Fantazie! Poruba ve šlágru kola smetla Břeclav a vrátila se na druhé místo tabulky

22.10.2014, Redakce

Očekávalo se, že šlágr kola u řeky Dyje přinese mimořádně vyrovnanou podívanou, jenže porubští hokejisté svého soka, který dosud vévodil východní skupině druhé ligy, naprosto zastínili. Po bezbrankovém prvním dějství se rozstřílel RT TORAX v průběhu druhé třetiny, v níž si vytvořil pohodlný náskok dvou branek. V závěru se už domácí Lvi nezmohli na zkorigování výsledku, naopak bezstarostně hrající porubští hokejisté přidávali další branky a po skvělém výkonu, který korunovali jasným výsledkem 1:7, sesadili Břeclav z čela druholigové tabulky. Poruba se po cenné a vysoké výhře vyhoupla na druhou příčku, na vedoucí Vsetín navíc ztrácí pouhý bod!

2. liga - skupina Východ - 10.kolo st 22.10.18:00
HC Lvi Břeclav
1:7(0:0, 1:3, 0:4)
Branky a nahrávky: 33. Beneš (Nováček) – 22. Javín (Buček, Červenka), 30. Červenka, 38. Zachar (Hulva), 45. Šindelář (Krayzel, Sedlář), 51. Vrána (Buček, Červenka), 56. Krayzel z TS, 60. Peslar (Zachar). Rozhodčí: Czubaj – Kříž, Mikšík. Vyloučení: 6:8, navíc Ovšák (POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 295. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7.
HC Lvi Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Beneš, Höss, Novák, Dittrich – Kubáč, Nováček, Zháňal – Červenka, Tobola, Kučera – Průdek, Medřický, Buhaj – Bolfík, Čápek, Papp.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Puškár, Šindelář, Slavík, Javín, Peslar, Ovšák, Vajda – Červenka, Krayzel, Vaněk, Buček, Chaloupka, Hulva, Zachar, Seidler, Vrána, Kilnar, Sedlář.

Domácí hráči jakoby zapomněli, že umí hrát hokej. Od prvních minut hráli proti favoritovi na postup do vyšší soutěže zakřiknutě, jen stínovali hostující hokejisty a často kazili rozehrávku. Porubští tak mohli gólmana Šurého pořádně rozchytat a dostat do „provozního tempa“. K první střele se dostali Lvi až ve 4. minutě kdy ujel do samostatného úniku Průdek, ale na Tihláře nevyzrál. Na druhé straně mohli využít Smetákovi svěřenci podklouznutí obránce Beneše, ten ale celou akci tří na jednoho stihl dobruslit a nedovolil hostům zakončit.

Kouzlo gólmana Šurého pominulo těsně poté, co Lvi na začátku druhé části ubránili oslabení. Na modré napřáhl veterán Javín a po ledě propálil všechno před sebou. Další branku viděli diváci až v polovině zápasu. To nezpracoval Benešovu skákavou přihrávku na obranné modré čáře Dittrich, toho obral o puk Červenka a bez problémů vymíchal Šurého. Lvi se dostali na dostřel až ve 33. minutě, kdy využil dvojnásobnou přesilovku Peter Beneš. Břeclavané ucítili možnost dostat se do utkání, do konce třetiny tlačili, jenže Porubě stačila jedna šťastná střela Zachara, který trefil tyč, od ní se puk odrazil na záda Šurého a došoural se do sítě.

Domácí se mohli znovu dostat do hry, kdyby Miklík na začátku třetiny netrefil jen tyč za Tihlářem. To domácí zlomilo. Poslední třetina patřila hostům, kteří špatně bruslícím Břeclavanům nasázeli ještě čtyři branky. Šindelářovi nechali domácí příliš prostoru, rozestoupili se, a tak si sjel obránce až mezi kruhy a propálil Šurého počtvrté. Další trefu měl na svědomí hostující Vrána a šestý gól dal nejproduktivnější hráč druhé ligy Krayzel z trestného střílení. Debakl Břeclavi završil obránce Peslar, který vyzrál na Šurého devět sekund před koncem zápasu zpoza branky.

Další výsledky 10. kola II. ligy – sk. A (Východ):

VHK Vsetín – VSK Technika Brno 3:2
HC Bobři Valašské Meziříčí – SK Karviná 4:5
HC Frýdek-Místek – SHK Hodonín 5:4 pr.
HC Slezan Opava – HC Nový Jičín 4:3

Michal Konečný (HC Lvi Břeclav): Od začátku bylo všechno špatně. Začali jsme ustrašeně, bez nasazení, bez vůle. Jsme oba s Radkem naštvaní. Proč musí každý zápas, který prohrajeme skončit debaklem? Jsem zklamaný z většiny hráčů, normálně se na to vykašlali. I ti, kteří by to mužstvo měli táhnout, když se nedaří. Naši útočníci nebyli až na výjimky vůbec vidět. Dobrý tým se pozná podle toho, že se snaží, i když se nedaří. Jen náhodou jsme přežili první třetinu bez obdržené branky. Do druhé ale vstoupíme úplně stejně, nebruslíme, faulujeme. A Poruba, která má prakticky profesionální manšaft, toho rychle využila. To, že jsme byli na čele tabulky, byl malý sportovní zázrak, pro nás bude soutěž stále bojem o play-off a čím déle budeme hrát na špici, tím lépe. Ale takovým soupeřům, kde hrají hráči se zkušenostmi z první ligy nebo extraligy, se prostě nemůžeme rovnat. Ukázali nám, jak se hraje hokej a my se od nich můžeme jen učit.