Dang hattrickem sestřelil nemohoucí Havířov, juniorka vyklepala AZ osmi góly!

20.01.2017, René Chyla

Měla to být bitva o každý kousek ledu. Souboj tabulkových sousedů ale jasně ovládli Bahníkovi svěřenci, kteří vedli na ledě třetího celku tabulky po dvou třetinách jasně 7:1. Michal Dang v poslední třetině dokonal svůj hattrick, Kryštof Mrázek vystavil parádní stopku hned několika tutovkám domácího výběru a i díky nim tak Poruba smetla Havířov na jeho ledě osmi góly a upevnila si druhou příčku.

Liga juniorů - 28.kolo pá 20.1.19:45
1:8(0:3, 1:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Dudek (Fejko) – 4. Korec, 5. Vilček, 20. Franz, 25. Dang (Slíž), 29. Gola P. (Korec, Štěpán), 33. Dang (Kurnik, Vilček), 37. Vilček (Kurnik, Slíž), 49. Dang (Gola P., Hranoš). Rozhodčí: Fiala – Mikler, Bojda. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 65. Střely na branku: 32:47 (6:22, 14:15, 12:10). Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8.
AZ Heimstaden Havířov: Křehlík (od 29. Jaček) – Dudek, Trombík, Kalus, Frojda, Trnený, Mušuka, Bahounek, Hladil – Polak, Lenomar, Pacoň, Baron, Dobrzynski, Fejko, Vlček, Stružík, Piš
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Štěpán, Hranoš, Slíž, Široký, Prepsl, do 40. Skokan, od 41. Boháč – do 40. Bialoň, Gola P., Korec – Dang, Kurnik, Vilček – Veselý, Franz, Fráner – od 41. Ferleťják

Michal Dang (POR) (3+0)
Tomáš Vilček (POR) (2+1)
Kryštof Mrázek (POR) (32 střel, 31 zásahů, 1 gól, 96.88% úspěšnost)

Parádní nástup, Vilčkovo sólo nebo tutovka Širokého

Juniorka začala na ledě třetího celku tabulky drtivým tlakem. Už ve čtvrté minutě se tak mohla zaslouženě radovat z úvodní branky, když se do přečíslení dva na jednoho dostal Jan Korec, který se z pravého kruhu trefil přesně k protější tyči – 0:1. Už za minutu se euforie na porubské střídačce znásobila. Tomáš Vilček ujel havířovské obraně, mezi kruhy parádně stahovačkou ošálil posledního beka a střelou pod víko navýšil – 0:2. O pár sekund později mohl přidat třetí úder Jaromír Široký, jeho ránu do prázdné branky ale na poslední chvíli zastavil pravý Křehlíkův beton. Minutu před první sirénou se do individuální akce dostal Daniel Piš, Kryštof Mrázek ale vyrazil střelu do tyče. Z protiútoku tak kontrovali hosté. Deset sekund před pauzou se odraženého puku zmocnil Jonáš Franz, jenž poslal kotouč nad gólmanovu vyrážečku – 0:3.

Golovo vyhnání Křehlíka z klece, Dudkova trpělivost a Vilčkova lehkost

Brankostroj jménem RT TORAX pokračoval v palbě i ve druhé dvacetiminutovce. Lukáš Slíž nahrával Michalu Dangovi, který z prostoru mezi kruhy bekhendem propálil Iva Křehlíka nad levý beton – 0:4. Jan Korec následně našel na levém kruhu Patrika Golu, který dělovkou vyhnal havířovského brankáře z klece – 0:5. AZ se změnou gólmanů nadechl. Už za minutu si od modré udělal pár kroků do výhodnější pozice Jakub Dudek a ten už vymetl pravý horní růžek Mrázkovy kasy – 1:5. Domácí byli jako vyměnění a o pár sekund později měl na holi druhý gól Daniel Piš, ten však tváří v tvář porubskému gólmanovi neuspěl. Ve 33. minutě napřáhl Michal Dang na pravém kruhu a nechytatelnou střelou zamířil k protější tyči nad vyrážečku – 1:6. RT TORAX udeřil i v oslabení. Antonín Kurnik poslal vynikající nahrávku z pravé strany před brankoviště Tomáši Vilčkovi a ten už bekhendem pod horní tyčku nedal Jačkovi minimální šanci – 1:7.

Úpadek tempa, zeď Mrázek a dokonání Dangova hattricku

Tempo ve třetí třetině značně polevilo. Jakub Trnený sice nahrával do jasné šance Davidu Bahounkovi, Kryštof Mrázek ale skvěle akci zneškodnil. Další příležitost měl Patrik Dobrzynski, proti jeho pokusu ale znovu výborně vyjel porubský brankář a tutovku zlikvidoval. Ve 49. minutě si ale vzal slovo Michal Dang, který si najel mezi kruhy, odkud přízemní střelou zakončil ke vzdálenější tyči – 1:8. Za minutu se znovu zaskvěl ostravský Mrázek, když vynikajícím způsobem umlčel nájezd Kryštofa Fejka. Na druhé straně pak ovšem opět zahrozil Michal Dang, ten ale orazítkoval pouze tyč havířovské klece. Branková konstrukce zazvonila do konce zápasu ještě i na opačné straně kluziště, když od modré rozezněl tyč David Bahounek, hrozivé skóre však již nezmírnil.

Ostatní zápasy 28. kola

Uničovvs.Uherský Brod0:5 kontumace
Brnovs.Frýdek-Místek5:3
Opavavs.Prostějov0:5 kontumace
Přerovvs.Boskoviceaž 12.2.

Michal Janeček (AZ Havířov): My jsme dostali v tomto zápase pořádnou lekci. Soupeř nás předčil ve všech činnostech už od první minuty a myslím si, že zejména první dvě třetiny byl jednoznačně lepším celkem. Poruba měla navrch v bruslení, osobních soubojích, ale i koncovce. V poslední třetině už se hra poněkud vyrovnala, ale to už hosté měli dostatečný náskok, s čímž se už pak těžko něco dá dělat, a zápas se tak již jen dohrával a nebylo už o co hrát.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Utkání jsme začali aktivně, byli bruslivější, hráli přesně to, co jsme si řekli, a díky tomu jsme si v prvních dvou třetinách dokázali vytvořit dostatečný náskok. Zbytek zápasu se prakticky již jen dohrával a za odvedený výkon bych rád všem hráčům poděkoval.