Jako Sparta a Färjestad! Poruba si v parádní bitvě vyšlápla na polského šampiona

23.08.2016, René Chyla

Polský mistr, který změřil v minulém týdnu v rámci Ligy mistrů síly s pražskou Spartou či švédským Färjestadem, zavítal na led druholigové Poruby, která měla být v tomto zápasem papírovým outsiderem. V něm ale Ostravané překvapivě triumfovali poměrem 3:2 a připsali si tak cenný skalp favorita. Zápas byl věnován nadějnému gólmanovi Marceli Škodovi, který se v současné době zotavuje po těžké havárii v pardubické nemocnici.

2. liga – přípravné zápasy - přát. út 23.8.18:00
Comarch Cracovia Krakow
3:2(2:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Jáchym (Seidler), 17. Zachar (Ballner), 30. Hudeček (Kafka) – 8. Paczkowski (TS), 51. Drzewiecki (Jenčík). Rozhodčí: Janda T. – Janda L., Hlavatý. Vyloučení: 4:2, navíc Dziubiński (KRA) 5 min. + OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 196. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Pútec) – Baca, Rudl, Slavík, Puškár, Flašar, Adamík, Tichý, Bail – Ballner, Slováček, Sedlář, Gelnar, Jáchym, Piecha, Seidler, Hudeček, Kafka, Zachar, Tomčák, Gřeš
Comarch Cracovia Krakow: Kowalówka (od 32. Łuba) – Dutka, Novajovsky, Iberer, Rompkowski, Wajda, Kolarz, Dąbkowski – Kapica, Kutsevich, Paczkowski, Jenčík, Chovan, Drzewiecki, Maciejewski, Kisielewski, Wróbel, Domogała, Dziubiński, Šinagl, Svitana

Trestné střílení Krakova a následný obrat domácích

Úvod utkání s polským úřadujícím šampionem vůbec nenasvědčoval tomu, že tento tým reprezentuje polský hokej v Lize mistrů. V obrovské šanci se až v šesté minutě objevil Karol Kisielewski, ten ale tváří v tvář Čechovi neuspěl. V osmé minutě měl Krakov k dispozici trestné střílení. Slova se ujal Oliver Paczkowski, který dělovkou nad lapačku poslal hosty do vedení – 0:1. Za dvě minuty bylo srovnáno. K odraženému kotouči se v předbrankovém prostoru dostal Tomáš Jáchym, jenž se do prázdné kasy nemýlil – 1:1. V oslabení pak mohl vrátit Polákům vedení Richard Jenčík, jeho akci ale zastavil pohotový Čech. Tři minuty před koncem domácí skóre otočili. David Ballner vyslal přesnou přihrávkou do úniku Davida Zachara, jenž zamířil přímo nad Kowalówkovu lapačku – 2:1.

Šťastná branka Hudečka

Hokejisté Krakova mohli srovnat na konci 27. minuty. V situaci dva na nikoho mohl Patrik Svitana pálit do naprosto odkryté branky, zakončení mu ale příliš nesedlo a kotouč si to namířil mimo tři tyče. Porubští o tři minuty později slavili opravdu velmi šťastný gól. Dominik Kafka našel před brankovištěm nekrytého Jana Hudečka, který si chtěl puk zpracovat, místo toho ale kotouč porubskému forvardovi sjel z čepele a zamířil mezi betony Roberta Kowalówky – 3:1. Obě mužstva pak měla k dispozici dlouhé dvojnásobné přesilovky, tlak obou týmů však zůstal nevyužit.

Kontaktní gól Drzewieckeho a smůla hostů v zakončení

Krakov opravdu neměl svůj den. V další tutové šanci se ocitl Michael Kolarz, který znovu mohl pálit do prázdné branky. V rozhodující chvíli však obránce polského celku neseřídil přesně svá mířidla. Kontaktní branka přišla až v polovině poslední dvacetiminutovky. Richard Jenčík přihrával na levý kruh Filipu Drzewieckemu, jenž s pomocí levé tyče poslal kotouč za Čechova záda – 3:2. O chvíli později mohl navýšit porubské vedení z úniku Marek Sedlář, jeho pokus ale skvěle zastavil Michal Łuba.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba): Myslím, že jsme se utkali s opravdu skvělým a kvalitním soupeřem, se kterým jsme sehráli výborný hokej. Bylo to celkem vyrovnané utkání s mnoha šancemi na obou stranách. Bojovali jsme a po zásluze poté vstřelili branky a nakonec tedy vyhráli. Jen škoda poté jedné hloupé chyby, po které soupeř snížil na rozdíl jediné branky. S předvedeným výkonem jsme ale určitě spokojeni.

Rudolf Roháček (Comarch Cracovia Krakow): Nemůžeme říct, že to byl z naší strany dobrý zápas. Bylo vidět, že po zápasech se Spartou a Färjestadem taháme nohy a že nám chyběla jízda, agresivita, přihrávky, takřka všechno. My se již nyní musíme ale soustředit na další zápas v Lize mistrů a na toto utkání zapomenout. Gratuluji Porubě k vítězství.