Juniorka dobyla Opavu, debut si odbyl patnáctiletý gólman Marek Hasala

12.08.2016, René Chyla

Porubská juniorka zavítala ve druhém přípravném zápase na led Opavy. Hosté měli od prvních minut mírně navrch, svou převahu však potvrdili až pět vteřin před první sirénou. Ostravští borci následně navyšovali své vedení, ve třetí třetině se do porubské branky postavil teprve patnáctiletý Marek Hasala, který nakonec pomohl svěřencům Miroslava Bahníka k výhře 4:2.

Přípravné zápasy juniorů - přát. pá 12.8.14:30
Hokejový klub Opava
2:4(0:1, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 45. Černý (Fedor), 60. Konečný (Černý, Bitomský) – 20. Malát (Csabala, Gola P.), 39. Gola P. (Csabala), 49. Franz (Dang, Prokeš), 55. Hranoš (Gola P.) Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:34 (7:6, 9:17, 7:11). Diváci: 31. Průběh zápasu: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.
Hokejový klub Opava: Lamla – Černý, Cibulka, Kroček, Adamczyk, Dohner, Dyba – Rubý, Hlista, Rousek, Fedor, Nardelli, Zelenkov, Konečný, Klement, Borunský, Pělucha, Bitomský
HC RT TORAX Poruba: Zavadil (od 41. Hasala) – Štěpán, Skokan, Boháč, Jendruš, Prokeš, Hranoš, Prepsl – Gola P., Csabala, Dang, Malát, Stupka, Franz, Vilček, Veselý, Rzekanowski, Stach, Bernát, Kurnik

Smrtící úder pět vteřin před sirénou

Do první vážnější šance se dostal až na začátku jedenácté minuty Josef Klement, opavský forvard ale z mezikruží pálil těsně nad a Jan Zavadil v porubské bráně si mohl v té chvíli oddychnout. V podobné situaci byl o chvíli později i Patrik Gola, jenž mohl z mezikruží otevřít skóre. V rozhodující chvíli však špatně seřídil svá mířidla. Už se zdálo, že do kabin se půjde za bezbrankového stavu, když vtom opavská obrana fatálně chybovala, Dominik Csabala našel mezi kruhy naprosto volného David Malát, jenž si rozpohyboval gólmana a pohodlně zakončil do levého horního růžku – 0:1.

Stejný ráz druhé dvacetiminutovky

Druhá třetina jako by té úvodní z oka vypadla. Šancí na obou stranách poskrovnu a nikdo nechtěl udělat jako první chybu. Porubští tedy pálili ostrými znovu až na konci dvacetiminutovky. Tomáš Černý přihrával rozjetému Patriku Golovi, který z místa vhazování zamířil přesně ke vzdálenější tyči – 0:2. Opava tak musela zkousnout další gól do šatny a šance na zvrat se podstatně ztečnily.

Kontaktní gól Opavy a následná parádička Franze

Poslední třetina byla už na branky poněkud bohatší. Nejprve sice trestuhodně nadvakrát neuspěl Borunský, poté se už ale domácí mohli radovat. V početní převaze totiž Tomáš Černý, který se trefil bombou od modré přesně mezi Hasalovy betony – 1:2. Za čtyři minuty už ale Porubští znovu vedli o dva góly. Jonáš Franz si parádně vybruslil na hranici kruhu a poté už ranou do horní části branky nedal Lamlovi šanci – 1:3.

Neuznaný gól Vilčka či definitivní pojistka Hranoše

Domácí hokejisté mohli znovu vstřelit kontaktní branku, Šimona Pěluchu ale parádně vychytal porubský brankář. V 53. minutě dali čtvrtý gól Ostravané z hole Tomáše Vilčka, rozhodčí ale pro špatné postavení puk za čarou neviděl, a tak se muselo pokračovat za původního stavu. Za dvě minuty už ale konečně padla uklidňující branka. Patrik Gola zpoza Lamlovy svatyně parádně namazal mezi kruhy Michaelu Hranošovi, který dělovkou zvýšil k pravé tyči zvýšil – 1:4. 48 sekund před závěrečnou sirénou ještě korigovali Opavští. Ondřej Konečný dojel odražený kotouč a bez problémů doklepl puk do prázdné branky – 2:4.

Rostislav Haas (Hokejový klub Opava): Já ani nevím, co bych k tomu vůbec řekl. Tady je před námi obrovské množství práce. Ti kluci nemají základy taktiky, nemají ani základy techniky. Opravdu máme tolik práce před sebou, že ani nevíme, kde začít.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Pro nás to bylo druhé přípravné utkání a opět jsme protočili všechny hráče. V zápase jsme to udělali opačně než minule. Ti hráči, kteří v předešlém utkání doskakovali až na druhou polovinu klání, hráli v tomto zápase první polovinu a naopak. Určitě není příjemné zapojovat se ve 30. minutě, chviličku to trvá, než se ten organismus zapracuje do hry. Byla to taková rozháraná hra z obou stran, je opravdu vidět, že sezóna teprve začíná. My jsme sice zápas vyhráli, ale dělali jsme velké chyby v obranném pásmu a nepokrývali jsme si hráče. Jsem rád, že se k nám připojil hráč staršího dorostu, který si zachytal alespoň jednu třetinu, jinak bychom asi museli hrát na jednoho gólmana.