Dramatickou přetahovanou rozsekli Valaši třemi góly, Poruba padla 1:3

28.12.2019, David Kubatík

V rámci pátého kola nadstavbové části Chance Ligy putovali porubští hokejisté na led Vsetína s jediným cílem – vrátit se zpět na vítěznou vlnu. To se jim ale bohužel nepodařilo. V zápase, který byl celkem dlouho bezgólový, se nakonec dokázali vícekrát prosadit domácí Valaši. Zápas nakonec skončil poměrně jednoznačným výsledkem 3:1. Jediný gól Ostravanů vstřelil dvanáct minut před koncem Tomáš Gřeš.

CHANCE LIGA - 35.kolo so 28.12.17:00
3:1(0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 38. Pechanec (Teper, Tůma), 43. Gorčík (Kucharczyk, Rehuš), 45. Kucharczyk (Jonák, Drtina) – 48. Gřeš (Sikora, Krejčí). Rozhodčí: Cabák, Ondráček – Novák, Otáhal. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4060. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
VHK ROBE Vsetín: Bláha – Teper, Slováček, Holomek, Hryciow, Jeřábek, Drtina, Pernický – Dostálek, Kucharczyk, Jonák – Tůma, Pechanec, Březina – Gorčík, Rehuš, Procházka – Volf, Šilhavý, Karafiát.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Krejčí, Urbanec, Slavík, Husák, Dluhoš, Dundáček, Šendera – Sikora, Hudeček, Gřeš – Kanko, Zdeněk, Káňa – Špaček, Jáchym, Brodek – Ďurač, Hlinka, Ollender.

Již úvodní minuty duelu přinesly na vsetínský led tvrdý hokej z obou stran a už ve třetí minutě putoval první hráč na trestnou lavici. Výhodu početní převahy měli Porubští, kteří ale tuto výhodu do skóre promítnout nedokázali. A byli to znovu Valaši, kteří šli i podruhé v zápase do čtyř. Bohužel pro Porubu se však zanedlouho nechal vyloučit Husák a počet hráčů na ledě byl rázem vyrovnaný. Čas šel dál a diváci na Lapači se příliš velké hokejové krásy ne a ne dočkat. A gólů také ne. A to i přes další dvě početní výhody domácího týmu. Z té druhé si nakonec Valaši do druhé třetiny odnesli ještě minutu a devatenáct vteřin. Za bezbrankového stavu se tak oba týmy rozešly k první přestávce.

Urputný hokej bez větší hokejové krásy pokračoval i v druhé části. Již ve dvaadvacáté minutě putoval na lavici hanby Slavík, ale domácí si v početní výhodě příliš šancí nevytvořili. V polovině prostřední dvacetiminutovky potom dostali výhodu početní výhody i Ostravané, ale počínali si podobně. Na začátku třicáté čtvrté minuty se ocitl ve výraznější šanci domácí Březina, ale se svým pokusem z pravého kruhu nenaložil nejlépe. A když už to vypadalo, že se diváci ani v druhé třetině gólu nedočkají, přišel čas 37:12 a dělovka Jakuba Tepera z prostoru blízko modré čáry. Svištící puk ještě stihl šikovně tečovat Antonín Pechanec a Frederik Foltán byl bezmocný – 1:0. Minutu a sedm vteřin před druhou sirénou mohl skóre zápasu srovnat Hudeček, který dobře vystihl chybu ve vsetínské rozehrávce. Bohužel pro něj ale v rozhodujícím okamžiku nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi. Po dvou třetinách tak na světelných tabulích na vsetínském Lapači svítil stav 1:0 pro domácí Valachy.

Domácí do třetí třetiny nastoupili aktivněji, což jim brzy přineslo zasloužené ovoce. Už po dvou a půl minutách, v signalizované výhodě, poslal Kucharczyk výstavní přihrávku před branku nikým nehlídanému Sebastianu Gorčíkovi, který se s ničím nepáral a neomylně poslal puk do sítě – 2:0. Uběhla minuta a půl a bylo to už o tři góly. Vít Jonák objel Foltánovu klec a geniální křižnou přihrávkou vyzval ke skórování Radima Kucharczyka, který nabídku neodmítl. Od této chvíle si už Vsetínští začali své vedení hlídat. Uhlídat vedení se jim nakonec podařilo, ale nulu pro gólmana Bláhu nakonec ne. Ve čtyřicáté osmé minutě nahodil kotouč na branku Sikora a těsně před vsetínským gólmanem změnil jeho trajektorii Tomáš Gřeš - 3:1. V poslední desetiminutovce se Poruba ještě pokusila o závěrečný tlak, ale tvrdě narážela na dobře fungující valašskou obranu. V poslední minutě to ještě Holaňovi svěřenci zkusili po vyloučení Tepera v šesti proti čtyřem, ale ani tato dvojnásobná přesilovka gól za Bláhovými zády nepřinesla. Tři body si tak do tabulky po zásluze připsali Valaši z Lapače.

Prohra sice bolí, ale nejbližší pokus o nápravu budou mít porubští hokejisté již v pondělí 30. 12., kdy se v rámci slezského derby představí na ledě Havířova. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Ze začátku byl zápas strašně rozkouskovaný. Bylo tam hodně vynucených i nevynucených přerušení hry, v první třetině jsme se nemohli dostat do tempa. Postupně jsme se ale rozehráli, rozjely se nám nohy a myslím, že jsme měli určitě víc střel, možností a šancí. Několik situací vyloženě volalo po gólu. Jsme rádi za tři body. Poruba kolikrát z minima umí vytěžit maximum, má dobrého gólmana a přesilovky, které jsme dnes dokázali ubránit. Myslím, že to bylo důležité. Bereme tři body a věřím, že v příštím kole sehrajeme dobré utkání v Českých Budějovicích.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): I když jsme prohráli, musím hráče pochválit. Odevzdali tady ze sebe totální maximum. Samozřejmě Vsetín má velice silné mužstvo, navíc s podporou čtyř tisíc diváků, kteří byli jeho šestým hráčem. My jsme se s tím rvali velice srdnatě. První třetinu jsme udrželi 0:0, což byl náš plán. Bili jsme se o to i ve druhém dějství. Přesilovky byly na naší straně i na straně soupeře, ale obě mužstva odvedla v oslabení dobrou práci. Škoda gólu ve druhé třetině, kdy jsme prohráli buly, a Vsetín šel šťastnou tečí do vedení. Bylo to asi o tom prvním gólu. Co se nám nepovedlo, byl vstup do třetí části. Není to poprvé, co jsme dostali dva góly za sebou, a troufnu si říct, že se zápas v tomto momentně zlomil a rozhodl. Nebyli jsme pak tak hladoví po gólu, abychom s výsledkem ještě něco udělali. V závěru Vsetín asi zaslouženě vyhrál, nicméně s výkonem našich hráčů jsem spokojen.