Domácí přípravné utkání proti Havířovu moc nevyšlo, jedinou branku za juniory vstřelil Siekierka

13.08.2021, Patrik Rošič

Pokračování juniorské přípravy před následující sezónou moc nevyšlo. Poruba doma přivítala Havířov a čekala se těžká bitva. To také byla, ale s lepším koncem pro AZet a Poruba tak doma padla 1:6.

Přípravné zápasy juniorů - přát. pá 13.8.14:00
1:6(0:2, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 55. Siekierka – 2. Horváth (Makovec), 18. Horváth (Bárta), 38. Middleton (Makovec), 39. Becher (Zavřel, Horváth), 40. Bárta, 41. Becher (Zavřel). Průběh utkání: 0:6, 1:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Černý, Fišara, Hlaváč, Ludvík, Topolanský, Macias, Kelnar, Mrozek, Pasek – Siekierka, Koudelný, Kotrba, Elze, Halata, Fornál, Jánoš, Barčák, Urbančík, Prokeš, Hradil, Zelinka
AZ Heimstaden Havířov: Drabčík – Zavřel, Kremnický, Bílek, Zielinski, Křivohlávek, Kalina, Kyselý – Middleton, Becher, Plevka, Bárta, Byčkov, Horváth, Pavlačka, Makovec, Kolat, Žák, Mikula, Lysoněk

V první části hry padly pouze dvě branky, a to do sítě porubské juniorky. Nejprve otevřel účet utkání a následně necelé tři minuty před první sirénou upravil na 2:0 pro Havířov svými dvěma góly Kevin Horváth. V druhé periodě padly góly tři, ale na neštěstí pro Porubu všechny opět zapadly do její sítě. Na tříbrankový rozdíl navýšil Adam Middleton. Následně padly další dvě rychle branky. Nejprve vstřelil gól Ondřej Becher a třináct vteřin před druhou sirénou upravil na 5:0 Denis Bárta. Sotva začala poslední třetina a už svítilo na světelné tabuli 0:6, protože se podruhé v zápase prosadil Denis Bárta. Jedinou porubskou branku dokázal vstřelit necelých šest minut před koncem Mateusz Siekierka.