Junioři Sarezy zdolali mladé Bílé Tygry

24.11.2007, Jan Škarpa

Po včerejší porážce v Mladé Boleslavi čekal juniory Ostravy další venkovní zápas, tentokrát na ledě Bílých Tygrů Liberec. Sareza se ujala vedení v zápase již ve 4. minutě trefou Širokého. Liberec celý zápas dotahoval ostravské vedení, pokaždé když ale vyrovnal, dokázala Ostrava vstřelit další branku. Tak se to povedlo v průběhu utkání Hankemu, Bartoškovi a 3 minuty před koncem Petru Řezáčovi, který tak stanovil konečné skóre 5:4 pro Sarezu.

- 24.kolo so 24.11.
Bílí Tygři Liberec
4:5(0:1, 2:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. Niko (Vařecha), 29. Bezděk (Kajínek), 43. Peřina (Liška), 53. Kajínek (Bezděk) - 4. Široký (Bartošek), 25. Hanke (Ciupa, Černák), 33. Bartošek (Belanec, Široký), 41. Bartošek (Belanec), 57. Řezáč (Jelšík, Vajda R.). Rozhodčí: Úlehla - Svoboda, Goder. Vyloučení: 8:12, navíc Kopáč (OST) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 126. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:5.
Bílí Tygři Liberec: Blažíček - Kajínek, Diviš, Kolmann, Niko, Hanousek, Přibyl, Zákoutský, Hataš - Mizerík, Bezděk, Čanky - Tomiš, Chlouba, Vařecha - Vopálka, Kopic, Liška - Kedršt, Peřina, Klíma.
HC Sareza Ostrava: Gleich - Falter, Vajda, Měkýš, Černák, Vrána, Tomis, Pindur, Parma - Bartošek, Belanec, Široký - Ciupa, Hanke, Kopáč - Řezáč, Jelšík, Vajda R. - Kotala.
Tygři se od začátku zápasu do svého soupeře zakousli. Šance, které měli v prvních třech minutách, ale nevyužili. Naopak hosté šli ze své první šance do vedení, když v čase 3:50 Jan Široký střelou k tyči překonal Blažíčka v brance Liberce. 1:0. V šesté minutě jeli hosté dva na jednoho, domácí gólman však tentokrát skvěle zasáhl. Oba týmy si poté vyzkoušely přesilovou hru, branka z toho ale nebyla ani na jedné straně. Ve druhé polovině první třetiny se Tygři, i díky několika vyloučením na straně Ostravy, dostali do slušného tlaku. Žádná z jejich střel se ale neujala. V sedmnácté minutě se dostal do samostatného průniku ostravský Hanke, Blažíček ale předvedl jistý zákrok.

Liberečtí měli na začátku druhé třetiny téměř dvouminutovou příležitost zahrát si dvojnásobnou přesilovku. Vopálka nejprve trefil tyč Gleichovy branky, těsně před návratem prvního vyloučeného Ostravana ale napřáhl Jan Niko a propálil hostujícího gólmana. 1:1. Hosté se ale po chvilce dostali znovu do vedení. V čase 24:33 ještě Blažíček střelu Ciupy vyrazil, na dorážku Martina Hankeho však nedosáhl. 1:2. Poté se ale během padesáti sekund posadili na trestnou lavici tři Ostravané a domácí měli znovu k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři. Ta však tentokrát zůstala nevyužita. V pokračující jednoduché přesilové hře již ale přišlo vyrovnání. V čase 28:06 se odrazil puk od zadního mantinelu přímo na hůl před brankou čekajícího Libora Bezděka a ten propálil ostravského brankáře. 2:2. Slezané se ale znovu dokázali dostat do vedení. V čase 32:38 jeli sami na domácího brankáře Michal Bartošek a Michal Belanec a první jmenovaný zakončil akci brankou. 2:3. Domácí si sice ještě ke konci třetiny vytvořili tlak, do kabin se však šlo za stavu 2:3.

Hosté vlétli do třetí části jako uragán a po třiceti sekundách šli do vedení o dvě branky. Michal Bartošek nejprve přestřelil branku s ležícím Blažíčkem, puk se ale nečekaně odrazil od zadního mantinelu zpět na jeho připravenou hůl a ostravský útočník pohotově skóroval. 2:4. O necelé dvě minuty později, přesně v čase 42:08, se domácím podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Gólmana Gleicha překonal liberecký Jiří Peřina a bylo to 3:4. Tygři pak zatlačili svého soupeře a z toho pramenil vyrovnávací gól. V čase 52:04 využil přesilovou hru svého týmu ránou od modré kapitán David Kajínek. 4:4. Ve čtyřiapadesáté minutě domácí dvakrát faulovali a hosté měli k dispozici také hodně dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Obrana Liberce však předvedla ve spolupráci s gólmanem skvělou práci. Slezané ale přece jen ztrhli vítězství na svou stranu. Vítěznou branku zaznamenal v čase 57:00 Petr Řezáč. 4:5. Ostrava si tak odvezla z Liberce tři velmi cenné body.

Mgr. Milan Skrbek (trenér Liberce): „Dnes jsme nezvládli hru dozadu a nedařilo se nám střelecky tak jako včera. Zapomínali jsme na hráče za námi. Zápas jsme si prohráli tím, že jsme nedokázali dobře bránit.“

Vladimír Stránský (trenér Ostravy): „Na začátku jsme si řekli, že budeme zodpovědně bránit, protože jsme čekali velký tlak Liberce. Hodně důležitý byl náš první gól, který nás nastartoval. Mužstvo si začalo věřit. Stále jsme měli utkání ve svých rukou, protože jsme vždycky dali branku, kterou jsme odskočili. Je to vydřené vítězství, kterého si ale vážíme. Kluci bojovali až do poslední chvíle, takže jsem spokojený.“