Dorost v městském derby dlouho vedl, nakonec ale s Vítkovicemi prohrál 5:6

25.11.2021, Patrik Rošič

V sedmnáctém kole Extraligy dorostu bylo k vidění městské derby. Na porubský led přijeli dorostenci Vítkovic. Poruba měla před závěrečnou třetinou nadějný náskok tří branek. Ten ale nakonec neudržela. Vítkovičtí totiž v poslední části vstřelili čtyři góly a Porubští tak s městským rivalem prohráli i podruhé v sezóně.

Extraliga dorostu - 17.kolo čt 25.11.18:00
HC Vítkovice Ridera
5:6(2:1, 3:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 11. Moravec (Vehovský, Konečný), 14. Kalužík (Wardas, Kršík), 22. Stasiuk (Wendelín, Kršík), 34. Vehovský (Moravec, Konečný), 40. Moravec (Vehovský, Stasiuk) – 6. Lerch (Štiak, Matějka), 29. Štiak (Fibigr), 43. Matějka (Štiak, Chaloupka), 45. Štaik (Lerch, Chaloupka), 48. Činčala (Fasner), 59. Fojtík (Fibigr, Glas). Rozhodčí: Rimmel – Rychlý, Kořistka. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 110. Střely na branku: 45:40. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:6.
HC RT TORAX Poruba: Chylík (Mareček) – Jeřábek, Janeček, Kalužík, Kršík, Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Sobol, Konečný, Wendelín, Moravec, Šrubař, Wardas, Vehovský
HC Vítkovice Ridera: Vávra – Falhar, Fibigr, Chaloupka, Lazár, Čuba, Řehulka, Činčala – Fasner, Glas, Fojtík, Matějka, Douda, Saxa, Vítek, Štiak, Lerch, Žídek

Nejprve šli do vedení hosté. V 6. minutě otevřel stav utkání Jiří Lerch. Následně si Porubští zahráli přesilovku, kterou dokázali využit. Na 1:1 vyrovnal David Moravec. Za pár okamžiků se domácí radovali podruhé. Vedení na stranu Poruby překulil Jakub Kalužík. Na další gól se čekalo do 22. minuty. Lev Stasiuk tak zařídil pro hráče HC RT TORAX dvoubrankový náskok. Zanedlouho dostali Vítkovice možnost přesilové hry. Tu využil Matěj Štiak. Po odpovědi Ridery přišly další zářezy domácích. Na 4:2 nejprve upravil Maxim Vehovský, aby na něj 21 vteřin před druhou sirénou navázal David Moravec – 5:2.

Zdálo se, že si Poruba dokráčí pro cenné vítezství, jenže třetí část se domácímu dorostu vůbec nepodařila. Z kraje třetiny totiž snížil na dvougólový rozdíl Vojtěch Matějka a ve 45. minutě dostal Vítkovice na dostřel jediné branky Matěj Štiak. Poruba si vzala oddechový čas. Ani to ale rozjeté Vítkovice nezastavilo a na 5:5 vyrovnal Michal Činčala. Zápas pomalu ale jistě mířil do prodloužení. Tam ale nakonec nedošel, protože přibližně minutu a půl před koncem přisoudil tři body hostům Vojtěch Fojtík.