Hložánkova formace zničila ve šlágru kola silnou Porubu, junioři prohráli podruhé v řadě

21.11.2015, René Chyla

Zraky všech fanoušků Ligy juniorů se v páteční podvečer upřely na Zimní stadion v Hodoníně, kde se utkali lídři obou skupin východní části. Hodonínští ve středu překvapivě padli na ledě Frýdku, Warrior zase vynuloval bezmocný RT TORAX a oba celky tak měly o motivaci postaráno. Drtiče poslal do vedení David Šála, na druhé straně vzápětí srovnal Jan Korec (1+1). Domácí pak odskočili dokonce na rozdíl dvou branek, Poruba ale znovu zabrala a trefami Jakuba Bialoně (1+1) a Marka Smrčky (1+0) v oslabení znovu zařídila remízový stav. Na čtvrtý gól Hodonína zase pohotově reagoval Patrik Gola (1+0). Závěr šlágru poté už patřil jen hráčům v modrooranžových dresech. Vít Černohous nejprve skóroval při přesilovce a Erik Hložánek poté zpečetil jak vítězství, tak svůj hattrick z trestného střílení.

Liga juniorů - 12.kolo pá 20.11.18:30
SHK Hodonín
6:4(2:1, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Šála (Větříšek), 14. Venclík (Hložánek), 28. Hložánek (Černohous), 36. Hložánek (Černohous, Venclík), 50. Černohous (Venclík, Hložánek), 53. Hložánek (TS) – 10. Korec (Bialoň, Nardelli), 29. Bialoň (Korec), 34. Smrčka, 46. Gola P. Rozhodčí: Slavka – Hübl, Kucián. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 120. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4.
SHK Hodonín: Štěpanovský – Lišaník, Weber, Kulyk, Crlík, Maršálek, Andrýsek – Hložánek, Venclík, Ling, Jajcay, Větříšek, Stanislav, Černohous, Šála, Gombarčík, Janás
HC RT TORAX Poruba: Sroka – Štěpán, Ščurek, Široký, Kropka, Hranoš – Gola P., Nardelli, Bialoň, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Csabala, Korec, Kurnik, Šustala

Zimní stadion Václava Nedomanského hostil v páteční podvečer šlágr kola Ligy juniorů, ve kterém se potkaly nejlepší celky obou východních skupin SHK Hodonín a HC RT TORAX Poruba. Už v páté minutě šli domácí do vedení zásluhou Davida Šály, který zužitkoval přesnou přihrávku Adama Větříška – 1:0. V desáté minutě se začínalo znovu od nuly. Suverénní lídr z Poruby totiž srovnal svým pátým gólem v sezóně Jan Korec – 1:1. Ještě do první pauzy ale Drtiči skórovali znovu a do šaten mohli jít s jednobrankovým náskokem. Hložánkova formace zaskočila porubskou obranu a Michal Venclík vrátil domácím vedení – 2:1.

Elitní formace domácího výběru toho večera se ve 28. minutě postarala o další zásah do Srokovy brány. Vít Černohous nahrával Eriku Hložánkovi, který se nemýlil – 3:1. RT TORAX ale v tu chvíli přepnul na vyšší rychlostní stupeň. Za necelé dvě minuty vstřelil kontaktní branku Jakub Bialoň – 3:2. Porubští poté hráli krátce po uplynutí poloviny základní hrací doby v oslabení, kde se vymkl kontrole hodonínské obraně Marek Smrčka, který se vydal na útočný výlet proti Adamu Štěpanovskému, jemuž nedal žádnou šanci a k překvapení všech vyrovnal – 3:3. Hodonín ale nesložil zbraně a už za necelé dvě minuty opět překlopil pomyslně misky vah na svou stranu. Podobná situace jako u třetího gólu, na jejímž konci byl znovu Erik Hložánek – 4:3.

Poruba ale srovnala i potřetí. Krátce po vypršení trestu Davida Šály se do kotouče opřel Patrik Gola, jehož střela skončila až za zády Štěpanovského – 4:4. Hložánkova formace i nadále zápasu vládla a nakonec rozhodla o vítězství, jelikož se podílela hned na pěti brankách domácího týmu. V 50. minutě využil přesilovou hru po kombinaci v útočném pásmu Vít Černohous, jenž nepohrdl nabídkou od Michala Venclíka – 5:4. Čas 52:22 byl ale už rozhodující. V oslabení totiž porubské obraně ujel Erik Hložánek. Ten by ale podražen Markem Smrčkou a hlavní sudí neměl jinou možnost než zkřížit ruce nad hlavou. Hrdina večera si ale při svém opakovaném pokusu počínal suverénně a pátým bodem a zároveň zkompletovaným hattrickem zpečetil hodonínskou výhru – 6:4.