Junioři podlehli Prostějovu, bez gólů se vyhrávat nedá

19.12.2010, Adam Bagar

V posledním předvánočním utkání se juniorka představila na půdě Prostějova. Od úvodních minut se bojovalo o každý kousek ledu, nadměrně se dohrávaly souboje a obrany hrály prim nad útoky. Přesto Poruba jednou chybovala a Jestřábi toho dokázali brankově využít. Hubený náskok si domácí hráči drželi až do závěru utkání, kdy ještě přidali dvě slepené trefy, kterými definitivně rozhodli o nelehkém zisku dvou bodů. Kvalitní výkony předvedli oba gólmani, jak Lukáš Vydržel, tak i Robin Hanuska předvedli 26 úspěsných zásahů. Nezbývá než věřit, že se junioři v novém roce 2011 výkonnostně a především výsledkově zvednou.

1. liga juniorů - 30.kolo ne 19.12.14:30
LHK Jestřábi Prostějov
Branky a nahrávky: 14. Stráněl (Pezda), 54. Matoušek Jos. (Stráněl, Matoušek Jar.), 54. Hrdlička (Zapletal, Bartoš). Rozhodčí: Přikryl - Novotný, Cik. Vyloučení: 7:8, navíc Ferenc (POR) 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 3:0.
LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel - Tomiga, Karas, Hrdlička, Štefan, Mašek, Kolibár, Horký, Zapletal, Tomiga, Husák, Konečný, Matoušek Josef, Stráněl, Bartoš, Stloukal S., Kryl, Pezda, Compel, Stloukal O., Matoušek Jaromír.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska - Dusík, Mládenka, Jasiok, Ferenc, Svoboda, Odsedek - Vajda, Chaloupka, Kofroň - Zuber, Vidlák, Kurovský - Peslar, Jelen, Blažej.

Výsledky ostatních utkání Ligy juniorů - sk. Východ:

SHK Hodonín - HC Plus Oil Orlová 4 : 8
VHK Vsetín - HC Kometa Úvoz Brno 5 : 2
HK MD Šumperk - HC ZUBR Přerov 4 : 2
HC Uherské Hradiště - SK HS Třebíč 1 : 13

Ivo Horák (LHK Jestřábi Prostějov): Byl to poslední zápas v letošním roce. Přistoupili jsme k němu velmi zodpovědně, protože s Porubou jsme letos sehráli dvě vyrovnaná utkání, ve druhém byla Poruba možná i lepším týmem. Měli jsme ze zápasu obavy, což se potvrdilo, protože hosté hráli velmi dobře, agresivně, hráli hodně do těla a dohrávali všechny osobní souboje. Byl to skutečně těžký soupeř, asi nejtěžší, se kterým jsme v poslední době hráli. Bohužel ztroskotali na neproměňování šancí, protože by si zasloužili alespoň bod. Musíme poděkovat našemu gólmanovi, ten vychytal několik gólových šancí, které Poruba měla, a musím samozřejmě poděkovat i celému mužstvu za to, že jsme utkání zvládli dotáhnout do vítězného konce.