Junioři válí! Po Technice porazili dalšího favorita a jsou v čele východní skupiny

18.09.2022, Patrik Rošič, Libor Kult

V druhém kole Ligy juniorů zajížděla Poruba na led dalekého Chomutova. Nejprve se v zápase ujali vedení domácí hokejisté, Porubané však dokázali dvěma rychlými brankami stav otočit. Porubští ale dlouho nevedli, jelikož ještě rychleji si vzali vedení zpět Chomutovští. V třetí periodě se ale dvakrát přesně trefil Maxim Vehovský a hráči HC RT TORAX se radovali. Z chomutovského ledu totiž odjeli s druhou cennou výhrou v řadě.

Liga juniorů - 2.kolo ne 18.9.16:00
Piráti Chomutov
3:4(0:0, 3:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 24:58 Príhoda (Vostiňák, Filip; 5/5), 31:26 Príhoda (Dudáček, Mišovic; 5/5), 32:05 Starý (Klobouček; 5/5) – 28:13 Kelnar (Koudelný, Vehovský; 5/4), 30:57 Moravec (Gnap, Koudelný; 5/5), 47:09 Vehovský (Hlaváč, Koudelný; 5/3), 50:39 Vehovský (TS). Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Pěkný. Diváci: 75. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 22:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.
Piráti Chomutov: Sluka (Tuček) – Filip, Mareš, Česnohlídek, Svoboda, Hynek, Dudáček, Sýkora – Šugár, Starý, Ščislák, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Bár, Vostiňák, D. Černý, Mišovic, Dej, Rindoš.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Kelnar, Fišara, V. Černý, Ševčuk, Janeček, Řepa, Hlaváč – Elze, Koudelný, Šrubař, Prokeš, Moravec, Skřipčák, Kršík, Gnap, Halata, Stasiuk, Vehovský.

Opatrnější vstup do zápasu nezměnila ani porubská přesilová hra od páté minuty, a tak první zajímavější moment přišel v polovině osmé minuty, kdy z mezikruží těsně minul chomutovský Dudáček. Všechny ostatní situace brankáři Sluka na domácí a Slíž na hostující straně vyřešili, takže na úvodní gól se čekalo téměř pětadvacet minut.

Pirátům zajistil vedení Ondřej Príhoda, jenž trefil puk ze vzduchu za záda hostujícího strážce branky – 0:1. Ještě před polovinou duelu srovnal dorážkou v početní výhodě Petr Kelnar, na sklonku 31. minuty dokonal porubský obrat David Moravec střelou z levého kruhu do protější šibenice – 1:2. Jenže podobně rychlá byla i chomutovská otočka, domácím na ni stačilo 39 vteřin od času 31:26, během nichž skórovali tečující Ondřej Príhoda a zblízka zakončující Martin Starý – 3:2.

Na sklonku prostředního dějství sice Severočeši ubránili oslabení, jenže během něj se zranil gólman Sluka, který musel v polovině 38. minuty opustit ledovou plochu na nosítkách. Na startu závěrečné dvacetiminutovky přišli dva chomutovské prohřešky proti pravidlům krátce po sobě a Poruba přesilovku pět na tři využila zásluhou Maxima Vehovského, jenž střílel z pádu z pravého kruhu – 3:3.

Maxim Vehovský se v polovině 51. minuty rozjel i k trestnému střílení, které proměnil přesnou ranou a zajistil souboru RT TORAX vítězství, neboť Piráti už nesrovnali ani při závěrečné power-play – 3:4.