Gólem Kubíka slavil RT TORAX na Warrioru výhru, Slíž vychytal první nulu

13.01.2018, Gabriela Juříková

V sedmém kole nadstavby skupiny E o udržení ELIOD Extraligy mladšího dorostu navštívili hráči HC RT TORAX Poruba brněnský Warrior. Ve vzájemných utkáních měli Porubští negativní bilanci – jednu výhru a dvě prohry, kdy poslední dvě utkání prohráli o gól 1:2. Sobotní zápas byl soubojem brankářů, kteří drželi své týmy padesát minut s nulou v zádech. Hráči obou týmů zahazovali tutové šance a až střela Martina Kubíka těsně k tyči dostala hosty do vedení. O to se Porubští do poslední chvíle strachovali, protože Warrior sáhl poslední dvě minuty základní hrací doby ke hře bez gólmana. Dodržení taktiky a udržení pevných nervů dovedlo Porubské k vyrovnání zápasové bilance a hlavně k zisku velmi důležitých bodů.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 25.kolo so 13.1.12:45
HCM Warriors Brno
0:1(0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 52. Kubík (Krčmarský K.). Rozhodčí: Sofka – Maloušek, Musil. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1.
HCM Warriors Brno: Atanasiadis – Fojt, Mrkvica, Kopřiva, Hykl, Hanák, Ludvík, Mahdal – Kubíček, Kuchař, Hrstka, Schweitzer, Marčík, Orsech, Snášel, Novotný
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Machů, Puchala, Dobeš, Havlík, Macurák, Bechný – Rambousek, Krčmarský K., Kubík – Foldyna, Moškoř, Fojtík – Pavlík, Spurný, Barčák

Warrior mohl v prvních vteřinách utkání vstřelit branku, ale špatný odpal Slíže až za kruhy nedokázal Schweitzer poslat do prázdné branky, porubská obrana se totiž včas vrátila. Hosté pak měli velkou příležitost skórovat ve vlastním oslabení. Když se podařilo vyvézt kotouč do útočné třetiny, vybojoval puk v rohu Kubík a viděl mezi kruhy najíždějícího Rambouska. Tomu ale prudká nahrávka odskočila od hole a kotouč letící vzduchem už nedokázal porubský útočník nasměrovat do prázdné branky.

Sudí nasadil v utkání přísný metr a hosté šli díky tomu do tří. Domácí půlminutovou dvojnásobnou přesilovku ale nevyužili. Získali však herní tlak, s kterým pokračovali i po klasické početní výhodě. Hostujícímu brankáři jen úctyhodně narůstal počet zásahů.

Ve druhé polovině první třetiny získal přesilovku pět na tři i hostující tým. Po čtrnácti vteřinách si nedovoleně počínal Atanasiadis a Warrior se minutu a tři čtvrtě bránil ve třech. Porubští měli poměrně dost střel, ale neměli to pomyslné štěstí dopravit kotouč až do branky. Ve druhém střídání byl nejblíže gólu první porubský útok, ale Atanasiadis se patřičně rozchytal, a i když Porubští vládli ledu i po vypršení druhého trestu, dokázal brněnský gólman s pomocí spoluhráčů udržet bezgólový stav. V posledních minutách úvodní třetiny to byl souboj gólmanů a oba šli z ledu vítězně.

Druhá perioda se herně nesla ve stejném scénáři, jako třetina první. Mnoho šancí na obou stranách. Fojtík svůj průnik nedokončil gólem ani při dorážce a na druhé straně vytěsnil hostující brankář puk vystřelený Havlíkem ramenem. I v této dvacetiminutovce rozhodčí pískali přísně a malinko zvýhodňovali domácí střídačku. Ale hosté s pomocí skvěle chytajícího Slíže, dokázali oslabení ubránit. Ba co víc, v jednom z nich vysunutý forčekink už na útočnou modrou dopomohl Michalu Rambouskovi k úniku. Puk se mu ale po nahrávce nedostal na čepel, jak by chtěl, a tak se po vystřelení proletěl vysoko nad brankáře Atanasiadise.

Na druhé straně, už při plném počtu hráčů na ledě, se do úniku po pravém křídle dostal Hrstka, který cílil přesně, jenže levou tyč si porubský gólman pohlídal. V samém závěru třetiny se oba celky dostávaly víc a víc do šancí, ale pořád to byl souboj s gólmany. I po čtyřiceti minutách hry byl duel čtvrtého týmu s posledním nerozhodný 0:0.

Po druhé výměně byla obě mužstva pořád stejně naladěna a nenechala si ani centimetr ledu zadarmo. Po dvou třetinách, kdy byli dle statistik střelecky aktivnější hosté, měli ve třetí dvacetiminutovce střelecky navrch poprvé domácí hráči. Ale co naplat, puk za brankovou čáru dostali v dvaapadesáté minutě Porubští. Rambousek vybojoval kotouč, který si po odrazu našel Kryštof Krčmarský a nahrávkou vybídl ke střele Martina Kubíka. Po radosti přišlo osm minut tvrdé práce a hlavně dodržení taktiky, kterou hráčům Poruby ordinovali trenéři Leksovský a Bahník.

Slíž pochytal a vykryl další brněnské pokusy, a když domácí tým hrál poslední dvě minuty bez gólmana, dokázali hosté s vypětím všech sil i trenérských hlasivek udržet jednogólové vedení a získat hodně cenné body. A jelikož Vsetín kousek vedle na ledě Techniky prohrál, dostala se Poruba o bod před něj. Ve čtvrtek čeká Porubské domácí utkání s Šumperkem.

Petr Kolečkář (HCM Warrior Brno): Bylo to naprosto vyrovnané utkání a rozhodla jen jedna nenápadná střela, i když Poruba měla na začátku první třetiny dvě naprosté tutovky. Rozhodla de facto nevinná střela, ale tak to v hokeji chodí a myslím si, že oba týmy si byly vědomy, že se hrálo o šest bodů a hrábly si kvůli tomu na dno. Svým hráčům nemám co vytknout, utkání odedřeli a nezbývá mi než soupeři pogratulovat k výhře.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Jeli jsme k soupeři, který má stejné starosti jako my, tedy se záchranou. Říkali jsme klukům, že pokud dokázali ve čtvrtek hrát se suverénním týmem – Třincem a prohrát s ním jen o gól, tak dokáží hrát i s týmem naší úrovně. Věděli jsme, že bude rozhodovat o výsledku každý detail, každá maličkost, což se nakonec potvrdilo. Kluci hráli s odhodláním, nasazením, bojovali a to udělalo výsledek. Nechci vypichovat jednotlivce, ale bylo to hodně o výkonu našeho brankáře. Myslím si, že oba gólmani předvedli skvělou práci, jen my byli po šedesáti minutách tím šťastnějším týmem.