Domácí RT TORAX neuhlídal hrad a podruhé byl Novým Jičínem pokořen

30.08.2012, Gabriela Juříková

V první třetině měli porubští hokejisté herně navrch, ale nedokázali se střelecky prosadit. Naopak do druhé části zápasu vstoupili hráči Nového Jičína vyhecovanější a po čtyřiceti minutách vedli 3:0. V první minutě posledního dějství se podařilo domácímu týmu díky svižné střele Martina Bučka prolomit střelecké martírium a zdálo se, že by i tentokrát mohla být plichta. Hosté však byli rozhodně proti. Rudlovi vstřelili ještě dvě branky a Poruba v závěru výsledek jen korigovala trefou Vlastimila Zubera na konečných 2:5. Další domácí zápas čeká áčko ve čtvrtek 6. září, kdy od 18 hodin hostí Prostějov.

2. liga – přípravné zápasy - přát. čt 30.8.17:45
Ďáblové Nový Jičín
2:5(0:0, 0:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 41. Buček (Krayzel), 58. Zuber (Šimkovič) - 27. Škumát (Gulda), 30. Vašut (Kabeláč, Ivan), 33. Pelikán (Ivan), 45. Škumát (Ivan), 52. Brynecký (Skaloš, Martiník). Rozhodčí: Janda R. – Janda L., Moravec. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 207. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl – Hruzík, Wolf, Zientek, Prokop, Šindelář, Spusta, Axman, Mládenka – Holuša, Krayzel, Vaněk, Hašek, Vidlák, Galajda, Buček, Sedlář, Šimkovič, Zuber.
Ďáblové Nový Jičín: Kozák – Horák, Vašut, Chvostek, Gulda, Hruška, Fišera, Pelikán, Kabeláč, Ivan, Macháček, Uhlár, Zedník, Škumát, Brynecký, Martiník, Skaloš, Skypa, Martinčík, Tomášek.

První třetina začala v režii Poruby. Nový Jičín jakoby se teprve rozkoukával. Prvním, kdo vyzkoušel postřeh jičínského gólmana Kozáka, byl kapitán RT TORAXu Rudolf Wolf. Další střelecké pokusy měli domácí ve dvou za sebou jdoucích přesilovkách. Holuša přihrál do jízdy Vaňkovi, ale ten minul odkrytou bránu. Po buly střílel Zientek jen těsně vedle. Druhou přesilovku si domácí moc neužili, dvaadvacet vteřin se hrálo 4 na 4 a pak si početní výhodu zkusili i hosté.

Domácí gólman Rudl si poprvé sáhl na puk až po střele obránce Pelikána. Následně šel na trestnou lavici další domácí hráč a Nový Jičín si zahrál minutovou dvojitou přesilovku. V té si s chutí zastříleli. Od modré střílel Ivan a před Rudlem clonili skoro úspěšně Kabeláč s Macháčkem. Posléze nastala podobná situace v podání Chvostka se Zedníkem.

Nový Jičín se postupem hry dostal do zápasu a začalo se hrát hodně do těla. Vstřelit gól se nepodařilo v první třetině ani jednomu týmu. Střelby sice bylo na obou stranách dost, ale brankáři svou práci odváděli na jedničku. Na Kozáka si nepřišel Hašek ani tandem Sedlář – Buček. Neuspěl ani zkušený matador Krayzel či Vidlák s Galajdou. A na druhé straně nepřekonali Rudla Kabeláč spolu s Hruškou a střelou bez přípravy neuspěl ani Martiník.

