Dlouhé čekání na gól, pak jasná záležitost! Premiérovou výhru nad Technikou režíroval Zachar

11.12.2013, Redakce

Porubští hokejisté hostili poprvé v sezoně brněnskou Techniku, na kterou v předchozích dvou případech nedokázali najít recept. Ovšem říká se dotřetice všeho dobrého, což se potvrdilo i při středeční bitvě. Na úvodní gól sice hrstka přítomných diváků čekala více než polovinu utkání, ale pak už sledovala hladké vítězství porubského výběru, jehož brankostroj se zastavil na čísle čtyři. Až v úplném závěru dokázali Vysokoškoláci překazit Gleichovi čisté konto a kosmeticky upravit výsledek na konečných 4:1. Třemi body se blýskl útočník David Zachar, který Porubě výrazně pomohl už k devátému vítězství za sebou! Desáté může RT TORAX přidat už v sobotu, kdy přivítá Orlovou.

2. liga - skupina Východ - 26.kolo st 11.12.18:00
HC RT TORAX Poruba 2011
Technika Hockey Brno
4:1(0:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 36. Chaloupka (Hruzík), 45. Haas (Zachar), 49. Zachar (Kilnar), 57. Kilnar (Zachar, Haas) – 58. Zábranský (Brzobohatý). Rozhodčí: Kubičík – Vengřín M., Ganger. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 157. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Wolf, Slavík, Vajda, Prokop – Haas, Zachar, Vaněk – Zuber, Vrána, Buček – Chaloupka, Pavlačka, Kilnar.
Technika Hockey Brno: Chvátal – Habrovec, Odehnal, Zábranský, Štindl, Zapletal, Havíř – Bělohlávek, Čtvrtníček, Jurča, Brzobohatý, Česnek, Kozák, Benýšek, Látal, Bustin.

Porubští hokejisté vstupovali do utkání s brněnskou Technikou v roli velkého favorita, přesto měli ze soupeře, který je dokázal v sezoně už dvakrát porazit, patřičný respekt. Začátek utkání se nesl spíše v opatrném duchu. Přítomná hrstka diváků sice nesledovala vyloženě neatraktivní představení, ale scházely tomu vyložené šance. Oba celky se prezentovaly několika střeleckými pokusy, ale ty nemohly Chvátalovi ani Gleichovi působit sebemenší potíže.

V prostřední dvacetiminutovce se už Porubští stále častěji dostávali před brněnského gólmana, který však stále držel čisté konto. Nejprve s dávkou štěstí zastavil jedovatou střelu Vajdy, pak se výborně přesunul proti šanci Chaloupky a nakonec nedovolil skórovat ani Kilnarovi a dorážejícímu Pavlačkovi. Až v čase 35:30 se domácí RT TORAX dočkal zasloužené odměny v podobě úvodní trefy napínavého středečního střetnutí.

S pokusem obránce Hruzíka si ještě Chvátal dokázal poradit, ale na následnou dorážku z hole dojíždějícího Jana Chaloupky už byl naprosto krátký. Po druhé siréně tak odcházela do kabin o něco spokojenější Poruba, která vstoupila aktivně i do závěrečného dějství. Ovšem nechybělo mnoho a kuriózně mohlo být srovnáno, když chybu domácích zadáků nepotrestal agilní Benýšek, jenž před Gleichem mířil těsně nad horní tyč porubské klece.

O pár vteřin později měl druhý gól na holi Kilnar, ovšem Chvátal se opět dokázal výborně přesunout ke druhé tyči. To však porubské hráče příliš nemuselo mrzet, zanedlouho se totiž dočkali. Po sérii několika přihrávek zamířil přesně pod horní tyč novic v porubském dresu Radim Haas. Technika pak na chvíli toužila něco udělat s výsledkem, ale Havíř mířil od mantinelu pouze do boční sítě. A na druhé straně přišel zanedlouho zákonitý trest.

David Zachar trefil přesně volnou skulinu mezi betony Chvátala a RT TORAX vedl už 3:0. Ačkoliv bylo rozhodnuto, v závěru viděli fanoušci další dvě branky. Nejprve zakončil rychlý porubský útok přesnou střelou do horní části branky Aleš Kilnar a necelé tři minuty před koncem překazil Gleichovi čisté konto brněnský Martin Zábranský, jenž se dostal až před domácí brankoviště a mířil naprosto přesně. Poruba zdolala Techniku 4:1.

Ostatní výsledky 26. kola II. ligy – sk. B (Východ):

VHK Vsetín – SHK Hodonín 3:1
HC Frýdek-Místek – HC Orlová 1:5
HC Slezan Opava – HC Bobři Valašské Meziříčí 9:0
HC Lvi Břeclav – HC ZUBR Přerov 4:5
LHK Jestřábi Prostějov – HC Nový Jičín 4:0

Ohlasy k utkání

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Z obou stran to nebyl moc pohledný hokej. Nám i soupeři chybělo spoustu hráčů, ale samozřejmě tři body bereme. Jsou pro nás důležité a musíme to do přestávky už nějak dotáhnout. Teď si musíme dobře odpočinout a připravit se na sobotní utkání s Orlovou. Myslím, že víc nás asi nebude a odmaká to patnáct hráčů.

Roman Kaňkovský (VSK Technika Brno): Hráli jsme dobře pouze první třetinu. A pak jsme začali kupit chyby, což domácí plně využili a utkání v podstatě ovládli. Chtěli jsme bodovat, ostatně jako v každém utkání, ale hlavně ve třetí třetině jsme udělali spoustu chyb a už se to nedalo otočit.