Extraliga zachráněna, mladší dorost smetl Draky i góly v oslabení

23.02.2017, Gabriela Juříková

Sedmnácté kolo ELIOD Extraligy mladšího dorostu svedlo dohromady Mladé Draky Šumperk a stejně staré hokejisty RT TORAX Poruby. Ve čtvrtečním odpoledni zápas rozehráli lépe domácí borci, ale František Gajdoš do přestávky vyrovnal a v druhé třetině využil přesilovku. Pomyslný štafetový kolík po gólu Daniela Bechera pak převzal Daniel Stodůlka, který skóroval v oslabení i v rovnoměrném počtu hráčů. Draci sice snížili na 2:5 v přesilovce pět na tři, ale v poslední klasické početní výhodě si nechali ujet Alexe Kotáska, který stanovil konečný výsledek na 6:2 z pohledu Poruby. Na výhru, která pro Porubu znamená zachráněnou extraligu pro další sezónu, potřebovali hosté jen patnáct střel oproti třiceti dvěma pokusům Draků, kterým čelil gólman Vojtěch Mokrý.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 35.kolo čt 23.2.16:00
HK Mladí Draci Šumperk
2:6(1:1, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Kaplan (Mácha), 57. Horký (Plhal, Blaháček) – 8. Gajdoš (Bořuta), 25. Gajdoš (Kotásek), 37. Becher (Krátký, Anlauf), 40. Stodůlka (Anlauf), 47. Stodůlka (Bořuta, Kotásek), 59. Kotásek. Rozhodčí: Pilný – Potůček, Zouhar. Vyloučení: 2:6, navíc Gajdoš (POR) 5 minut + 20 OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 45. Střely na branku: 32:15. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5, 2:6.
HK Mladí Draci Šumperk: Kašpar – Kubíček Hrůzek, Ott, Cekr, Blaháček – Kesler, Horký, Kaplan, Krejčí, Mácha, Plhal, Urban, Grézl, Veselý, Kučera
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Havlík, Becher, Fabianczyk, Husák, Krátký, Machů, Gajdoš, Pitucha – Foldyna, Kotásek, Anlauf, Stodůlka, Häring, Bořuta, Bonatti