Juniorka nestačila na Třinec v zápase bohatém na góly

12.01.2008, Adam Bagar

Jednadvacátou Sarezu Ostrava čekal na domácí půdě velmi těžký soupeř, devátý Třinec. V úvodní třetině byl k vidění vyrovnaný hokej, ale přece jen do šaten odcházeli spokojenější hosté, kteří brankou šest vteřin před vypršením první dvacetiminutovky stanovili stav na 1:2. Za domácí se v této části dokázal trefit pouze Bartošek. Když v úvodu druhé třetiny srovnala Sareza zásluhou Mikuly na 2:2, tak asi jen málo kdo předpokládal, že o několik minut později povede Třinec 2:6. Na tuto pětiminutovku, kdy hosté čtyřikrát skórovali také nakonec domácí krutě doplatili. Gólové hody ve druhé třetině ale nadále pokračovaly, když nejprve dokázal snížit Ciupa, když dokázal dorazit střelu Ivo Mocka, ale ihned v zápětí domácím soupeř opět odskočil na čtyři branky. V závěrečné třetině byl k vidění místy drtivý tlak domácího celku. Domácí se ale dočkali pouze jediné trefy, o kterou se postaral Řezáč. Naopak hosté ještě pět minut před koncem přidali osmou branku a odváží si tak z Ostravy všechny tři body za vítězství 4:8. Výsledek je pro domácí až příliš krutý, protože v každé třetině dokázali svého soupeře přestřílet a byli aktivnější. Ovšem doplatili na dnes nejisté výkony obou gólmanů a také na pětiminutový výpadek z druhé třetiny, který způsobil to, že soupeř odskočil na čtyři branky, což se dotahuje velmi těžko.

- 36.kolo so 12.1.13:00
HC Oceláři Třinec
4:8(1:2, 2:5, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Bartošek (Jelšík, Mikula), 24. Mikula (Falter, Vajda D.), 40. Ciupa (Mocek I.), 48. Řezáč (Belanec, Parma) - 5. Kaďorek (Hampl), 20. Pánik (Zeliska), 25. Palička (Zeliska), 26. Zeliska (Ostřížek, Toman), 29. Böhm (Hampl, Mičulka), 30. Zeliska (Böhm), 40. Mičulka (Hampl), 56. Rangl (Zeliska). Rozhodčí: Hradil - Tuizal, Vengřín M.. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 100. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6, 3:6, 3:7, 4:7, 4:8.
HC Sareza Ostrava: Gleich (od 26. Kroček) - Falter, Pindur, Zimer, Parma, Vajda D., Poláček - Ciupa, Řezáč, Mocek I., Bartošek, Belanec, Mikula, Kopáč, Jelšík, Široký, Černák.
HC Oceláři Třinec: Boška - Marek, Toman, Špaček, Kaďorek, Říman, Vojta, Rangl - Capacara, Hamrozi, Palička, Pánik, Hampl, Böhm, Lucák, Martyčák, Ostřížek, Mičulka, Zeliska.

Ve druhé minutě utkání našel Zeliska před brankou Capcaru, který však byl ve velké šanci zahákován, čímž tak vznikla hned v úvodu početní výhody pro hosty. Sareza však velmi dobře napadala a hosty k ničemu v této přesilové hře nepustila. Ve čtvrté minutě měli naopak tuto početní výhodu domácí, ovšem jak se ukázalo, byla to spíše nevýhoda. V čase 4:55 totiž ujížděl na Gleicha Petr Kaďorek, který dokázal přízemní střelou překonat domácího gólmana. V 7. minutě nejprve pálil zpoza kruhů Kopáč a v zápětí ho napodobil také Ciupa. Na druhé straně zase vypálil nebezpečně v blízkosti Gleicha Martyčák, jehož střelu Gleich vyrazil a jen se štěstím na dorážku nikdo z hostujících hráčů nedosáhl. V desáté minutě se dostal až před hostujícího gólmana Bošku Řezáč, kterému se však v poslední chvíli zapletl kotouč mezi nohy, i přesto ale nakonec vyslal na branku velmi nebezpečnou střelu. O dvě minuty později ujížděl opět Řezáč na Bošku, ale i přestože byl jasně zahákován, tak ještě dokázal vystřelit na branku. V 15. minutě vznikla před Gleichem obrovská skrumáž, ale po střele Ostřížka nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal dopravit kotouč do domácí branky. V čase 16:47 předvedl opravdovou parádu Jelšík, který při úniku na sebe natáhl oba hostující obránce a zadovkou poslal kotouč před branku na úplně volného Michala Bartoška, který z první propálil Bošku. V 18. minutě se šikovně prokličkoval až před branku Belanec, ale nakonec zvolil místo střely ještě nahrávku na své spoluhráče. V úplném závěru první části získali hosté možnost zahrát si přesilovou hru, kterou také dokázali velmi rychle využít. V čase 19:54 dostal ideální přihrávku mezi kruhy Richard Pánik, který se nemýlil střelou z první. Sareza Ostrava tak v úplném závěru ztratila vyrovnaný stav, a tak po první třetině vedli hosté v poměru 1:2.

