I přes řadu šancí Poruba nedokázala skórovat, tři body si odváží Jestřábi

03.10.2012, Adam Bagar

Po vítězství v Novém Jičíně chtěli porubští hokejisté získat další tři body v domácím utkání s Prostějovem. Přestože byli po většinu zápasu aktivnější, ztroskotávali na pozorné obraně a především výborném Adamu Vrbovi, který zneškodnil několik šancí a v závěru vychytal i trestné střílení. Jestřábi hráli trpělivě a ve druhé třetině dokázali při zvýšené aktivitě vstřelit dvě branky, které rozhodly o jejich vítězství. Utkání chudé na góly tak skončilo výsledkem 0:2. V dalším kole zajíždí RT TORAX do nedalekého Frýdku-Místku, kde se pokusí středeční porážku odčinit.

2. liga - skupina Východ - 4.kolo st 3.10.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
0:2(0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Novosad (Handl), 32. Černý (Šebek). Rozhodčí: Czubaj – Barteček, Moravec. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 251. Průběh utkání: 0:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Wolf, Hruzík, Šindelář, Zientek, Spusta, Prokop, Mládenka, Slavík – Krayzel, Matějka, Buček – Vrána, Pavlačka, Vaněk – Holuša, Sedlář, Seidler – Galajda, Vidlák, Chomič.
LHK Jestřábi Prostějov: Vrba – Arnošt, Jedlička, Kumstát, Tomiga, Kolibár, Novosad, Duba, Handl, Zachar, Šebek, Černý, Stráněl, Kryl, Berčák, Janota, Popelka.

Hned v úvodu utkání oba celky chybovaly v obraně a nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo jít o brankově chudý duel. Na jedné straně se před Tihlářem zjevil Novosad, na druhé zase před Vrbou neuspěl Seidler. První třetina se však odehrávala spíše ve vlažném tempu a šancí bylo v jejím dalším průběhu jako šafránu. V oslabení mohli otevřít skóre Jestřábi, když se před porubskou klecí dobře natlačil Handl, jeho střelecký pokus však jen těsně minul levou tyč branky.

Postupně zvyšoval aktivitu domácí RT TORAX, ale pozorná obrana Prostějova v čele s Adamem Vrbou v poklidu odolávala. Více prostoru nechala až Galajdovi, který si dojel pro puk po Chomičově střele. Přehodit betony ležícího gólmana ovšem nedokázal a do šaten se odcházelo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé třetiny sice ještě Hanáci nevyužili dohrávanou přesilovku, ale vzápětí se dokázali prosadit. Při Handlově střele se Tihlář výborně přesunul k druhé tyči, ale na dorážku Zdeňka Novosada z těžkého úhlu již byl krátký. RT TORAX měl srovnání na holi v přesilové hře, kdy obrana Jestřábů zcela zapomněla na Sedláře, který měl před Vrbou dostatek prostoru i času, jenže branku přestřelil. Na druhé straně musel Tihlář hasit zmatky v brankovišti po střeleckém pokusu juniorské zlínské posily Michala Popelky.

Prostějov jakoby ucítil šanci a při hře čtyři na čtyři se dočkal druhé trefy. Po hrubce domácí obrany se dostal do samostatného úniku Michal Černý a pohotově vyzrál na bezmocného Tihláře. O minutu později měl RT TORAX k dispozici přesilovku pět na tři, ale nadále se střelecky trápil. Porubští byli až do druhé sirény lepším týmem, jenže překonat Vrbu se zdál být velký problém. V další velké šänci neuspěl u tyče nadvakrát ani Buček.

Třetí část hry začala opatrně. Přesto se taktovky ujali opět domácí hráči, když se Jestřábi soustředili spíše už jen na defenzivní činnost. Kontaktní branku nedokázal vstřelit jak Galajda, který dorážel na brankovišti, tak i Vrána, jenž svou teč otřel pouze o tyč. Naopak definitivní rozhodnutí mohlo přijít při prostějovské dlouhé početní výhodě dvou mužů v poli. Hanáci ji však nesehráli vůbec dobře a prakticky neohrozili Tihlářovu branku.

V závěru vrhla Poruba všechny síly do útoku, jenže v kolonce vstřelených branek svítila na jejím kontě stále nula. A to i poté, co Wolf napálil jen břevno Vrbovy branky. V poslední minutě unikal obraně agilní Vaněk a po faulu Jedličky nemohlo následovat nic jiného než trestné střílení. To však šikovný porubský štírek proměnit nedokázal. Domácí lavička ještě zkusila hru bez brankáře, ale ani to ke snížení nevedlo. Naopak Šebek měl na holi třetí gól, ovšem trestuhodně minul odkrytou klec. Poruba tak podlehla Prostějovu 0:2.

Ostatní výsledky 4. kola II. ligy – sk. Východ:

HC Slezan Opava – VHK Vsetín 4 : 0
HC Bobři Valašské Meziříčí – Baník Karviná 2 : 4
HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek 1 : 2
HC AZ Havířov 2010 – HC Nový Jičín 6 : 2

Aleš Tomášek (HC RT TORAX Poruba 2011): Nedali jsme góly, to byl náš největší problém. První třetina byla taková vlažná a na začátku druhé části jsme dostali hloupý gól. Soupeř dobře bránil a místy měl i štěstí. Každopádně to nás neomlouvá v tom, že musíme chodit více do branky a více střílet. Sice jsme soupeře přestříleli, ale neproměňovali jsme šance, přesilovky a nakonec ani trestné střílení. Bez vsteřelné branky se vyhrát nedá. Naše produktivita byla bídná.

Tomáš Sršeň (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že utkání bylo vyrovnané a rozhodly jen naše dva vstřelené góly. Celý týden jsme pracovali na obraně a řekl bych, že kluci podali výborný a obětavý výkon. Velmi dobře nám zachytal Adam Vrba, ale celý tým mu pomáhal. Byl to z naší strany první kompaktní výkon v této sezóně.