Do druhé třetiny vstoupil Nový Jičín razantněji. Sice se zprvu hrálo nahoru dolů, ale více ze hry měli hosté. Kabeláč nahrál zpoza brány Marku Ivanovi, který se však do puku netrefil ideálně. Další útok se podařilo domácím včas eliminovat. V sedmé minutě druhé třetiny nedokázali ubránit Miroslava Škumáta a Rudl vyprošťoval puk ze své sítě. Srovnat mohl Hruzík střelou od modré a následnou dorážkou Krayzel. Naopak v třicáté minutě byl Rudl pokořen podruhé. Spolupráce Ivana, Kabeláče a Přemysla Vašuta vyústila v druhý gól. Domácí ke změně skóre nevyužili ani početní převahu, i když ke gólu měli blízko. Prokop šikovně nahodil na bránu a Vidlák pohotově dorážel, jenže Kozák se pokořit nedal.

Ve třinácté minutě prostředního dějství prohrával domácí RT TORAX již 0:3. Střela Ivana šla nad rameno Rudla do břevna a Dušan Pelikán volný kotouč v brankovišti v klidu posunul za čáru. Změnit nulu na světelné tabuli mohl Hašek s Vidlákem, když jeli na jediného obránce. Akci překombinovali a museli se rychle vracet do obrany. Další šance se naskytla trojici Buček – Sedlář – Šimkovič. Měli takovou rychlost, že nedokázali kotouč do brány dopravit. A při kombinaci Vaňka s Krayzlem stačil Kozák včas vystrčit beton. Druhá třetina byla na góly bohatší. Nový Jičín přehrál domácí RT TORAX jasně 3:0.

Po zahájení třetí třetiny se konečně dočkal gólu i RT TORAX. Martin Buček si krkolomně zpracoval přihrávku Luďka Krayzla a střelou zápěstím se trefil do růžku brány skoprnělého Kozáka. Domácí nezměnili stav zápasu ani ve čtvrté přesilovce zápasu. Sice si vytvořili tlak, ale Wolf trefil jen břevno a jiné akce ztroskotaly na špatných zpracováních přihrávek. V čtyřiačtyřicáté minutě lovil Rudl kotouč z brány počtvrté, to když se parádně trefil Miroslav Škumát – 1:4. Další navýšení skóre měl na holi Petr Gulda, jím vystřelený projektil skončil v Rudlově výstroji.

Porubští vypadali odevzdaně, bezzubě. Nic jim nevycházelo, puky odskakovaly z hokejek a nedokázali si dobře načasovat přihrávky a střely z voleje. To se stalo i Haškovi, když minul letící puk, přitom stál ve výhodné střelecké pozici. Nový Jičín přidal pátou branku z rychlé akce. Úspěšným střelcem byl Daniel Brynecký – 1:5. Posléze se domácím podařilo stav změnit. Šimkovič nahrál Vlastimilu Zuberovi a i když si Nový Jičín zahrál ještě jednu přesilovku, stav 2:5 se stal konečným výsledkem zápasu.

RT TORAXu se nepodařilo na vlastním ledě vyhrát a v součtu vzájemných zápasů s Novým Jičínem zůstal poražen. Další přípravný mač sehraje v úterý na ledě Opavy. Vlakem je to slabá půlhodinka, přijeďte A-tým podpořit.

Aleš Tomášek (HC RT TORAX Poruba 2011): V první třetině jsme měli řadu šancí, ale nedokázali jsme je proměnit, čímž jsme soupeře postavili na nohy. Dokázali potrestat každou naši chybu a přestože jsme Nový Jičín výrazně přestříleli, tak výsledek byl po dvou třetinách jednoznačný pro soupeře. Chybí nám větší důraz před brankou, takže máme stále co zlepšovat.

Kamil Glabazňa (HC Nový Jičín): První třetina byla z obou stran spíše takový chaos, ale výborně nám zachytal gólman Tomáš Kozák. Zápas jsme rozhodli ve druhé třetině, kdy jsme Porubě utekli již na 0:3 a ve třetí třetině jsme si to už jen pohlídali. Nebyl to asi moc pěkný hokej, ale stále to je jen příprava. Zkusili jsme dnes hrát kompletně na čtyři pětky a vyšlo to, podali jsme dobrý výkon.