Junioři přivezli z Havířova cennou remízu, o vítězství přišli v poslední minutě utkání

01.09.2010, Adam Bagar

Po jednoznačném vítězství nad Přerovem se juniorka vydala na led extraligového Havířova, který byl samozřejmě pasován do role velkého favorita. AZ se v úvodních dvou třetinách prezentoval velkou aktivitou, jenže předvedl festival spálených šancí. Robin Hanuska si tak na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat, celkem musel čelit 54 střeleckým pokusům. RT TORAX odehrál velmi dobré utkání, pozorně bránil a dostal se ve 37. minutě do vedení zásluhou Lukáše Kofroně. V poslední části utekli hosté dvěma brankami Tomáše Krále již na 1:3. Přesto Havířovští dokázali v poslední minutě vyrovnat skóre dvěma slepenými góly na konečných 3:3.

Přípravné zápasy juniorů - přát. st 1.9.
AZ Heimstaden Havířov
3:3(0:0, 0:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 46. Pechanec (Mráz), 60. Pechanec z TS, 60. Smuž (Marek) - 37. Kofroň (Ferenc), 52. Král (Mládenka, Kameníček), 56. Král. Rozhodčí: Šutara - Čaja. Vyloučení: 8:8, navíc Zuber (POR) 10 OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 54:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3.
AZ Heimstaden Havířov: Dvořák (od 31. Zelenka) - Krause, Duda, Jindřich, Šurin, Kopel, Marek, Bálint, Lešiga, Smuž, Pechanec, Horák, Mráz, Číp, Miczek, Chaloupka, Peslar, Blažej, Čaja, Puffer.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska - Koziol, Poláček, Ferenc, Dusík, Svoboda, Jasiok - Motyka, Kurovský, Mládenka - Král, Kameníček, Zuber - Kofroň, Odsedek, Bystroň.

Havířovští junioři vstoupili do odvetného duelu s Porubou ve velkém stylu a Hanuska se tak měl co ohánět. Však také jen za první dvacetiminutovku musel zasahovat hned jedenadvacetkrát. Jenže domácí hokejisté spalovali jednu šanci za druhou. Proti svým se mohl už ve třetí minutě trefit Peslar, to by však nesměl minout zcela odkrytou část kasy. Neuspěl v oslabení ani kapitán Pechanec, jenž se po elagantním protáhnutí přes Dusíka dostal až před Hanusku. První vážnější akce na druhé straně přišla až těsně po polovině první tercie. Zuber nabral rychlost a poslal puk před branku na najetého Krále. Dvořák sice neměl vůbec přehled, kde se kus černé pryže ukrývá, za brankovou čáru se však nedostal. AZ přesto pokračoval v náporu. Mráz napálil pouze levou tyč a následně přestřelil i z výhodné pozice v prostoru mezi kruhy. Ani šance Smuže v situaci dva na jednoho úvodní brankou neskončila a na výborném Hanuskovi skončil také Miczek.

Také druhá dvacetiminutovka byla ve znamení souboje Robina Hanusky s havířovskými útočníky. Poruba hrála přesně to, co potřebovala. Úporně a nutno říci, že velmi dobře, bránila a vyrážela do rychlých protiútoků. Přesně v polovině střetnutí se nechal Dusík v oslabení opět oblafnout rozjetým Blažejem, jenž se dostal až před branku, udělal blafák, ale v zakončení již tolik dokonalosti nebylo. Domácí hráči již museli být pomalu zoufalí, v další větší šanci ztroskotal na porubském gólmanovi Chaloupka. Na druhé straně vyslal Kameníček do jízdy agilního Zubera, ten si šikovně obhodil beka soupeře, ale Zelenka mu vyrážečkou jeho pokus zneškodnil. Ve 37. minutě už havířovský kasař kapituloval. Ferenc našel šikovně na útočné modré zcela volného Lukáše Kofroně, ten se natlačil až před Zelenku a po blafáku poslal touš neomylně do branky.

Do poslední části vstoupily oba týmy za překvapivého stavu 0:1. Ten se hostům podařil udržet nakonec pouze do začátku 46. minuty. Mrázovu střelu ještě stačil Hanuska vyrazit, ale na dorážku aktivního Antonína Pechance již byl krátký. AZ jakoby se vstřelenou brankou uspokojil a z tlaku byla rázem k vidění vyrovnaná partie, kterou kouskoval zvláštními výroky sudí Šutara. Právě při hře čtyři na čtyři vrátili Porubští vedení zpět na svou stranu. Od modré čáry pálil Tomáš Král a Zelenka nestačil reagovat. O čtyři minuty později vyskočila porubská střídačka opět radostí, když se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval střelec Tomáš Král. Zdálo se, že si RT TORAX odveze velmi cenné vítězství, ale poslední minutovku se ještě na havířovském zimáku děly věci. Nejprve nařídil hlavní rozhodčí po faulu na Antonína Pechance trestné střílení, které sám postižený s přehledem pod horní tyč proměnil, následně přidali domácí další branku v neklasické přesilovce šest na čtyři. Markovu střelu dokázal dorazit za brankovou čáru Daniel Smuž. Poruba tak uhrála na půdě extraligového soka výborný výsledek 3:3, když Havířov odvracel blamáž až v závěrečných vteřinách hry.