pírek), 53. Sluštík. Rozhodčí: Jeřábek J. - Tuzial, Schmejkal. Vyloučení: 12:8. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4.
HC Sareza Ostrava: Hanuska - Skočovský, Pindur, Spusta, Tomis, Rusek, Koláček, Kičmer, Parma O. - Bartošek, Řezáč, Kalina, Galajda, Kopáč, Noga, Vidlák, Šimkovič, Blažej, Bystroň, Voznica, Barčák.
HC Frýdek-Místek: Taťák - Kimla, Pírek, Matzke, Langer, Konečný, Mládenka, Loučka, Dubčák, Slípek, Slunský, Barčák, Sluštík, Adámek, Smondek, Pastrňák, Přívara, Řegucký, Bret, Zuber, Kocourek.

Hned od úvodu utkání ukazovala Sareza svému soupeři, kdo bude dnes na ledě pánem. Už ve druhé minutě mohli domácí vést, jenže to by musel Galajda ve stoprocentní šanci překonat Taťáka, jenž předvedl skvělý zákrok. Hosté se do útočného pásma dostali až v páté minutě a v čase 4:22 z toho byla první branka zápasu. Slípek vyslal Slunského do samostatného úniku na Hanusku, kterého hostující útočník přízemní střelou překonal. V sedmé minutě měli domácí další tutovku, když Bystroň z jednoho metru netrefil poloprázdnou branku. Hosté byli neskutečně produktivní a v čase 7:58 vyslali na branku teprve třetí střelu v zápase, ale opět gólovou. Střelecký pokus Barčáka ještě stačil domácí ochránce svatyně vyrazit, ale na následnou dorážku Adámka již byl krátký. V dalších minutách se hrál docela nudný hokej, což změnil až moment, kdy se časomíra zastavila v čase 12:08 – Michal Bartošek se ocitl zcela sám před brankou a střelou mezi betony překvapil hostujícího gólmana. V minutě šestnácté předvedli domácí opět drtivý tlak, ale Kalina další tutovku nevyužil a následné dorážky skončily těsně mimo frýdeckou svatyni. Junioři Sarezy byli stále mnohem aktivnějším týmem, ale proti dobře bránícímu soupeři se dlouho nedokázali prosadit. Povedlo se jim to až v čase 19:30, kdy Noga nahrál před branku na volného Marka Galajdu, který rychlou střelou k tyči srovnal stav na 2:2.

V úvodu druhé části zahrávali hosté přesilovou hru, ve které domácí branku ohrozil pouze Matzke střelou z mezikruží, když měl Hanuska zakrytý výhled. V následujících minutách zahrávali domácí tři početní výhody v řadě, ale využít dokázali právě až tu třetí. V čase 25:39 propálil Taťáka zpoza kruhů tvrdou ranou David Skočovský a poslal tak domácí dnes poprvé do vedení. O chvíli později, v čase 28:14, přidala Sareza již čtvrtou branku – Kalina našel ve druhé vlně najetého Michala Bartoška, který skóroval krásnou střelou do horní části branky. Domácí byli náhle na koni a dokonce skórovali i ve vlastním oslabení. V čase 30:24 vypálil z levého kruhu tvrdě Jaroslav Kopáč, jehož střela skončila pravděpodobně těsně pod břevnem branky. Hlavní rozhodčí Jeřábek branku i přes protest hostující lavičky, která se domnívala, že šlo o břevno, uznal. V následujících minutách se domácí hokejem bavili a předváděli v útočném pásmu pěkné kombinace, ale bez gólového efektu. Hosté měli příležitost k prosazení se na přelomu 37. a 38. minuty, kdy měli výhodu dvou mužů v poli, kterou však využít nedokázali. V čase 38:29 se již Frýdečtí dočkali - Zuber propálil Hanusku tvrdou ranou z mezikruží, která zapadla k tyči. V závěru třetiny se již nic nestalo, a tak Sareza Ostrava vedla nad Frýdkem – Místkem 5:3.

Úvod třetí části nepřinesl z obou stran optimální podívanou a jedinou zajímavou situací tak bylo Šimkovičovo tvrdé jednání u mantinelu, za což si domácí útočník vykoledoval čtyři trestné minuty. Hosté sice byli po většinu času této dlouhé výhody nastěhováni v obranném pásmu Sarezy, ale k žádné vážnější střele se nedostali. V čase 47:37 vsítili domácí šestou branku, po které přišel z tribun výrazný potlesk. Jiří Pindur se trefil z kruhů efektivní střelou k tyči a do horní části branky. V 51. minutě se parádně prokličkoval přes celé kluziště Kalina, ale jeho střelu vytěsnil Taťák ramenem mimo tyče. V čase 52:14 hosté opět snížili skóre na rozdíl dvou branek - Sluštík si najel až před Hanusku, kde z blízkosti zavěsil pod horní tyč branky. V 54. minutě už mohlo být skóre pouze o jedinou branku, ale s únikem Zubera si Hanuska poradil. Na ledě se toho moc nedělo a k vidění bylo ve třetí části spíše průměrné představení. V úvodu 59. minuty hráči Frýdku-Místku svého soupeře uzamkli a před Hanuskou tak vznikaly nepřehledné situace, které skončily až vyloučením jednoho z domácích borců. V poslední minutě předvedl v oslabení opravdovou parádu Noga, ale těsně přestřelil bránu. Sareza Ostrava tak nakonec porazila nepříjemný Frýdek-Místek 6:4.