Famózní obrat v posledních minutách přinesl Porubě důležité dva body

31.01.2022, David Kubatík

Hokejisté klubu HC RT TORAX Poruba 2011 zajížděli v rámci 43. kola Chance ligy do hlavního města na led osmé Slavie. Vzhledem k posledním dvěma prohrám neměli a ani nemohli mít jiný cíl, než zvítězit a udržet se i nadále v boji o účast v předkole. A nutno říct, že byli blízko od blamáže, když ještě tři minuty před koncem prohrávali o dvě branky. Nakonec se ale dokázali vzchopit a díky přesným zásahům Jenyše s Gřešem si vynutili prodloužení. V něm pak neuběhla ani minuta a půl a Poruba se mohla radovat. Důležitý bod navíc jí totiž vystřelil svým bekhendem Dominik Hrníčko.

CHANCE LIGA - 43.kolo po 31.1.18:00
HC Slavia Praha
4:5p(2:2, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Žejdl (Poletín, Lintuniemi), 11. Knotek (Žejdl, Kafka), 30. Žejdl (Knotek, Kafka), 55. Hovorka (Lintuniemi, Šteiner) - 12. Korkiakoski (Brodek, Husa), 17. Houdek (Urbanec, Jenyš), 57. Jenyš (Vachovec, Voráček), 59. Gřeš (Hrníčko, Jenyš), 62. Hrníčko (Toman, Stloukal). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Štofa, Dědek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 382. Střely na branku: 44:35. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:4, 4:5.
HC Slavia Praha: Holík (17. Michajlov) – Krejčí, Veber, Hejda, Lintuniemi, Barák, Hovorka, Havel – Kafka, Poletín, Žejdl – Machač, Knotek, Kružík – Šteiner, Havrda, Brož – Vlček, Kern, Petrov.
HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala – Husa, Szathmáry, Žovinec, Voráček, Urbanec, Houdek – Stloukal, Toman, Hrníčko – Guman, Hajný, Bitten – Gřeš, Vachovec, Jenyš – Pořízek, Korkiakoski, Brodek.

Pražané začali zápas mnohem aktivněji, což se jim brzy vyplatilo. V osmé minutě napálil nikým nekontrolovaný puk do Brízgalovy branky Lukáš Žejdl a poslal svůj tým do vedení. Krátce nato hráli slávisté přesilovku, z níž vzešel jejich druhý gól. Na konci jedenácté minuty přihrál Žejdl zpoza branky volnému Tomáši Knotkovi a ten nezaváhal. Po necelé minutě už ale bylo sníženo. Brodek po krásném úniku přihrál volnému Markusi Korkiakoskimu a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. V minutě sedmnácté svou početní výhodu využili i Ostravané. Bombou od modré se prosadil Michal Houdek a bylo srovnáno. Hra už pak ale nepokračovala. Kvůli díře v ledu poslali rozhodčí oba týmy předčasně do kabin. Po jejich návratu se dohrály zbylé necelé čtyři minuty a šlo se hned na druhou část. Dobrou příležitost během tohoto času neproměnil Radim Toman.

Druhá třetina byla poměrně dost kouskovaná častými přerušeními plynoucími z nepřesností jak na jedné, tak na druhé straně. To ale neznamená, že by byli diváci ochuzeni i o pěkné hokejové momenty. Ty ale přicházely bohužel zejména ze strany domácích. A ti jednu takovou dokázali využít. Ve třicáté minutě přihrál od pravého mantinelu Knotek před Brízgalovu branku, kde si porubští obránci trestuhodně nepohlídali Lukáše Žejdla, který sešívaným znovu vrátil vedení. Za chvíli mohl vyrovnat Brodek, který ale Michajlovovu klec těsně minul. Do šaten se tak šlo za těsného vedení Pražanů.

Porubští začali třetí periodu tlakem, který se jim však stále a stále nedařilo využít. Mimo jiné i kvůli dobré práci slávistické obrany. Postupem času se ale obraz hry začal měnit a slávisté začali získávat herní jistotu. Oslabení v rozmezí padesáté třetí a padesáté páté minuty sice ještě Ostravané ubránit dokázali, chvíli po návratu Bittena se ale brankově prosadil Mikuláš Hovorka. V tuto chvíli to vypadalo, že už je o osudu zápasu rozhodnuto. Tak to ale nebylo. Dvě a čtvrt minuty před koncem snížil Pavel Jenyš a minutu před koncem vyrovnal v přesilové hře Tomáš Gřeš. Ostravané se tak zachránili a zápas pokračoval prodloužením.

A to proběhlo velice rychle a pro Porubu šťastně. Po minutě a čtvrt se dostal k puku Dominik Hrníčko, který si najel až před Michajlova a krásným bekhendem ho překonal.

Příští zápas odehrají porubští hokejisté ve středu 2. února, kdy v RT TORAX ARENĚ přivítají další Slavii. Tentokrát tu z Třebíče.

Jiří Veber (HC Slavia Praha): V první třetině jsme se dostali do vedení 2:0 a pak jsme inkasovali dvě lehké branky. Soupeř byl silnější, důraznější a měli jsme štěstí, že jsme nedostali další góly. Pak jsme dali na 4:2 a místo toho, abychom hráli s přehledem, tak si to necháme vyrovnat a v prodloužení už se to valilo na naše hráče. Děláme hrozné chyby. Nevím, co bych k tomu víc dodal.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsme rádi, že jsme urvali dva body. Myslím, že jsme celý zápas nebyli horším soupeřem. Hráli jsme dobře, ale bohužel máme problémy v koncovce, kdy jsme nebyli schopni to protrhnout a dát branky. Za stavu 2:2 jsme měli tutovky, ale nedali jsme. Na konci jsme zápas potom urvali a jsme spokojení, že si odvážíme dva body.