Junioři smetli polskou dvacítku osmi góly a v turnaji si zahrají finále

05.03.2017, René Chyla

Porubské juniorce zpestřilo více než týdenní pauzu v závěrečné kvalifikaci poslední utkání v rámci turnaje SILESIA BISSET CUP proti polské dvacítce. Tu RT TORAX zdemoloval již během úvodních dvanácti minut, kdy Porubští zamířili do černého hned pětkrát, vyhnali Prokopa z polské brány a bylo prakticky hotovo. Juniorka poté v klidu dokráčela k výhře 8:2 a na konci března si zahraje znovu po roce finále.

Liga juniorů - Turnaj so 4.3.17:30
Polsko "20"
8:2(5:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Slíž, 7. Bernát (Slíž), 8. Bialoň (Bernát, Veselý), 11. Korec (Gola P., Malát), 12. Vilček (Jendruš), 38. Bialoň (Veselý, Bernát), 58. Dang (Jendruš, Franz), 59. Dang (Jendruš) – 11. Worwa (Kamieniecki), 59. Zygmunt (Bizacki, Noworyta) Rozhodčí: Janda R. – Janda L., Kořistka. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 63. Střely na branku: 34:26 (12:11, 11:5, 11:10). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:2, 8:2.
HC RT TORAX Poruba: Hakl – do 30. Štěpán, do 30. Hranoš, do 30. Bijota, od 30. Široký, od 30. Boháč, od 30. Prepsl, Ščurek, Slíž – do 30. Korec, Gola P., Malát – Dang, Franz, Vilček – Veselý, Bernát, Bialoň – Jendruš, od 30. Kurnik
Polsko "20": Prokop (od 12. Zawalski) – Kamieniecki, Malczewski, Bizacki, Noworyta, Gruszczyk, Kot, Urbański, Cieśla – Sołtys, Wałęga, Worwa – Zygmunt, Jóźwik, Podlipni – Wołoszyk, Idasiak, Luszniak – Khoperia, Wróbel, Krztoń

Jan Bernát (POR) (1+2)
Lukáš Slíž (POR) (1+1)
Michal Dang (POR) (2+1)

Slížovo ukázkové sólo, teč Bernáta a Bialoňova razance

Junioři se s polskou dvacítkou vůbec nemazlili. Už v páté minutě se parádní individuální akcí prezentoval Lukáš Slíž, který si z obranného pásma vyjel na výlet až mezi kruhy, odkud zamířil přesně k levé tyči – 1:0. Za necelé dvě minuty už RT TORAX vedl o dva góly. Dělovku Lukáše Slíže tečoval do poloodkryté klece před brankovištěm Jan Bernát – 2:0. Sedmnáct sekund a další branka. Bernátovu střelu sice ještě Prokop vyrazil, na razantní dorážku Jakuba Bialoně ale polský brankář zareagovat již nedokázal – 3:0.

Worwovo snížení, Korcova kulišárna a Vilčkovo vyhnání Prokopa

Hosté si následně vyžádali oddechový čas, kterým se nadechli o pár minut později, jelikož Jakub Worwa využil nepokrytého puku u Haklovy pravé tyče a dorazil kotouč do branky – 3:1. Ostravané ale záhy odpověděli. Po čtrnácti sekundách si Jan Korec najížděl podél levého mantinelu, odkud pálil do horní části klece, kde byl sice připravený Oskar Prokop, ten ale promáchl – 4:1. Za půl minuty vyhnal polskou jedničku z brány Tomáš Vilček, jenž se prosadil ze stejného místa jako jeho předchůdce, nicméně slovenský rodák trefil na milimetr přesně levý horní růžek – 5:1.

Šance Jóźwika s Worwy, Bernát vs. Bizacki a Malát vs. Bizacki či Bialoňovo navýšení

Polská dvacítka měl ideální možnost ke snížení ve 23. minutě. Paweł Zygmunt nahrával v přečíslení do dobré pozice na kruhu Patryku Jóźwikovi, hostující útočník ale branku netrefil. V prostoru mezi kruhy se poté objevil také Jakub Worwa, znovu ale střele chyběla tolik potřebná přesnost. Prostřední třetinu okořenily také dvě bitky. Nejprve Jan Bernát po pár sekundách srazil nemilosrdně k zemi Olafa Bizackého, aby o sedm minut později zaúřadovaly pěsti Davida Maláta a za hosty se rvačce neocitl nikdo jiný než Olaf Bizacki. Ještě před druhou šarvátkou ale domácí přidali šestý gól. Ondřej Veselý nahrával zprava Jakubu Bialoňovi, jenž poslal puk do horní části Zawalského brány – 6:1. Minutu před přestávkou pak na modré hrubě chyboval Jakub Jendruš, po jehož hrubce ujel domácím Bartosz Wołoszyk, jeho šanci ale parádně zlikvidoval Matěj Hakl.

Dvougólový Dang či skvělá trefa Zygmunta

Zbytek zápasu se již ale nesl v klidnějším duchu. S góly se roztrhl pytel až v poslední dvouminutovce. Nejprve v oslabení tečoval Jendrušův pokus od modré Michal Dang – 7:1. Za třičtvrtě minuty se oprostil od porubských beků mezi kruhy Paweł Zygmunt, který s pomocí tyče usměrnil kotouč za Haklova záda – 7:2. Porubě ale stačilo pouhých jedenáct sekund, aby Bahníkovi svěřenci na polský zásah odpověděli. Michal Dang nahodil kotouč bekhendem na polského brankáře, který si nešťastně srazil černý kus pryž za brankovou čáru – 8:2.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): V tomto utkání se nám až neuvěřitelně vydařila první třetina, kdy jsme dali snad z deseti střel pět branek. Od toho se pak odvíjel i zbytek duelu, kdy jsme si sice drželi vysoký náskok, nicméně nemyslím si, že zápas byl o výsledku, ale spíše o tom, jak k tomu jednotlivci přistoupili. Z mého pohledu byli na naší straně i hráči, kteří se i proti takovému soupeři značně natrápili.