Junioři na úvod šumperského turnaje přehráli Valašské Meziříčí, Byčkov v premiéře zazářil gólem

25.08.2018, René Chyla

Úvod turnaje, o jakém se ani nesnilo. Porubští junioři v prvním zápase v Šumperku nezaváhali, když směrem dozadu udrželi střelce z Valašského Meziříčí na uzdě a směrem dopředu se prezentovali čtyřmi góly, které nakonec rozhodly o vítězství 4:0. Vítězství ještě podtrhly vítězné nájezdy, a tak vstoupila juniorka do turnaje bez ztráty jediného bodu.

Přípravné zápasy juniorů - Turnaj so 25.8.10:15
HC Bobři Valašské Meziříčí
0:4(hráno 2x25 min. čistého času)
Branky a nahrávky: 10. Bořuta (Brodek), 15. Brodek (Zajíc), 36. Zajíc, 49. Byčkov (Poláčik). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 24. Střely na branku: 11:18 (5:14, 6:4). Průběh utkání: 0:4.
HC Bobři Valašské Meziříčí: sestava neznámá
HC RT TORAX Poruba: Slíž (od 26. Calábek) – Pitucha, Krátký; Husák, Kroček; Zajíc, Becher; Topolanský, Sztefek – Bořuta, Vavřík, Brodek – Anlauf, Byčkov, Morávek – Poláčik, Barčák, Pavlík

Daniel Zajíc (POR) (1+1)
Jiří Brodek (POR) (1+1)
Filip Byčkov (POR) (1+0)

Poruba nedopustila na úvod zaváhání

Porubská juniorka se postavila na úvod turnaje týmu z Valašského Meziříčí, na který má z loňské sezony jen ty nejlepší vzpomínky, když jej hned pětkrát ze šesti případů složila k zemi. A ve stejném duchu proběhla také první konfrontace v letošní sezoně. Porubští borci otevřeli v zápase hraném dvakrát 25 minut skóre v desáté minutě, kdy se po přihrávce Jiřího Brodka prosadil Richard Bořuta – 0:1. Toho za pět minut napodobil aktuálně nejproduktivnější hráč letošní přípravy a Jiří Brodek navýšil porubské vedení – 0:2.

První trefa Zajíce a excelentní premiéra Byčkova

Kdo čekal, že se Bobři ještě zvednou, byl na velkém omylu, protože Porubští duel plně kontrolovali až do konce. Ve 36. minutě naopak udeřil Daniel Zajíc, který poslal ostravské mužstvo do potřebného klidu – 0:3. To však stále nebylo vše. Minutu před koncem se totiž k puku dostala nová akvizice v juniorce Filip Byčkov, jenž prostřelil valašskomeziříčského brankáře počtvrté a v tu ránu bylo hotovo – 0:4. HC RT TORAX tak opanoval první utkání na šumperském turnaji s čistým štítem, o které se napůl podělila dvojice Marek Slíž – Petr Calábek, a jelikož Poruba opanovala i následné doplňkové nájezdy, mohla jít do druhého zápasu se Šumperkem se vztyčenou hlavou.