Junioři po třech výhrách klopýtli, podruhé v sezóně nevyzráli proti Šumperku

24.10.2021, Patrik Rošič

V dalším kole Ligy juniorů vyzvala Poruba na svém ledě šumperské Draky. Po třech výhrách ale přišlo klopýtnutí. Prvně to vypadalo, že junioři přidají čtvrté vítězství, jenže Draci v třetí části dvěma góly zápas otočili a do konce utkání si už výsledek pohlídali. Poruba tak i podruhé v sezóně padla s Šumperkem nejtěsnějším rozdílem.

Liga juniorů - 12.kolo ne 24.10.13:30
HK Mladí Draci Šumperk
2:3(1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Koudelný (Kolat, Lysoněk), 38. Lysoněk (Koudelný, Fišara) – 22. Kesler (Holub), 50. Tomiczek (Holub), 50. Horký (Minařík). Rozhodčí: Cabák – Kořistka, Tvrdý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Černý, Mrozek, Fišara, Macias, Hlaváč, Kelnar – Barčák, Mikula, Plevka, Chovanec, Fornál, Koudelný, Siekierka, Žák, Halata, Kolat, Lysoněk
HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý – Minařík, Cekr, Křivohlávek, Sedláček, Netolický, Plhal, Holub – Kesler, Pánek, Tomiczek, Šiucha, Šembera, Horký, Šotkovský, Fibigr, Polách

V první třetině byly k vidění dva tresty a jedna branka. Všechny tyto zápisy šly na stranu domácích. Poruba dokázala obě vyloučení ubránit, a když hosté nevyužili příležitost vstřelit branku, tak hráči Poruby ano. Stav utkání otevřel Jakub Koudelný. V druhé části padly góly dva. Nejprve ve 22. minutě vyrovnal Marek Kesler. Pár minut před druhou sirénou si ale vzali Porubští vedení zpět. Přesilovku 5 na 3 využil Ludvík Lysoněk.

Ve třetí periodě se za brankovou čáru také dostaly dva kotouče. Bohužel pro domácí za záda Marka Slíže. Na 2:2 vyrovnal Filip Tomiczek, aby za 23 vteřin na něho navázal jeho spoluhráč Jakub Horký. To už bylo vše. Porubští tak po třech výhrách podruhé nestačili na Mladé Draky. Další utkání odehrají junioři na svém ledě ve čtvrtek 28. října proti Chrudimi. Úvodní buly je naplánováno na 17:15.