I druhý zápas Porubským vyšel! Po zápase s divokým vývojem si ze Sokolova vezou vítězství 5:3

14.09.2019, David Kubatík

I druhý zápas této sezóny hráči klubu HC RT TORAX Poruba 2011 zvládli na výbornou. A znovu se jednalo o velmi zajímavou podívanou plnou obratů ve skóre. Porubští na severu Čech nejdříve vedli 2:0 a domácí otočili na 3:2. Díky skvělé koncovce ale nakonec Ostravané mohli slavit konečné vítězství v poměru 5:3. Dvěma góly v zápase se blýskl Marek Špaček.

CHANCE LIGA - 2.kolo so 14.9.17:00
HC Baník Sokolov
3:5(1:2, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 20. Švec (Kverka, Stříbrný), 23. Kovařík (Kverka), 46. Kuběna (Zadražil) – 11. Špaček (Káňa, Ďurač), 19. Hudeček (Obdržálek), 54. Špaček (Pastor, Kanko), 56. Zdeněk (Svačina, Gřeš), 60. Káňa (Kanko). Rozhodčí: Valenta, Kostourek – Horažďovský, Beneš. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.130. Střely na branku: 22:25. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:5.
HC Baník Sokolov: Kuchař – Vodička, Přindiš, Tomeček, Kadeřávek, Michálek, Rulík, Přibyl – Osmík, Zadražil, Kuběna – Kovařík, Rohan, Vracovský – Stříbrný, Kverka, Švec – Vrána, Bečvář, Čurda.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Slavík, Husák, Urbanec, Dluhoš, Dundáček, Pastor – Svačina, Zdeněk, Sikora – Špaček, Jáchym, Obdržálek – Gřeš, Hudeček, Toman – Ďurač, Kanko, Káňa.

Skóre zápasu otevřel porubský favorit již v jedenácté minutě, když se po Ďuračově a Káňově asistenci přesně trefil Marek Špaček. A to nebylo v první třetině ani zdaleka vše. Minutu a devět sekund před úvodní sirénou totiž vypálil z mezikruží Obdržálek, brankář Kuchař puk vyrazil do rohu a odtud jej milimetrově přesnou dorážkou vrátil do sítě Jan Hudeček - 0:2. A když už to vypadalo, že se oba celky tímto výsledkem rozejdou do kabin, přišel další gól. Tentokrát na straně domácích. Pětatřicet vteřin před koncem totiž zpoza Foltánovy klece poslal přesnou přihrávku na hůl Marka Švece Jaromír Kverka a sokolovský útočník nezaváhal. Pohotovou ranou rozvlnil síť za porubským brankářem a stanovil skóre po úvodní periodě na 1:2.

V čase 22:15 pikali Porubští za příliš mnoho hráčů na ledě a za to je stihl trest. V čase 23:00 totiž dorazil Kverkovu střelu Lubomír Kovařík a srovnal skóre na 2:2. Do konce třetí třetiny se ještě činili rozhodčí, když rozdali po dvou trestech na straně hostů a po dvou na straně domácích. K žádnému pohybu ve skóre to však nevedlo. Hráči tak zámířili do kabin za nerozhodného stavu.

Hned z počátku třetí části přežili domácí oslabení a za chvíli sami udeřili. Na začátku čtyřicáté šesté minuty využil zaváhání porubské obrany Pavel Kuběna a dokonal tak velký obrat svého týmu – 3:2. O tři minuty později mohlo být srovnáno. Po faulu na Jana Káňu totiž rozhodčí odpískal trestné střílení pro porubské barvy, k němuž se postavila největší hvězda v ostravském dresu – Vladimír Svačina. Bývalý hráč Vítkovic a Třince si však na gólmana Ondřeje Kuchaře nepřišel. Skóre na světelných tabulích tedy nemělo důvod k pohybu. Co se nepovedlo hned, povedlo se za dalších pět minut. V padesáté čtvrté minutě se na modré napřáhl Tomáš Pastor, jeho bombu Kuchař vyrazil pouze na hokejku Marka Špačka a ten pohotově vrátil puk do sítě – 3:3. O dvě minuty později šli domácí znovu do čtyř. A hosté z Poruby trestali. Na konci šestapadesáté minuty vypálil od pravého mantinelu Vladimír Svačina a kapitán Jiří Zdeněk vrátil hbitou dorážkou porubským barvám vedení -3:4! Potom Porubané ještě přežili oslabení a při power-play domácích udeřili popáté. Po vyhraném buly v obranném pásmu se k puku dostal Jan Káňa a přesnou střelou přes celé kluziště zasadil poslední hřebíček do sokolovské hokejové rakve – 3:5. Na tuto branku už domácí tým nedokázal adekvátně zareagovat, a tak si svěřenci Miloše Holaně a Marka Pavlačky připsali již druhé vítězství z doposud dvou odehraných zápasů v nové prvoligové sezóně.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Myslím si, že do dnešního utkání jsme vstoupili velmi dobře. A troufnu si říct, že jsme prvních deset minut měli více ze hry. Ale nejen před prvním, ale i před druhým, tak i před třetím inkasovaným gólem jsme udělali chybu na modré čáře, ať už na obranné nebo útočné. A to jsou zkrátka věci, které rozhodují zápasy v úvodu sezony. To že jsme za stavu 0:2 otočili zápas na 3:2, tak to je velké ocenění našeho týmu. Byl to velký impuls a věřím, že i dále to bude velký impulsem směrem k naším divákům. Ti byli fantastičtí. Stáli při nás i v těžké době a za to bych jim chtěl poděkovat. Zápas pak soupeř otočil znovu na svoji stranu. Myslím si, že v momentě, kdy začneme po celých 60 minut dělat, to, co máme u modrých čar, tak věřím tomu, že jako nováček nějaké body získáme.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Jeli jsme na zápas sedm hodin a po náročné cestě jsem měl obavy, což se i potvrdilo, protože nám v začátku nejely nohy. Domácí se hned při prvním střídání dostali do vyložené šance při situace dva na jednoho. Ale musíme vyzdvihnout gólmana, který nás v těžkých chvílích držel nad vodou. Zápas byl náročný fyzicky i psychicky. Čekali jsme tlak od domácího publika, ale dokázali jsme se s tím dobře vyrovnat. Řekl bych, že hrál Sokolov, ale my jsme dávali góly. Naší chybičkou v závěru první třetiny jsme dostali gól na 1:2 a pustili tak domácí do hry. Pak jsme zkušeným hráčem nepohlídali střídání, hráli jsme v šesti a šťastným gólem se skóre vynulovalo. Těch šancí poté bylo na obou stranách více než dost a domácí byli šťastnější, když se ujali vedení 3:2. Tam jsme měli trochu trápení. Ale ukázali jsme charakter, i když se některým třeba nedařilo. Zvlášť první pětce, která měla hodně přesilovek. Ale zaplaťpánbůh v závěru tu nejnutnější potom proměnili. Hodně oslabení jsme také ubránili, což nám vzalo spoustu sil. Ale nakonec si tři body odvážíme a moc si jich ceníme. Chtěl bych pochválit čtvrtou pětku, protože dali tři góly, a to se nestává často. Takže se to rozložilo, někteří zklamali, někteří potěšili, ale jako tým jsme zvítězili a odvážíme si cenné vítězství.