Fantazie! Poruba dobyla po famózním závěru horký led Draků a je krok od kvalifikace

27.03.2018, René Chyla

Tak to bylo něco! Porubští hokejisté po domácí výhře v prodloužení ovládli také duel v podhůří Jeseníků, nad Šumperkem slaví druhou výhru ve finále a po vítězství 5:1 jsou krok od kvalifikace! HC RT TORAX se dostal do vedení díky Jiřímu Zdeňkovi, pak ale Draci promrhali několik přesilovek, což dostalo hosty na koně, kteří tak vůbec z první početní převahy ze 35. minuty navýšili na 2:0 a šli do trháku. Šumperk se sice na začátku poslední tercie zmohl ještě na snížení, závěr už ale patřil jasně Ostravanům, kteří po brankách Josefa Fojtíka, Davida Zachara a Vladimíra Luky slaví druhý triumf.

2. liga – skupina Východ - F2 út 27.3.18:00
DRACI PARS ŠUMPERK
1:5(0:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 42. Fischer (Müller) – 7. Zdeněk (Káňa T.), 35. Káňa T. (Luka, Káňa J.), 54. Fojtík (Káňa J.), 58. Zachar (Ollender, Jaroš), 58. Luka (Káňa J., Dresler). Rozhodčí: Cabák, Fiala – Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 950. Střely na branku: 25:22. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5. Stav série: 0:2.
DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Cink, Ostřanský
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Hryciow, Kaluža; Dresler, Slavík; Puškár, Adam – Jaroš, Zachar, Ollender / Finsterle – Káňa T., Zdeněk, Luka – Haas, Káňa J., Fojtík

Jan Káňa (POR) (0+3)
Tomáš Káňa (POR) (1+1)
Michal Hryciow (POR) (0+0)

Zdeněk nade všemi a spálená tutovka Fischera

Začátek druhého finále byl stejně jako v tom prvním poněkud opatrnější. Mírně navrch však měli Porubští, kteří výborně bránili své obranné pásmo a Draky téměř k ničemu nepustili. V sedmé minutě pak nejprve Jiří Zdeněk přestřelil domácí branku jen o centimetry, následně se však v útočném pásmu zhostil kotouče znovu, nabruslil si od Lakosilovy klece až na levý kruh a poté už pohodlně zakončil do prázdné branky – 0:1. Domácí se následně trochu osmělili, k vyrovnání však nevedly ani dvě přesilovky, ani šance Daniela Hrocha či Jakuba Müllera, který nabízel puk Radku Fischerovi do jasné šance, u této akce ale vynikl Hynek Kůdela.

Porubská lekce z produktivity

Druhá třetina byla ovšem z velké části v režii domácích Draků. Šumperk dostal v krátkém sledu k dispozici hned několik přesilovek, v nich ale porubská obrana vše pohodlně likvidovala a Draci si museli pomalu rvát vlasy. Do největší šance se pravděpodobně dostal Jakub Řezáč, který pálil od modré těsně mimo. Flašarova družina vše ustála a z první vážnější příležitosti, která nastala ve 30. minutě, se mohla radovat. Josef Fojtík ale v úniku puk nezvedl a nechal vyniknout Vlastimila Lakosila. Co se nepovedlo v několika přesilovkách Drakům, to už zvládli Porubští vůbec z první možnosti v zápase. Vladimír Luka nahrával křižně z levého kruhu na pravý Tomáši Káňovi, jenž mířil nechytatelně pod břevno – 0:2. Samuel Ollender poté v závěru třetině nahodil puk do brankoviště Davidu Zacharovi, kotouč ale po teči klec minul.

Fischer zadělal na drama, závěr ovládli Porubští

Domácí hned na začátku třetího dějství snížili a pořádně zadělali na drama. Jakub Müller v přečíslení vyhledal na pravé straně Radka Fischera, který ke vzdálenější tyči nezaváhal – 1:2. Šumperk byl blízko vyrovnání krátce po snižujícím gólu se v dobré pozici ocitl Jiří Půhoný či Daniel Vachutka, další velké příležitosti musel zase hasit Michal Hryciow. Domácím se klepaly ruce a v 54. minutě bylo už takřka hotovo. Josef Fojtík zkusil bekhend na levém kruhu a vyšlo to – 1:3. Draci se pak odhodlávali ještě k závěrečnému nátlaku, pak se ale David Zachar obkroužil Lakosilovu klec, šumperského brankáře si položil a poté spolehlivě zavěsil – 1:4. V tu chvíli domácí odpadli a za 23 vteřin ujel po levém křídle Jan Káňa, který naservíroval puk Vladimíru Lukovi, jenž už mířil nad levý beton – 1:5.