Druhá formace dirigovala destrukci Boskovic, junioři deklasovali outsidera devíti góly

13.11.2016, René Chyla

Juniorka měla v neděli odpoledne před sebou nejlehčího možného soupeře. Mužstvo, které ze čtrnácti kol nevydolovalo jediný bod, mělo nejhorší obranu i útok a zpravidla inkasovalo okolo desíti branek. Už v první minutě se po parádně sehrané akci prosadil Patrik Gola a vše nasvědčovalo dalším výprasku. Porubský brankostroj se ale zadrhl a po dvou třetinách vedli Bahníkovi svěřenci „pouze“ o čtyři góly. Zlom nastal až po druhé přestávce, kdy se dvakrát prosadili Dang se Ščurkem, další zářez přidal Malát a junioři pohodlně dokráčeli k jednoznačné výhře 9:0.

Liga juniorů - 15.kolo ne 13.11.13:30
HC Boskovice
9:0(3:0, 1:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 1. Gola P. (Hranoš), 19. Bernát (Ščurek, Mrázek), 20. Gola P. (Kurnik), 26. Franz (Veselý), 45. Malát (Gola P.), 45. Dang (Stach, Bernát), 48. Ščurek (Bernát, Dang), 50. Dang, 59. Ščurek (Dang). Rozhodčí: Krenželok – Kořistka, Novák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 45:13 (15:6, 13:2, 17:5). Průběh utkání: 9:0.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek (od 30. Hakl) – Štěpán, do 30. Hranoš, Ščurek, Široký, Slíž, Prepsl, od 30. Boháč – Malát, Gola P., do 30. Kurnik, Stach, Bernát, Dang, Bialoň, Franz, Veselý, od 30. Ferleťják
HC Boskovice: Külzer J. – Sekanina, Fabiánek, Hrubeš, Hořava – Kučera, Külzer N., Pospíšil, Šindelář, Zelinka, Ras

Petr Ščurek (POR) (2+1)
Michal Dang (POR) (2+2)
Jan Bernát (POR) (1+2)

Rychlý nástup, Bernátovo navýšení a Golova krasojízda

Porubští junioři otevřeli skóre proti outsiderovi už po 52 vteřinách hry. Michael Hranoš našel skvěle na ose hřiště Patrika Golu, který měl před sebou zcela odkrytou branku – 1:0. V osmé minutě zamířil za Küulzerova záda Jakub Bialoň, hlavní sudí však branku neuznal z důvodu kopnutí. Poté uháněl sám na boskovického gólmana Jakub Stach, porubský útočník ale na páteční zápas nenavázal a stav tak zůstal nezměněn. Patrik Gola zanedlouho přihrával na druhou stranu kluziště Petru Ščurkovi, ostravský zadák ale jen těsně minul protější tyč. V devatenácté minutě se před Jana Külzera natlačil Jan Bernát, který poslal kotouč mezi gólmanovy betony – 2:0. Vteřinu před první přestávkou pak Patrik Gola sklepl puk ze vzduchu a černý kus pryže zaplul s pomocí levé tyče za brankovou čáru – 3:0.

Franzova střela k vyrážečce

RT TORAX navyšoval ve 26. minutě. Jonáš Franz se proháčkoval až před Külzera, kterého překonal pohotovou střelou pod vyrážečku – 4:0. Hokejisté z města westernu mohli snížit v přesilovce, paradoxně ale ani v té se k puku prakticky nedostali a museli bránit vlastní pásmo. Do dalších příležitostí se poté dostal Patrik Gola či Ondřej Veselý, ani jeden ale nedokázal na hostujícího gólmana vyzrát.

Dokonání demolice

Porubští dokonali boskovickou zkázu v poslední dvacetiminutovce. V čase 44:06 našel Patrik Gola Davida Maláta, který zamířil z levého kruhu k protější tyči – 5:0. O 46 sekund později napřáhl před modrou čarou Michal Dang a ten už poslal puk přesně do pravé šibenice – 6:0. Ve 48. minutě vypálil za pravým kruhem Petr Ščurek a jeho střela vymetla levý růžek Külzerovy brány – 7:0. O dvě minuty později se Michal Dang prodral před brankoviště, odkud nedal boskovickému gólmanovi střelou pod víko žádnou šanci – 8:0. Necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou pak znovu vystřelil od modré Petr Ščurek, jehož rána si našla cestu k pravé tyči – 9:0. V závěru mohl přidat desátý úder Jakub Bialoň, porubský útočník však svou šanci nevyužil.

Ostatní zápasy 15. kola

Havířovvs.Uherský Brod5:2
Brnovs.Uničov4:3 náj.
Opavavs.Přerov3:4 náj.
Prostějovvs.Frýdek-Místek4:1

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): V tomto zápase jsme nechali zahrát si všechny hráče a prostřídali jsme v poli také naše gólmany. V prvních dvou třetinách si ale kluci zbytečně hráli svůj hokej a zahodili jsme tak spoustu šancí. Teprve v poslední periodě si hráči nechali trochu říct, nic nevymýšleli a konečně se začali prosazovat. Myslím si ale, že ten důraz do branky nebyl takový jako v jiných utkáních.

David Bílý (HC Boskovice): odmítl komentář.