Juniorka padla doma po čtyřech měsících, v prvním kole kvalifikace nestačila na Písek

11.03.2016, Soňa Molatová

Zatímco A-tým bojoval v Polárce o pokračování sezóny, RT TORAX ARENA hostila kvalifikaci juniorů, ve které vyzvali porubští mládežníci tým z Písku. Už ve čtvrté minutě utkání přišlo na řadu trestné střílení, kterého mohl využít písecký útočník Aleš Nevolný. Ten však poslal puk úplně mimo porubskou bránu, a tak se zápas mohl ještě chvíli táhnout v bezbrankovém stavu. Nulu na straně týmu z Čech však záhy přepsal Jakub Volf. Ve druhé třetině se po dalším inkasovaném gólu dostal k puku Adam Kropka, díky kterému se poprvé v zápase změnilo skóre i na porubské straně. Během třetí třetiny domácím ještě na malou chvíli svitla naděje, když se do brány hostů trefil kapitán Matěj Štěpán. Ani tak ale domácí tým nedokázal zvítězit a zápas po šedesáti minutách končil s výsledkem 2:4.

Liga juniorů - K1 pá 11.3.17:00
IHC Písek
2:4(0:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. Kropka (Moravčík, Pěnčík), 59. Štěpán (Mládek, Ščurek) – 12. Volf (Hřebíček, Pouch), 20. Nevolný (Pouch), 33. Koupal, 60. Volf. Rozhodčí: Kubičík – Ganger, Gančarčík. Vyloučení: 5:4, navíc Kropka (POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
HC RT TORAX Poruba: Šrámek – Štěpán, Boháč, Ščurek, Široký, Kropka, Hranoš – Gola P., Gola R., Moravčík, Šustala, Stupka, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Csabala, Kurnik, Sysala, Bialoň
IHC Písek: Kadlec – Frühauf, Koutenský, Hřebíček, Ruda, Klas, Polanský, Stodolovský – Jiřinec, Koupal, Duchoň, Volf, Pouch, Nevolný, Rod, Voves, Skala, Strnad

V prvních chvílích si mezi sebou týmy neustále přebíraly puk, přičemž ke střelám na bránu se ale více měli hosté. Ve 4. minutě se Písku nabízelo trestné střílení, které však Aleš Nevolný nedokázal využít a poslal puk úplně mimo bránu. O sedm minut později si pak ale převzal černý kus pryže Jakub Volf, po jehož střele už si kotouč do porubské kasy našel cestu. Zatímco RT TORAX bránu soupeřů neohrožoval tak často jako tým z Čech, hostům se minutu před koncem první třetiny povedlo ještě navýšit. Aleš Nevolný vynahradil svému týmu nepovedený nájezd z úvodu, přijel s pukem do levého kruhu a střelou pod Šrámkovu vyrážečku získal pro svůj tým výhodu dvoubrankového vedení.

Druhá třetina přinesla větší aktivitu ostravského týmu, ani to ale dlouho k brance domácích nevedlo. Naopak se jim ještě podařilo inkasovat, když Martin Koupal využil své výhodné pozice u klece a překonal svou střelou Šrámka. Přesně pět minut před koncem druhé části hry se k puku dostal Adam Kropka, který si najel k bráně hostů a střelou do úrovni ramen přechytračil Kadlece.

Do poslední periody nastoupil hostující celek se zpožděním, a tak se hned ze startu nabízela domácím přesilovka. Tu však RT TORAX nedokázal využít. Krátce poté ale Matouš Stupka vyslal na píseckého gólmana dělovku z levého kruhu, po které chyběly opravdu jen centimetry, jelikož se puk zastavil o horní tyč. Více štěstí měl Matěj Štěpán, kterému sedla přihrávka Jonáše Mládka a dokázal po ní poslat puk do levé horní části brány. Během poslední minuty se pak ale ještě domácím vymstila hra bez gólmana. Necelých třicet sekund před koncem totiž do kotouče práskl Jakub Volf, jehož střela doletěla vedle tyče domácí svatyně, čímž písecký útočník podtrhl vítězství svého týmu.

Radek Volf (IHC Písek): My tady v juniorské lize nejezdíme, ale myslím si, že to byl hezký a bojovný zápas. První třetinu jsme byli lepší, druhou třetinu ještě o trochu víc, ale ve třetí třetině jsme udělali nějaké zbytečné chyby, čímž jsme dostali domácí na koně. Myslím si ale, že to vítězství je zasloužené. Byli jsme po tom vítězství trochu hladovější, i kvůli dlouhé cestě sem. Řekl bych, že to byl z obou stran pěkný hokej a kéž by v soutěži bylo víc takových zápasů. V té naší soutěži jsme prakticky měli za soupeře jen Třebíč, navíc bych řekl, že i domácí by přivítali víc takových zápasů. Jsme spokojeni se třemi body.