Famózní obrat z druhé třetiny nestačil, Poruba padla na ledě posledního

17.10.2015, René Chyla

Porubští hokejisté vstupovali do zápasu uzavírající první čtvrtinu soutěže v roli velkého favorita. Bobři ale ostravský klub zaskočili neskutečnou bojovností a po úvodní dvacetiminutovce zářilo na světelné tabuli neuvěřitelné skóre 3:0. Ani to ale pro RT TORAX nebyl hlavolam, který by se nedal rozluštit. Porubští totiž v prostřední dvacetiminutovce dokázali smazat tříbrankové manko během necelé minuty a půl! Velkolepý obrat pak dokonal v čase 30:08 Lukáš Vrána. Domácí sice byli v tomto okamžiku na ručník, i tak se jim ale podařilo vyrovnat a v poslední periodě dokonce vytěžit překvapivé vítězství z parádní branky do levého horního růžku z hole Martina Kývaly. Ten tak rozhodl o první domácí výhře Bobrů v této sezóně a stal se hrdinou dnešního utkání.

2. liga - skupina Východ - 11.kolo so 17.10.17:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
5:4(3:0, 1:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Pořický (Studený, Varga Mir.), 16. Baroš, 20. Studený (Kaluža, Kovář), 37. Kaluža (Školoud, Pořický), 48. Kývala (Kovář, Kaluža) – 26. Kilnar (Zachar), 26. Slavík (Sedlář, Peslar), 27. Chaloupka (Malý), 31. Vrána (Ovšák, Kilnar). Rozhodčí: Slavka – Blaha, Goňa. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 365. Průběh utkání: 3:0, 3:4, 5:4.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Čáp – Zbořil, Studený, Varga D., Martiník, Sprušil, Kovář, Tomiga, Pořický, Varga Mir., Školoud, Slovák, Arnošt, Kývala, Baroš, Kaluža, Tomek, Hradil, Kuchta, Valentík
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (od 21. Tihlář) – Slavík, Peslar, Žvatora, Ovšák, Vajda, Malý – Kilnar, Ballner, Szajter (od 24. Seidler), Buček, Chaloupka, Sedlář, Vrána, Vaněk, Zachar.

RT TORAX nastupoval do utkání se změnou na trenérském postu, kde Tomáš Sršně pro tento zápas zastoupil hlavní kouč porubské juniorky - Miroslav Bahník. Hostům se ale úvod klání příliš nevyvedl, pozornost Kubáně tak v úvodních minutách prověřili postupně Ondřej Martiník a bratrské duo Martin a David Vargovi. Bobři poté následně dostali Porubu pod tlak, z čehož si vynutili i první početní výhodu, kterou zužitkovali přesně podle svých představ. V obrovském závaru před brankovištěm se nejlépe zorientoval Jakub Pořický, jenž dostrkal kotouč za Kubáňova záda – 1:0. Inkasovaná branka nabudila RT TORAX k přeřazení na vyšší rychlostní stupeň, pumelice Robina Malého ani Marka Slavíka od modré čáry se však neujaly. Poruba zahrozila znovu až po několika minutách, kdy musel usednout za katr Martin Varga.

Nabídku Jana Chaloupky ale David Zachar nedokázal před brankovištěm usměrnit do sítě. Valašské Meziříčí krátce nato navýšilo své vedení docela nevídaným způsobem. Vojtěch Baroš nahazoval od červené čáry na Andrease Kubáně, aby jeho mužstvo mohlo vystřídat, skákavý kotouč ale k překvapení všech zapadl porubskému gólmanovi k levé tyči – 2:0. Kontaktní branku pak měl na holi David Ballner. Ten ve svém samostatném úniku ale nechal vyniknout Jakuba Neužila strážící tři tyče Valašského Meziříčí. V závěru úvodní třetiny dostali domácí k dispozici osm vteřin trvající dvojnásobnou početní výhodu. Krátce po vypršení těchto pár sekund se černý kus pryže odrazil přesně na hůl Václava Studeného, jenž se prosadil přízemní střelou mezi Kubáňovy betony – 3:0.