Ve 23. minutě tečoval šikovně po Vajdově střele před hostujícím gólmanem Mikula, ale jeho teč skončila pouze na Boskovi. V čase 23:21 se napřáhl z levého kruhu Ondrej Mikula, jehož střela skončila až v brance hostí. Tato branka jakoby nastartovala brankové hody druhé třetiny. V čase 24:35 Třinečtí opět vedli, když vypálil parádně přímo pod šibenici domácí branky Filip Palička. V čase 25:55 přidali hosté již svou čtvrtou branku, když se trefili v tomto zápase již podruhé v oslabení - Lukáš Zeliska vypálil zpoza obránce střelu, která překvapivě skončila až za zády domácího gólmana, který se již nechal vystřídat svým náhradníkem Vojtěchem Kročkem. V těchto minutách byl k vidění fantastický, rychlý hokej ze strany na stranu. Ovšem chyběly šance, to hosté i když se dostali jen do malé šance, tak z toho dokázali vytěžit gól. V čase 28:38 se hosté trefili již popáté - Lukáš Böhm si najel zpoza brány až před Kročka, kde dokázal kotouč protlačit u pravé tyče jeho branky. Za šestadvacet vteřin bylo s domácími ještě hůře – v čase 29:04 vypálil z mezikruží Lukáš Zeliska, jehož střela opět skončila překvapivě až za zády domácího gólmana. Sareza byla jakoby z těchto branek mírně otřesena a hosté byli naopak na koni. Ve 33. minutě byl ve velké šanci před Boškou Široký, který však byl krosčekován a poté několikrát tlučen hlavou o led. To si nenechal domácí útočník ujít, a tak nakonec odešli na trestnou lavici oba aktéři, ale hostující hráč dostal přece jen o dvě minuty více. Domácí tak hráli přesilovou hru, ve které však střely Vajdy, Kopáče ani Mocka v brance neskončily. Ve 35. minutě vypálil hostující Zeliska takovým způsobem, že domácí gólman ani nevěděl, kde má puk a nakonec tak byl rád, že si ho sám do branky nesrazil. Ve 39. minutě unikal na hostujícího gólmana Jelšík, ale jeho technická střela skončila jen těsně nad brankou. V čase 39:28 se podařilo Sareze přece jen snížit, když střílel z pravého kruhu Mocek, jehož střelu dopravil již do odkryté branky Jakub Ciupa. V úplném závěru třetiny ještě dokonali brankové hody z této třetiny Třinečtí. V čase 39:58 vystřelil z blízkosti gólmana mezi jeho betony Lukáš Mičulka. Po divoké druhé části tak prohrávala Sareza s Třincem již 3:7.

Závěrečná třetina patřila z převážné většiny Ostravanům. Ve 42. minutě poslal střelu na hostující branku Mocek. Ve 44. minutě se před gólmanem ocitl Mikula, jehož střelu ještě mohl tečovat Jelšík, ale byl jasně zahákován, což však nechalo rozhodčího Hradila klidným. O další dvě minuty později vznikl před brankou Třince menší závar, který však brankou v třinecké síti neskončil. V čase 47:46 se domácí konečně dočkali vytoužené branky - Petr Řezáč mezi kruhy překonal Bošku střelou mezi betony po šikovném objetí hostující branky Balancem. Ve 49. minutě předvedl gólman Třince famózní zákrok, když zlikvidoval stoprocentní šanci Mikuly po střele z mezikruží. O chvíli později pálil od modré čáry Zimmer, jehož střelu Boška na poslední chvíli vykopnul betonem. V padesáté minutě netrefil Belanec úplně odkrytou branku po parádní přihrávce Řezáče. Tlak Sarezy sílil a hosté byli rádi, že se dokázali těmto útokům bránit. V 53. minutě ujížděli Pánik s Mičulkou proti jednomu domácímu obránci, ale k osmé brance hostí to tentokrát nevedlo. V 54. minutě vybojoval za brankou kotouč Belanec, najel si před Bošku, ale dotlačit puk za brankovou čáru na několikrát nedokázal. V čase 55:02 to byli hosté, kteří přidali dvanáctou branku zápasu, když od modré čáry vypálil David Rangl. Poté hostující gólman zlikvidoval opět velmi dobré pokusy Mikuly a Ciupy. V 58. minutě pálil z pravého kruhu Bartošek s jehož střelou měl Bouška velké problémy. V úplném závěru se ocitl ještě ve velké šanci Belanec, ale jak jeho střela, tak i dorážka Širokého v brance neskončily. I přesto, že domácí v poslední části měli velký nápor a dokázali vypálit celkem šestnáctkrát, tak vsítili pouhou jednu branku. Sareza Ostrava tak podlehla ve velmi kvalitním zápase Třinci 4:8.