Junioři v Prostějově neuspěli, Jestřábi jim nasázeli pět gólů v přesilovce

09.10.2011, Adam Bagar

Liga juniorů pokračovala již 8. kolem. Poruba se v něm představila na ledě Prostějova. O osudu zápasu rozhodly především přesilové hry. Zatímco RT TORAX využil pouze jednu a navíc dvakrát nechal soupeře v oslabení skórovat, Jestřábi udeřili v početní výhodě hned pětkrát. Poruba dělala hloupé chyby a často faulovala, což byly hlavní faktory vítězství Prostějova v poměru 7:3. Za hosty se trefili postupně Jan Lažek, Rostislav Vaněk a Vojtěch Palkovič. Největší problémy dělal hostům David Zachar, ten se postaral o neuvěřitelných pět branek svého týmu a měl tedy blízko k double hattricku. V dalším utkání přívítají porubští junioři na svém ledě hokejisty Vsetína.

Liga juniorů - 8.kolo ne 9.10.11:15
LHK Jestřábi Prostějov
Branky a nahrávky: 5. Zachar, 10. Zachar (Prokop), 13. Zachar, 34. Zachar (Kaluža, Prokop), 48. Zachar (Jurník, Prokop), 49. Matoušek (Pezda, Tomiga), 60. Tomiga (Hes) – 8. Lažek (Dusík, Blažej), 41. Vaněk (Jasiok), 52. Palkovič (Máj, Maček). Rozhodčí: Škach - Bryška, Novák. Vyloučení: 7:10. Využití: 5:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 70. Střely na branku: 35:35 (13:15, 12:7, 10:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3, 7:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Kyša – Zapletal, Dufka, Kaluža, Stejskal, Hrdlička, Pezda, Koranda, Konečný, Štindl, Prokop, Matoušek, Tomiga, Zachar, Stloukal, Pudil, Zilka, Jurník, Mašek, Hes.
HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl – Lažek, Dusík, Franek, Jasiok, Herman – Kofroň, Kameníček, Vaněk, Šimkovič, Máj, Mihal, Blažej, Maček, Palkovič, Kanaloš.

Poruba vstoupila do utkání aktivně a hned v úvodu zasypala Kyšu sprškou střeleckých pokusů. Osudnou se však hostům stala přesilová hra. Nejprve svůj samostatný únik David Zachar nevyužil a trefil jen tyč, jenže zanedlouho se již úvodní trefy zápasu dočkal. To vše při vlastním oslabení. V porubské defenzívě to hořelo, v dalším úniku byl nedovoleně zastaven Dufka a rozhodčí Škach nařídil trestné střílení. To sám postižený neproměnil.

RT TORAX vyrovnal v další přesilové hře. Blažej poslal touš na modrou na Dusíka a ten ještě posunul na Jana Lažka. Střelou z první nedal Kyšovi šanci a začínalo se prakticky od znova. Další přesilovka, další gól, ale tentokrát na straně Prostějova. Prokopovu střelu dokázal před Rudlem jen lehce tečovat David Zachar. Následně měli Porubští k dispozici další přesilovku, jenže opět ujel David Zachar, jenž nedal Rudlovi střelou mezi betony žádnou šanci a navíc završil svůj hattrick.

Zatímco první třetina byla velmi bohatá na zajímavé momenty, druhá část příliš šancí nepřinesla. K vidění tak byl spíše velký boj. Máj ztroskotal ve velmi dobré šanci na lapačce domácího gólmana a trestalo se tak za chvíli na druhé straně. Jestřábi využili další přesilovku a trefil se kdo jiný než David Zachar. Ten v pohodě u tyče dorazil kotouč za brankovou čáru. Domácí byli rázem aktivnější a měli následně k dispozici dokonce dvojnásobnou početní výhodu, ale tu již využít nedokázali.

Poslední tercie přinesla brankové hody. Hned po několika vteřinách hry vypadl Kyšovi pokus Rostislava Vaňka, který se dostal k dorážce a bez problémů do prázdné kasy zasunul. Jestřábi mohli rychle odpovědět při situaci dva na jednoho, kdy byl Pudil u levé tyče neúspěšný. Poruba měla snahu něco s výsledkem udělat, ale brzdily ji zbytečné fauly. V přesilové hře se vyplatil důraz v předbrankovém prostoru opět Davidu Zacharovi, jenž se trefil přesně pod horní tyč.

Domácím se přesilovky dařily náramně. Další využili hned po několika vteřinách opět důrazem v brankovišti, kde tentokrát dorážel Jaromír Matoušek. Na druhé straně sice hostům přesilovka nevyšla, ale ihned po jejím skončení našel Máj u druhé tyče lépe postaveného Vojtěcha Palkoviče a ten neměl problém poslat kus černé pryže do branky. V závěru ještě Hanáci využili již pátou přesilovku a opět to porubská obranná čtveřice ulehčila dorážejícímu Stanislavu Tomigovi.

Poruba tak odjíždí po výsledku 7:3 s prázdnou, a to především díky častým vyloučením. Jestřábi proměnili celkem pět přesilovek, dvakrát navíc udeřili ve vlastním oslabení.

Ostatní výsledky 8. kola LJ - Východ:

SK Horácká Slavia Třebíč - AZ Havířov 1 : 7
HC Slezan Opava - HC Frýdek - Místek 3 : 2
VHK Vsetín - HC ZUBR Přerov 5 : 3
Hokej Šumperk 2003 - HCM Warrior Brno 3 : 1

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Do zápasu jsme nevstoupili špatně, ale hned při naší první přesilovce jsme chybovali na modré čáře, z toho ještě gól nebyl, ale ta samá situace následovala během půl minuty znovu a Prostějov se tím dostal do vedení. Tato chyba nastala i u třetí branky domácích. To poznamenalo první třetinu, do druhé jsme vstoupili agresivním pojetím hry, ale ta vyústila v neustálé fauly, které domácí trestali, jelikož jsme měli neustále volné hráče před brankou, kteří doráželi. Prohráli jsme díky hrubým chybám obránců jak na útočné modré, tak i na vlastním brankovišti, a obrovskou nedisciplinovaností. Nemůžeme si dovolit mít deset vyloučených v zápase, s tím se vyhrát nedá.