RT TORAX započal další část hry s Radkem Tihlářem v bráně. V prvních vteřinách prostřední dvacetiminutovky zkoušel štěstí z prostoru mezi kruhy Martin Buček, jeho střela sice propadla Neužilovi mezi betony, pravou tyč však puk minul jen o centimetry. Na druhé straně se zase dostal k odraženému kotouči Patrik Kuchta, který mohl z bezprostřední blízkosti jen potvrdit zmar hostů střelou do prázdné branky. Útočník Bobrů ale nastřelil ve stoprocentní šanci pouze tyč. Při hře čtyři na čtyři už ale mohla porubská střídačka pomýšlet na obrat. Střelu Aleše Kilnara sice Jakub Neužil ještě vyrazil, na dorážku hostujícího ostrostřelce, která zamířila mezi betony, už si ale nesáhl – 3:1.

Neuplynula ani minuta a domácí si vyžádali oddechový čas. Důvod? Druhý gól v jejich síti. Marek Sedlář přenechal kotouč na levém kruhu Marku Slavíkovi, který překonal Jakuba Neužila dělovkou nad levý beton – 3:2. Bobři byli ale po pár vteřinách už na ručník. V přesilové hře napřáhl na modré čáře Robin Malý, do trajektorie střely ještě vložil hůl Jan Chaloupka, od jehož hokejky zamířil puk přesně nad pravé rameno domácího brankáře – 3:3. RT TORAX smazal tříbrankové manko během 83 sekund! Radosti není nikdy dosti, a tak v čase 30:08 byli přítomní diváci nevídaného obratu.

Milan Ovšák z pravého kruhu našel před brankovištěm naprosto volného Lukáše Vránu, jenž neměl problém uklidit kotouč do poloodkryté branky – 3:4. Bobři srovnali necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny. Po neúspěších Jakuba Pořického s Václavem Studeným se k puku dostal po přihrávce Petra Školouda od levého mantinelu Marek Kaluža, jenž se trefil přesně do levého horního růžku – 4:4. Vrátit vedení Porubským mohlo v přečíslení duo Marek Sedlář – David Ballner, v rozhodující chvíli ale puk hráči s číslem osm přeskočil hokejku.

Třetí dějství nabídlo oku diváka nejprve boj o každý kousek ledu, když vtom našel Patrik Kovář rozjetého Martina Kývalu, který zamířil z prostoru mezi kruhy přesně pod lapačku – 5:4. Domácí Bobři následně uzavřeli svou modrou čáru a Porubští se tak do útočného pásma dostávali jen horko těžko. Definitivně mohl rozhodnout David Varga, ten ale nedokázal svou příležitost před brankovištěm proměnit. Dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou se v podobné možnosti objevil Jakub Pořický, ale ani ten nezvládl uklidit puk k levé tyči. O chvíli později si vyžádali oddechový čas i hosté, kteří následně vyzkoušeli hru bez brankáře. Tato výhoda byla ale následně zmařena, jelikož RT TORAX inkasoval 28 vteřin před koncem trest pro hráčskou lavici za zdržování hry a možnost na vyrovnání se tak definitivně rozplynula. Poruba padla na ledě Valašského Meziříčí potřetí v řadě.

Ostatní zápasy 11. kola II. ligy skupiny Východ

HC Kopřivnice vs. HK Nový Jičín3:6
HC Lvi Břeclav vs. HC Frýdek-Místek2:7
HC Moravské Budějovice 2005 vs. SK Karviná7:0
HC Slezan Opava vs. HC Technika Brno3:2 pr.
SHK Hodonín vs. VHK Vsetín6:3

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba 2011): Domácím vyšla první třetina, kdy se ujali tříbrankového vedení. Ve druhé části jsme zápas otočili, dostali jsme se do hry, ale třetí třetina byla nahoru dolů, soupeři se podařilo dát branku. Valašské Meziříčí vyhrálo, bere tři body a já jim gratuluji k vítězství.